Geri Dön
DünyaSon dakika... Biden, Filistin kökenli vekilin ailesi için 'dua etti'

Son dakika... Biden, Filistin kökenli vekilin ailesi için 'dua etti'

ABD Başkanı Joe Biden, Filistin kökenli Müslüman Temsilciler Üyesi Rashida Tlaib'e kürsüden seslenerek, "Batı Şeria'daki büyük annen ve ailenin iyi olması için dua ediyorum." ifadelerini kullandı.

Son dakika... Biden, Filistin kökenli vekilin ailesi için 'dua etti'

 

Biden, Michigan'ın Detroit kentinde yer alan Ford fabrikasını ziyaret ederek, ABD İstihdam Planı konusunda bir konuşma yaptı. 

Konuşma yaptığı salonda bulunan Michigan Vekili Tlaib'e sahneden selam veren Biden, "Rashida, senin zekana ve hırsına hayranım. Bu kadar çok insan için endişelenmene de hayranım. Bunu tüm kalbimle söylüyorum." ifadelerini kullandı. 

Biden, son günlerde Filistin'de yaşananlara işaret ederek, "Batı Şeria'daki büyük annen ve ailenin iyi olması için dua ediyorum." dedi. 

Beyaz Saray ve Biden, İsrail'in Filistinlilere yönelik saldırılarını "meşru müdafaa" hakkı olarak nitelendirerek, İsrail'e destek çıkıyor. 

Tlaib, Biden'ın İsrail politikasını en sert dille eleştiren Demokrat isimlerin başında geliyor.

Nişanda çocuklara silahla ateş ettiren muhtar ve 4 kişi gözaltına alındıSamsun’un Ayvacık ilçesinde düzenlenen nişan merasiminde küçük yaştaki çocuğun eline tabanca verip, havaya ateş ettirdiği iddiasıyla aralarında mahalle muhtarı Ali Yazıcı'nın (67) da yer aldığı 5 kişi, gözaltına alındı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet