Geri Dön
DünyaSon dakika! Boris Johnson corona virüse yakalandı.

Son dakika! Boris Johnson corona virüse yakalandı.

Gelen bir son dakika haberine göre; İngiltere Başbakanı Johnson'ın corona virüs testi pozitif çıktı. Johnson, hafif şiddette belirtiler hissettiğini bura karşın karantinada görevine devam edeceğini açıkladı.

Son dakika! Boris Johnson corona virüse yakalandı.

İngiltere Başbakanı Boris Johnson'ın corona virüs testinin pozitif çıktığı bildirildi.

Başbakanlık ofisinden yapılan açıklamada, Johnson'ın 'hafif belirtiler' gösterdiği ve kendisini karantinaya aldığı, koronavirüs salgınına karşı mücadelede hükümete başkanlık etmeye devam edeceği belirtildi.

Konuyla ilgili olarak Twitter'da görüntülü bir mesaj paylaşan Johnson, "Hafif corona virüs semptomları, yani ateş ve sürekli öksürük ortaya çıktı" dedi.

Bunun üzerine test yaptırdığını ve sonucun pozitif çıktığını belirten Johnson şöyle devam etti: "Evden çalışıyorum, kendimi izolasyona aldım. Yapılacak doğru şey budur. Teknolojinin sihirbazlıkları sayesinde ekibimle iletişim halinde olmaya ve virüse karşı ulusal mücadelenin başında yer almaya devam edebilirim."

İngiliz medyası, Maliye ve Sağlık bakanlarının da kendilerini karantinaya alacağını aktarıyor.

Çorlu Deresi simsiyah akıyor, kokudan pencere açamıyorlarTrakya'da, kirliliğiyle gündeme gelen Ergene Nehri'nin önemli kollarından biri olan Çorlu Deresi, endüstriyel atıklar nedeniyle simsiyah akmaya devam ediyor. Derenin geçtiği Ergene’de İlçe Kent Konseyi Başkanı Ercüment Tuncay, halkın sıcak havanın da etkisiyle artan ağır koku nedeniyle pencere ve kapılarını açamaz hale geldiğini belirterek, “Bizler Ergeneli vatandaşlar olarak bir an önce bu kokulardan uzaklaşmak ve sağlıklı bir Ergene’de yaşamak istiyoruz” dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet