Geri Dön
DünyaSon dakika: Dünya çalkalandı! Tren kazası: Çok sayıda ölü ve yaralı var

Son dakika: Dünya çalkalandı! Tren kazası: Çok sayıda ölü ve yaralı var

Reuters'ın son dakika haberine göre, Tayvan'ın doğusundaki tünelde bir trenin raydan çıkması sonucu en az 51 kişi hayatını kaybetti. Yaklaşık 350 kişinin bulunduğu trende, 72 kişi de yaralandı. Ölü sayısının artmasından endişe ediliyor.

Son dakika: Dünya çalkalandı! Tren kazası: Çok sayıda ölü ve yaralı var

İtfaiye teşkilatı, bugün Tayvan'ın doğusundaki bir tünelde bir trenin raydan çıktığını, en az 51 kişinin hayatını kaybettiğini ve 72 kişinin yaralandığını açıkladı. Arama kurtarma ekiplerinin ezilmiş vagonlara ulaşmaya çalıştığı da aktarıldı.

İtfaiye departmanından yapılan açıklamada, Taitung'a giden trenin Hualien'in hemen kuzeyindeki tüneldeki raydan çıktığını ve bazı vagonların tünelin duvarına çarptığını duyurdu.

TRENDE 350 KİŞİ VAR

En az 51 kişinin yaşamını yitirdiği bildirilirken, diğer yaralılar da yakınlardaki hastanelere gönderildi.

Yetkililerin yaptığı açıklamada, trende yaklaşık 350 kişi bulunduğu ve arama kurtarma çalışmalarının sürdüğünü bildirildi.

EZİLEN VAGONLARA ULAŞILAMIYOR

Son dakika: Dünya çalkalandı Tren kazası: Çok sayıda ölü ve yaralı var

Trenin ilk dört vagonundan 80 ila 100 kişi tahliye edilirken, beş ila sekiz vagonun ise ezildiği ve ekiplerin bunlara ulaşmakta zorlandığı aktarıldı.

Yere haber ajansları kazanın sebebinin düzgün park edilmemiş ve bir kısmı tren raylarında duran bir kamyon olduğunu duyurdu.

2018'DEKİ FACİA UNUTULMADI

Tayvan'ın dağlık doğu kıyısı, popüler bir turizm beldesi olarak biliniyor.

2018'de, kuzeydoğu Tayvan'da bir tren raydan çıktığında 18 kişi öldü ve 175 kişi yaralandı. Bu, adanın otuz yılı aşkın süredir en kötü demiryolu felaketi olarak biliniyor.

 

Sağlık Bakanlığı'ndan koronavirüs ilacı kararı!Sağlık Bakanlığı Kovid-19 tedavi rehberini güncelledi. Karara göre, hem hastanede hem de evde tedavi gören koronavirüs hastalarına hidroksiklorokin etken maddeli ilaç verilmeyecek.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet