Tayvan

Tayvan

Son dakika Tayvan haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Tayvan gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Tayvan haber sayfamızda...

Tayvan

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.438 tayvan haberi bulunmuştur.
Çin'in nüfus artış hızı yavaşladı, doğumlar son bir yılda yüzde 18 azaldı
Çin'in nüfus artış hızı yavaşladı, doğumlar son bir yılda yüzde 18 azaldıYeryüzünün en kalabalık ülkesinde nüfus, 2010-2020 yıllarında yaklaşık 72 milyon artarak 1 milyar 411 milyonu aştı. Yıllık ortalama artış binde 5,3 oldu, artış hızı önceki 10 yıla göre binde 0,4 azaldı. 2020'de 12 milyon bebeğin dünyaya geldiği Çin'de doğumlar, önceki yıla göre yüzde 18 düştü.
11.05.2021Dünya
Sultandağı kirazında bu sezon 35 bin ton rekolte bekleniyor
Sultandağı kirazında bu sezon 35 bin ton rekolte bekleniyorTürkiye'nin önemli kiraz üretim merkezlerinden Afyonkarahisar'ın Sultandağı ilçesinde yetiştirilen ve "Türk kirazı" olarak da bilinen Napolyon cinsi kirazda bu yıl 35 bin ton rekolte bekleniyor.
11.05.2021Ekonomi
Çin, ABD'nin Tayvan'ın DSÖ'ye gözlemci olarak davet edilmesi çağrısını kınadı
Çin, ABD'nin Tayvan'ın DSÖ'ye gözlemci olarak davet edilmesi çağrısını kınadıÇin, ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken'ın Tayvan'ın Dünya Sağlık Örgütünün (DSÖ) karar organı Dünya Sağlık Asamblesine gözlemci olarak katılması konusunda çağrı yapmasını eleştirdi.
10.05.2021Dünya
Tüketiciler hayvanlara saygılı kozmetik üretimi istiyor
Tüketiciler hayvanlara saygılı kozmetik üretimi istiyorKozmetik markalarının hayvanlar üzerinde uyguladığı işkenceye dikkat çeken Save Ralph adlı kısa film, son günlerde sosyal medyanın en çok konuşulan konularından biri haline geldi.
10.05.2021Vitrin
Kuraklık şimdiden vurdu, evler susuz kaldı
Kuraklık şimdiden vurdu, evler susuz kaldıSon yarım asrın en kurak ilkbaharını geçiren Tayvan'da Sun Moon Gölü kurudu, binlerce ev ve işyerine su verilemiyor.
7.05.2021Dünya
Son dakika... Evi talan ettiler! Dev yırtıcılar her şeyi devirip parçaladı
Son dakika... Evi talan ettiler! Dev yırtıcılar her şeyi devirip parçaladıABD California'da hafta sonunu evinde geçirmeyen bir kadın, Pazartesi günü kapıyı açtığında hayatının şokunu yaşadı. Sosyal medyada paylaşılan fotoğraflar yetkilileri harekete geçirdi.
7.05.2021Dünya
Çip talebini karşılamak için 3 trilyon dolarlık yatırım gerekiyor
Çip talebini karşılamak için 3 trilyon dolarlık yatırım gerekiyorOtomotivde başlayarak elektronik sektörüne sıçrayan küresel çip tedariki sorunu giderek büyürken, çip talebinin karşılanması için gelecek 10 yılda Ar-Ge ve sermaye harcamalarına yaklaşık 3 trilyon dolarlık yatırım yapılması gerektiği belirtiliyor.
7.05.2021Ekonomi
Son dakika... Bir araya geldiler! Çin karşıtı cepheden 'zamanı geldi' açıklaması...
Son dakika... Bir araya geldiler! Çin karşıtı cepheden 'zamanı geldi' açıklaması...ABD'li basın kuruluşu CNN'in haberine göre, G7 zirvesinin en önemli konusu Çin oldu. Batı ülkelerinin endişelerinin giderek arttığının anlaşıldığı zirveden kritik açıklamalar yapıldı ve Pekin'in baskısını artırdığı Tayvan'la ilgili de harekete geçileceğinin sinyalleri verildi.
7.05.2021Dünya
Son dakika... Japonya'ya açtıkları 'istismar' davası reddedilen Güney Koreli kadınlar temyizde
Son dakika... Japonya'ya açtıkları 'istismar' davası reddedilen Güney Koreli kadınlar temyizdeGüney Kore'de, İkinci Dünya Savaşı'nda Japon askerler tarafından cinsel istismara uğradıklarını ileri süren kadınların, mahkemenin reddettiği tazminat davasını temyize götürdükleri bildirildi.
6.05.2021Dünya
Ege'den AB ülkelerine yapılan ihracat yüzde 78 arttı
Ege'den AB ülkelerine yapılan ihracat yüzde 78 arttıEge İhracatçı Birlikleri (EİB) Koordinatör Başkanı Jak Eskinazi, nisanda AB ülkelerine ihracatlarının yüzde 78 artarak 617 milyon dolara ulaştığını ifade etti.
6.05.2021Ekonomi
Daha fazla balayı tatili için herkesi kandırdılar
Daha fazla balayı tatili için herkesi kandırdılarTatilleri herkes sever. Yeni yerler, yeni insanlar, çalışma ortamından uzakta dinlenebildiğimiz ve hiç bitmesini istemediğimiz zamanlar. Evlilik sonrası çıkılan balayı tatilleri de bunlardan biri. Tayvanlı bir çiftin daha fazla tatil yapmak için izledikleri yol ise inanılmaz.
5.05.2021Tatil
Son dakika: İlkokul şantiyesinde şok keşif! Sıçan büyüklüğünde...
Son dakika: İlkokul şantiyesinde şok keşif! Sıçan büyüklüğünde...Son dakika haberlere göre, bir ilkokulun inşaat halindeki bölümünde çalışma yapan işçiler, yaptıkları buluş karşısında şaşkına döndü. İlk bakışta ne olduğunu anlamadıkları böcek, bir sıçan büyüklüğündeydi. Müzenin entomoloji başkanı devasa böceğin ne olduğunu tanımladı. İşte son dakika haberinin detayları...
5.05.2021Dünya
Restorana hamam böcekli saldırı!
Restorana hamam böcekli saldırı!Akşam saatlerinde mekana giren iki kişi, 1000'i aşkın hamam böceğini restorana atıp kaçtı. Sıra dışı saldırıyı ilginç kılan bir başka detay ise, olay anında aralarında emniyet müdürünün de bulunduğu çok sayıda polis bir etkinlik için restorandaydı.
4.05.2021Haberler
ABD'de dış ticaret açığı martta zirve yaptı
ABD'de dış ticaret açığı martta zirve yaptıABD'de dış ticaret açığı, martta bir önceki aya göre yüzde 5,6 artışla 74,4 milyar dolara çıkarak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.
4.05.2021Uzmanpara
Son dakika... Restorana hamam böcekli saldırı!
Son dakika... Restorana hamam böcekli saldırı!Akşam saatlerinde mekana giren iki kişi, 1000'i aşkın hamam böceğini restorana atıp kaçtı. Sıra dışı saldırıyı ilginç kılan bir başka detay ise, olay anında aralarında emniyet müdürünün de bulunduğu çok sayıda polis bir etkinlik için restorandaydı.
4.05.2021Dünya
Son dakika Haberi... Boğazı geçti! Kimliği şoka uğrattı
Son dakika Haberi... Boğazı geçti! Kimliği şoka uğrattıSon dakika haberlere göre, yeryüzünün en tehlikeli güzergahını basit bir lastik sandalla aşıp dünya gündeminin ilk sırasına yerleşen adam, Çin'i çılgına çevirecek.
3.05.2021Dünya
Son dakika: 15 ülkeden gelenlerden PCR testi istenmeyecek
Son dakika: 15 ülkeden gelenlerden PCR testi istenmeyecekKoronavirüs önlemleri kapsamında daha önce yurt dışından gelen yolcular için zorunlu olan PCR testi, 15 Mayıs itibariyle aralarında İngiltere, Ukrayna ve Çin'in de bulunduğu 15 ülkeden gelen yolculardan istenmeyecek.
2.05.2021Ekonomi
En iyi 5G bağlantısına sahip ülke belli oldu!
En iyi 5G bağlantısına sahip ülke belli oldu!Ülkelerin internet hızları hakkında pek çok çalışma yapılıyor. Bu kapsamda dünyanın en hızlı internetini kullanan ülkelerden en yavaşını kullananlara kadar pek çok liste bizleri karşılıyor. Şimdi ise en yeni internet bağlantı teknolojisi olan 5G için bir çalışma hazırlandı.
2.05.2021Teknoloji
Son dakika... Çin'den şok Tayvan mesajı! Tansiyon yükseliyor...
Son dakika... Çin'den şok Tayvan mesajı! Tansiyon yükseliyor...Çin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Vang Venbin, ülkesinin Tayvan’ın bağımsızlığına yönelik ayrılıkçı faaliyetleri boşa çıkaracak inanca ve kapasiteye sahip olduğunu söyledi.
30.04.2021Dünya
Türkiye, 2020'de LNG ithalatını en çok artıran üçüncü ülke oldu
Türkiye, 2020'de LNG ithalatını en çok artıran üçüncü ülke olduTürkiye, geçen yıl küresel piyasalarda 2019'a kıyasla sıvılaştırılmış doğal gaz (LNG) ithalatını en çok artıran üçüncü ülke oldu.
30.04.2021Ekonomi
ABD’li profesörden flaş KKTC yorumu: İngiltere ambargoyu kaldırabilir
ABD’li profesörden flaş KKTC yorumu: İngiltere ambargoyu kaldırabilirNew York Eyalet Üniversitesi Denizcilik Koleji'nde eğitim veren Prof. Dr. Mark Meirowitz CNN TÜRK'e konuştu. Meirowitz, "Ersin Tatar'ın iki devletli yaklaşımı yeni ve yaratıcı bir fikir. Bu yaklaşıma bir şans verilmeli" dedi.
29.04.2021Haberler
ABD’li profesörden flaş KKTC yorumu: İngiltere ambargoyu kaldırabilir
ABD’li profesörden flaş KKTC yorumu: İngiltere ambargoyu kaldırabilirNew York Eyalet Üniversitesi Denizcilik Koleji'nde eğitim veren Prof. Dr. Mark Meirowitz CNN TÜRK'e konuştu. Meirowitz, "Ersin Tatar'ın iki devletli yaklaşımı yeni ve yaratıcı bir fikir. Bu yaklaşıma bir şans verilmeli" dedi.
29.04.2021Dünya
Son dakika haberi: 40 Ülke birden! Saldırı grubu giriş yapıyor...
Son dakika haberi: 40 Ülke birden! Saldırı grubu giriş yapıyor...Son dakika haberlere göre, Uçak gemisinin başını çektiği donanma gücünde denizaltı ve çok sayıda savaş gemisi de var. Akdeniz'den geçecek filonun rotası fay hatlarını yerinden oynatabilir. İşte son dakika yaşanan gelişmeler...
27.04.2021Dünya
Son dakika... Çin dünyaya gösterdi! Savaşa hazır...
Son dakika... Çin dünyaya gösterdi! Savaşa hazır...Son dakika haberlere göre, resmi televizyonun ekrana getirdiği yeni silahlar için medya, hiçbir ülkenin aynı anda benzer bir adımı atamayacağını duyurdu. Resmi medyadaki haberlerde, ABD doğrudan hedef alındı.
26.04.2021Dünya
Son dakika... Tayvan'da peş peşe depremler!
Son dakika... Tayvan'da peş peşe depremler!Akşam saatlerinde önce 5.8, ardından 6.2 büyüklüğündeki depremler meydana geldi, sarsıntılar başkent Taipei'de de hissedildi.
18.04.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

TayvanÇinABDson dakika haberlerhamam böceği

Tayvan ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.