Geri Dön

Son dakika | Ekvador'da 7.5'lik deprem! Amerika sarsıldı...

Güney Amerika ülkesi Ekvador'da dört ülkeyi birden sarsan 7.5 büyüklüğünde deprem oldu.

Son dakika | Ekvador'da 7.5'lik deprem! Amerika sarsıldı...

Ekvador'da 7.5 büyüklüğünde deprem oldu. ABD Jeolojik Araştırma Merkezi (USGS) depremin büyüklüğünü önce 7.7 olarak belirtti. Sonra bu bilgiyi düzelterek, merkez üssü Morona-Santiago bölgesine bağlı Palora kasabasının 115 kilometre güneydoğusu olan 7,5 büyüklüğündeki depremin yerin 132,4 kilometre altında kaydedildiğini açıkladı.

Depremin ardından tsunami uyarısı yapılmadı.

Can ve mal kaybı olup olmadığına ilişkin bir bilgi de henüz paylaşılmadı.

4 ülkede birden...

Peru sınırına yakın bir bölgede meydana gelen deprem, bu ülkenin yanı sıra Kolombiya ve Brezilya'da da hissedildi.

Ekvador, yeryüzünün en büyük su kütlesi Pasifik Okyanusu'nu boydan boyda kat eden Pasifik Ateş Çemberi fay hattının kenarında yer alıyor.

Dünyada en fazla depremin meydana geldiği hat olan Pasifik Ateş Çemberi, aynı zamanda onlarca aktif volkana ev sahipliği yapıyor.

Yüzlerce kişi ölmüştü

2016'da yine Ekvador'da meydana gelen depremde 650'yi aşkın kişinin öldüğü, 16 bin 600 insanın da yaralandığı açıklanmıştı.

Hazır beton tesisindeki heyelan anı kameradaTrabzon'da Of-Çaykara karayolu Dumlusu mevkisindeki hazır beton döküm tesisi çevresinde meydana gelen heyelan anı, şantiye çalışanınca cep telefonu kamerasıyla görüntülendi. Heyelanda, yamaçta bulunan 2 katlı boş evin toprakla birlikte şantiye alanına sürüklendiği görüldü. Görüntüde; toprak kayma anı sırasında, kayıt yapan kişinin, 'Beton santralimiz gitti, eyvah eyvah, arabaları alın oradan' diye bağırarak uyardığı duyuluyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber