Geri Dön
DünyaSon dakika... İddia: Biden, Almanya'yı Kuzey Akım 2 yaptırımlarından muaf tutacak!

Son dakika... İddia: Biden, Almanya'yı Kuzey Akım 2 yaptırımlarından muaf tutacak!

ABD'nin Kuzey Akım 2 boru hattı ile ilgili getirmeyi planladığı yaptırımlardan Almanya'yı muaf tutacağı öne sürüldü. Söz konusu muafiyete gerekçe olarak da "ABD'nin ulusal çıkarları" gösterilecek.

Son dakika... İddia: Biden, Almanya'yı Kuzey Akım 2 yaptırımlarından muaf tutacak!

 

ABD merkezli haber sitesi Axios'un konuya yakın iki kaynağına dayandırdığı haberine göre, ABD yönetimi Kuzey Akım 2 projesinde yer alan şirketlere yönelik yaptırım planını yakın zamanda Kongreye sunacak. 

Plan kapsamında birçok Rus gemisine yaptırım getirilirken, Kuzey Akım 2 projesini yürüten Alman şirketi ve CEO'su, eski Alman istihbaratı yetkilisi Matthias Warnig yaptırımlardan muaf tutulacak. 

Söz konusu muafiyete gerekçe olarak da "ABD'nin ulusal çıkarları" gösterilecek. 

Öte yandan söz konusu muafiyet adımı, Biden'ın Almanya ile ilişkilerini Kuzey Akım 2 nedeniyle bozmak istememesi olarak da yorumlandı.

İzmir'de ele geçirildi! Piyasa değeri 1 milyon liraİzmir'in Karabağlar ilçesindeki bir evin çatı katında, piyasa değeri yaklaşık 1 milyon lira olduğu değerlendirilen, gümrük kaçağı 3 bin 810 cep telefonu, bataryalar ve şarj aletleri ele geçirildi. Olayla ilgili 1 kişi gözaltına alındı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet