Kuzey Akım-2

Kuzey Akım-2

Son dakika Kuzey Akım-2 haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Kuzey Akım-2 gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Kuzey Akım-2 haber sayfamızda...

Kuzey Akım-2

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 249 kuzey akim 2 haberi bulunmuştur.
Dünya Biden-Putin zirvesini bekliyor
Dünya Biden-Putin zirvesini bekliyorRusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ABD Başkanı Joe Biden ile 16 Haziran'da görüşerek “soğuk savaş döneminde bile olmadığı kadar” gerilmiş ikili ilişkilerin yoluna girmesi için ne yapılması gerektiğini müzakere edecek.
15.06.2021Dünya
Blinken'dan 'İran yaptırımları' açıklaması!
Blinken'dan 'İran yaptırımları' açıklaması!ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, İran nükleer anlaşmasına dönülmesi durumunda bazı yaptırımların kaldırılmasından sonra bile ülkesinin Tahran yönetimine uyguladığı yüzlerce yaptırımın yürürlükte kalacağını söyledi.
8.06.2021Dünya
Son dakika: ABD'yi karıştırmıştı! Putin bizzat duyurdu: Tamamlandı
Son dakika: ABD'yi karıştırmıştı! Putin bizzat duyurdu: TamamlandıRusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Kuzey Akım 2 doğal gaz boru hattı projesinde ilk hattın inşasının tamamlandığını belirterek, “İkinci hatta çalışmalar sürüyor. İlk hattan gaz sevkiyatı 10 gün içerisinde başlayabilir.” dedi.
4.06.2021Dünya
Blinken'dan Gazze için kritik iki görüşme
Blinken'dan Gazze için kritik iki görüşmeABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, ateşkesin ardından Gazze'yle ilgili süreç konusunda Almanya ve Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Dışişleri Bakanları ile telefonda görüştü.
25.05.2021Dünya
Kuzey Akım-2'de Almanya'ya muafiyet kararında ikili ilişkiler rol oynadı
Kuzey Akım-2'de Almanya'ya muafiyet kararında ikili ilişkiler rol oynadıOxford Enstitüsü Enerji Çalışmaları Uzmanı Katja Yafimava, ABD'nin Kuzey Akım 2 Doğal Gaz Boru Hattı Projesi'ne yönelik yaptırımlardan Almanya'yı muaf tutacağını açıklamasının iki ülke ilişkileri açısından önemli olduğunu ifade etti.
24.05.2021Ekonomi
Son dakika... İddia: Biden, Almanya'yı Kuzey Akım 2 yaptırımlarından muaf tutacak!
Son dakika... İddia: Biden, Almanya'yı Kuzey Akım 2 yaptırımlarından muaf tutacak!ABD'nin Kuzey Akım 2 boru hattı ile ilgili getirmeyi planladığı yaptırımlardan Almanya'yı muaf tutacağı öne sürüldü. Söz konusu muafiyete gerekçe olarak da "ABD'nin ulusal çıkarları" gösterilecek.
18.05.2021Dünya
Son dakika... Polonya'dan Almanya'ya Kuzey Akım 2'den vazgeçme çağrısı!
Son dakika... Polonya'dan Almanya'ya Kuzey Akım 2'den vazgeçme çağrısı!Polonya Başbakanı Mateusz Morawiecki, Almanya'ya, Kuzey Akım 2 doğal gaz boru hattı projesinden çekilmesi çağrısı yaptı. Morawiecki, "Almanya'ya bu projeden vazgeçmesi ve Avrupa'nın bu kısmında istikrarsızlığa katkıda bulunmaması çağrısında bulunuyoruz." dedi.
22.04.2021Dünya
Türkiye’nin enerji ekseninde yeni fırsatlar
Türkiye’nin enerji ekseninde yeni fırsatlarZengin enerji kaynakları ile enerji tüketicileri arasında stratejik bir noktada yer alan Türkiye, dış politik adımlarla enerji arasındaki simbiyotik ilişkinin etkisini daha fazla hissediyor. Türkiye’nin enerji politikalarında değişim tartışmaları yapılırken, bölgede değişen siyasi dengeler, risklerin yanında, ülkemizin enerji eksenini genişletmesi noktasında yeni fırsatlar da sunuyor.
20.04.2021Vitrin
Son dakika... Biden'dan Rusya açıklaması! 'Zamanı geldi...'
Son dakika... Biden'dan Rusya açıklaması! 'Zamanı geldi...'Gelen son dakika haberine göre, ABD Başkanı Joe Biden, son dönemde gerilen ABD-Rusya ilişkileriyle ilgili açıklama yaptı. Biden, "Eğer Rusya, ABD demokrasisine müdahale etmeye devam ederse, yanıtımız hazır" dedi ancak tansiyonun düşmesi gerektiğini belirtti.
15.04.2021Dünya
Son dakika... ABD'den Rusya'ya yaptırım uyarısı ve "istikrarlı ilişki" çağrısı
Son dakika... ABD'den Rusya'ya yaptırım uyarısı ve "istikrarlı ilişki" çağrısıBeyaz Saray Sözcüsü Jen Psaki, Rusya'ya yaptıkları yanlışların yeni yaptırımlarla karşılanabileceği uyarısında bulunurken, aynı zamanda "Bizim hedefimiz Rusya ile öngörülebilir ve istikrarlı bir ilişki" ifadesini kullandı.
15.04.2021Dünya
Kuzey Akım 2'nin yüzde 95'i tamamlandı
Kuzey Akım 2'nin yüzde 95'i tamamlandıRus enerji şirketi Gazprom'un, Kuzey Akım 2 Doğal Gaz Projesi'nin yüzde 95'ine denk gelen 2 bin 339 kilometrelik boru döşeme işini tamamladığı bildirildi.
1.04.2021Uzmanpara
Blinken, Alman mevkidaşına Kuzey Akım 2 projesine karşı olduklarını aktardı
Blinken, Alman mevkidaşına Kuzey Akım 2 projesine karşı olduklarını aktardıABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, Brüksel'de görüştüğü Alman mevkidaşı Heiko Maas'a "ABD'nin Kuzey Akım 2 projesine karşı olduğunu" söyledi.
23.03.2021Dünya
ABD'li senatörlerden, Blinken'a "Kuzey Akım 2" çağrısı
ABD'li senatörlerden, Blinken'a "Kuzey Akım 2" çağrısıABD Senatosunun önde gelen 2 Demokrat üyesi, Dışişleri Bakanı Antony Blinken'a, Rusya ile Avrupa arasındaki Kuzey Akım 2 projesine yönelik planlanan yaptırımların bir an önce uygulanması çağrısında bulundu.
23.03.2021Dünya
ABD: İran'ın nükleer silaha sahip olmasını önlemenin en iyi yolu diplomasi
ABD: İran'ın nükleer silaha sahip olmasını önlemenin en iyi yolu diplomasiBeyaz Saray Sözcüsü Jen Psaki, İran'ın nükleer anlaşma koşullarını yerine getirmekten uzak olduğunu söyledi.
22.02.2021Dünya
Fransa, Kuzey Akım 2 ile Avrupa'da enerji dengelerini lehine çevirmek istiyor
Fransa, Kuzey Akım 2 ile Avrupa'da enerji dengelerini lehine çevirmek istiyorPolonyalı düşünce kuruluşu Doğu Çalışmaları Merkezi Enerji Uzmanı Agata Loskot-Strachota, Avrupa Birliği (AB) ülkeleri arasında Kuzey Akım 2 projesi konusunda ciddi görüş ayrılıkları bulunduğunu belirterek, "Fransa, Kuzey Akım 2'yi Almanya ile ilişkilerinde kullanabileceği bir araç olarak görüyor." dedi.
19.02.2021Ekonomi
AB ve Rusya arasında yeni ‘Soğuk Savaş’
AB ve Rusya arasında yeni ‘Soğuk Savaş’Avrupa Birliği ile Rusya’nın arası Soğuk Savaş’tan sonra en kötü dönemi yaşıyor. Navalni’nin hapise atılmasının ardından, AB’nin Rusya’ya yönelik yaptırımlarının yolda olduğu görülürken, Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov, “AB ile ilişkileri koparmaya hazırız” dedi.
13.02.2021Dünya
ABD'den Kuzey Akım-2 boru hattı projesine yeni yaptırım sinyali:
ABD'den Kuzey Akım-2 boru hattı projesine yeni yaptırım sinyali:ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Ned Price, Kuzey Akım-2 (Nord Stream) boru hattı projesinin inşasının tamamlanması ve tescilinin gerçekleşmesi durumunda projeye müdahil olanlara yeniden yaptırım uygulamayı değerlendireceklerini açıkladı.
12.02.2021Dünya
AB'den Rusya'ya ek yaptırım hazırlığı
AB'den Rusya'ya ek yaptırım hazırlığıAB, Rusya ile yaşadığı Navalni krizinde yeni adımlar atmaya hazırlanıyor. AB, aralarında Putin'e yakın isimlerin de bulunduğu Rus yetkililere karşı uyguladığı yaptırımların genişletilmesini masaya yatıracak.
9.02.2021Dünya
Son dakika: ABD Başkanı Biden ile Putin'den kritik görüşme
Son dakika: ABD Başkanı Biden ile Putin'den kritik görüşmeGelen son dakika haberine göre; Dünyanın iki dev ülkesi ABD ve Rusya arasında ABD seçimlerinden sonra ilk sıcak temas sağlandı. ABD Başkanı Joe Biden, göreve gelmesinin ardından ilk kez Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile telefonda görüştü. Öte yandan Beyaz Saray Sözcüsü Jen Psaki, ABD Başkanı Joe Biden'ın, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile yaptığı telefon görüşmesinde, Solar Winds siber saldırısı, Rusya'nın ABD askerlerini öldürmesi için Taliban'a para teklif ettiği iddiaları, 2020 seçimlerine Rus müdahalesi, Aleksey Navalnıy konusu ve Rus güvenlik güçlerinin barışçıl protestoculara müdahalesi gibi endişe duyulan konuları dile getirdiğini açıkladı.
26.01.2021Dünya
Gazprom'dan Kuzey Akım 2 açıklaması
Gazprom'dan Kuzey Akım 2 açıklamasıRus enerji şirketi Gazprom, Kuzey Akım 2 Doğal Gaz Boru Hattı projesinin siyasi baskı gibi zorluklar nedeniyle askıya alınma veya iptal edilme riskinin bulunduğunu bildirdi.
19.01.2021Uzmanpara
Euroyu güçlendirme planı açıklanacak
Euroyu güçlendirme planı açıklanacakAvrupa Birliği'nin euronun uluslararası rolünü güçlendirme planı bugün açıklanacak.
19.01.2021Uzmanpara
AB'den dolar planı
AB'den dolar planıAvrupa Birliği (AB) dolara olan bağımlılığın azaltılması için plan hazırladı.
18.01.2021Uzmanpara
Almanya, ABD ile Kuzey Akım 2'nin geleceğini görüşmek istiyor
Almanya, ABD ile Kuzey Akım 2'nin geleceğini görüşmek istiyorAlmanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas, Rus gazını Almanya’ya taşıması planlanan Kuzey Akım 2 doğal gaz boru hattı projesinin akıbeti konusunda yeni ABD yönetimiyle görüşmek istediklerini söyledi.
15.01.2021Ekonomi
ABD-Avrupa ilişkilerinde Biden ile daha olumlu hava bekleniyor
ABD-Avrupa ilişkilerinde Biden ile daha olumlu hava bekleniyorABD'nin 46. başkanı seçilen Joe Biden'ın ocak ayında başkanlık koltuğuna oturmasıyla ABD'nin Avrupa ülkeleriyle ilişkilerinde yeni bir dönemin başlaması bekleniyor. Donald Trump'ın başkanlık döneminde Atlantik'in doğu yakasına karşı izlediği politikaların Biden'la değişmesi ve özellikle ticaret, güvenlik, çevre gibi konularda Avrupa açısından daha olumlu bir döneme girilmesi öngörülüyor.
9.11.2020Uzmanpara
Putin'den Erdoğan için dikkat çeken sözler: Baskılara rağmen bağımsız dış politika izliyor
Putin'den Erdoğan için dikkat çeken sözler: Baskılara rağmen bağımsız dış politika izliyorRusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Türkiye ile Rusya arasındaki projelerin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kararlılığı sayesinde gerçekleştiğine işaret ederek, "Erdoğan, baskılara rağmen bağımsız dış politika izliyor." dedi.
22.10.2020Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

abdkuzey akım- 2rusyaputinalmanya

Kuzey Akım-2 ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.