Geri Dön
DünyaSon dakika... İspanya'da Kovid-19 salgınında son 24 saatte 99 kişi öldü

Son dakika... İspanya'da Kovid-19 salgınında son 24 saatte 99 kişi öldü

İspanya'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınından son 24 saatte 99 kişinin hayatını kaybetti ve 10 bin 598 yeni vaka tespit edildi.

Son dakika... İspanya'da Kovid-19 salgınında son 24 saatte 99 kişi öldü

 

Sağlık Bakanlığının güncellediği Kovid-19 verilerine göre, ülke genelinde her 100 bin kişide tespit edilen vaka sayılarındaki artış devam ederek dün 202 iken bugün 213'e yükseldi. 

Ceuta ve Melilla kentleri dışında Bask, Navarra ve Madrid özerk yönetimleri salgının en yoğun görüldüğü bölgeler olarak öne çıkmaya devam etti. 

Ülkede dünden bugüne 99 artışla toplam can kaybı 76 bin 981'e, vaka sayısı da 3 milyon 407 bin 283'e ulaştı. 

Bakanlık mevcut durumda 9 bin 788 Kovid-19 hastasının hastanelerde tedavi gördüğünü ve bunlardan 2 bin 180'inin yoğun bakımda olduğunu açıkladı. 

Yoğun bakım ünitelerindeki doluluk oranı Madrid, Katalonya ve Rioja özerk yönetimlerinde yüzde 40 seviyelerinde bulunuyor. 

Salgından dolayı 25 Ekim'den bu yana ülke genelinde olağanüstü hal (OHAL) uygulayan İspanya'da, ülke genelinde uygulanan gece sokağa çıkma yasağı, salgının yoğun görüldüğü yerlerde bölgesel karantina, ev misafirliği yasağı ve özerk yönetimler arası serbest dolaşım kısıtlamaları devam ediyor. 

AŞILAMA SÜRECİ 

Öte yandan Kovid-19'da aşılama çalışmalarını hızlandıran İspanya'da bugün itibarıyla nüfusun yüzde 7'sine denk gelen toplam 3 milyon 328 bin 701 kişinin aşılama sürecinin tamamlandığı bildirildi. 

Ülkede ilk doz aşıyı olanların sayısının da 9 milyonu geçtiği bilgisi paylaşıldı. 

Hükümet, ağustos ayı sonuna kadar yetişkin nüfusun yüzde 70'inin aşılanması hedefini koyarken bunun için mevcut aşılama hızının 2,5 kat artırılması gerekiyor.

Sağlık Sohbetleri’nde beslenmenin bilimi konuşuluyor-5 | Sağlık Sohbetleri - Cnnturk.comCnnturk.com’da ekrana gelen Sağlık Sohbetleri’nde her hafta uzman konuklar, bilimsel araştırmalar ışığında, sağlıkla ilgili son gelişmeleri, farklı hastalıkları ve bu hastalıklara yönelik klinik beslenme tedavilerinin önemini tartışmaya devam ediyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet