Geri Dön
DünyaSon dakika... Nikaragua'da 6.5 büyüklüğünde deprem

Son dakika... Nikaragua'da 6.5 büyüklüğünde deprem

Pasifik Ateş Çemberi'nin kıyısında yer alan Nikaragua açıklarındaki sarsıntının merkez üssü, karaya 78 kilometre uzaklıkta. Deprem, dört ülkede birden hissedildi.

Son dakika... Nikaragua'da 6.5 büyüklüğünde deprem

Orta Amerika ülkesi Nikaragua açıklarında bir deprem meydana geldi. Amerikan Jeolojik Araştırma Merkezi (USGS), 6.5 büyüklüğündeki sarsıntının Nikaragua kıyılarına 78 kilometre uzaklıkta gerçekleştiğini bildiriyor.

USGS'nin yayınladığı haritaya göre, yerel saatle 03.57'de meydana gelen sarsıntı Nikaragua'nın yanı sıra Honduras, El Salvador ve Kosta Rika'da da hissedildi.

ABD Tsunami Uyarı Merkezi, 6.5 büyüklüğündeki depremin ardından herhangi bir uyarı yayınlamadı.

Nikaragua, yeryüzünün en büyük su kütlesi Pasifik Okyanusu'nu boydan boyda kat eden Pasifik Ateş Çemberi fay hattının hemen kıyısında yer alıyor. Dünyadaki depremlerin yaklaşık yüzde 90'ının meydana geldiği hat olan Pasifik Ateş Çemberi, aynı zamanda onlarca aktif volkana ev sahipliği yapıyor.

 

İmamoğlu'nun veto ettiği teklifler, meclis gündeminde tekrar kabul edildiİstanbul Büyükşehir Belediyesi(İBB) ekim ayı oturumunda, Ekrem İmamoğlu'nun veto ettiği teklifler tekrar görüşülerek karara bağlandı. Gündeme tekrar alınan Beykoz ilçesi "Millet Bahçesi" ile ilgili imar değişikleri ile 2019-2020-2021 yıllarını kapsayacak şekilde 3 ay süre ile "İETT Araç Alım ve Bakım İşleri İnceleme ve Araştırma Komisyonu" kurulması teklifleri ısrar karar olarak kabul edildi.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler