Geri Dön
DünyaSon dakika... Rus uçağı radarda kayboldu

Son dakika... Rus uçağı radarda kayboldu

Yerel medya, Habarovsk şehri yakınlarında radarda son kez görünen AN-26 uçağında altı kişinin bulunduğunu bildiriyor.

Son dakika... Rus uçağı radarda kayboldu

Rus haber ajansları, Çin sınırına yakın konumdaki Habarovsk şehri yakınlarında bir nakliye uçağının düştüğünü duyurdu. AN-26 tipi uçakta altı mürettebatın bulunduğu biliniyor.

TASS'a göre, uçak Rus havaalanlarında teknik kontroller yapan bir şirkete aitti. Acil Durumlar Bakanlığı, arama ve kurtarma gruplarının uçağın radardan çıktığı yere doğru yönlendirildiğini söyledi.

Sovyetler Birliği yıllarından bu yana kullanılan Antonov-26 uçakları, son olarak bu yılın Temmuz ayında düşmüştü. Rusya'nın doğusundaki Palana'daki havaalanı yakınlarında enkazına ulaşılan AN-26'da seyahat eden 28 kişi hayatını kaybetmişti.

2012 yılında ise Kamçatka'da bir dağa çakılan AN-26'da bulunan 14 mürettebattan 10'u ölmüştü. Kazada yaşamını yitiren iki pilotun da kanında alkole rastlanmıştı.

THY yolcularını meme kanseri konusunda bilgilendiriyorMisafirlerinin seyahat sağlığı ve güvenliğini en ön planda tutan bayrak taşıyıcı havayolu Türk Hava Yolları 15 – 31 Ekim tarihleri arasında gerçekleştireceği 160 uçuşta meme kanseri riskine dikkat çekecek. Kabin ekiplerinin pembe kurdele takacağı ve özel anons ile yolcuların bilgilendirileceği uçuşların ilki İstanbul’dan Ankara’ya gerçekleşti.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler