Radar

Radar

Son dakika radar haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan radar gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan radar haber sayfamızda...

Radar

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 4.076 radar haberi bulunmuştur.
Masaj yapanların hiçbiri görmüyor! Yıllardır değişmeyen kural, cezası 714 bin lira
Masaj yapanların hiçbiri görmüyor! Yıllardır değişmeyen kural, cezası 714 bin lira Günümüzde masaj, hem rahatlatıcı hem de iyileştirici etkisiyle tüm dünyada bütüncül bir tedavi yöntemi olarak kullanılıyor. Güney Kore'de masaj yaptırmak isteyenler başka hiçbir ülkede olmayan sıra dışı bir kuralla karşı karşıya kalıyor. Çünkü söz konusu bu ülkede masaj sadece görme engelliler tarafından yapılıyor. Peki ama neden? İşte cevabı.
18.05.2024 Yaşam
Son parasını ATM'ye yatırdı! 1447 kiracısından kira almamıştı: 'Yine olsa yine yaparım'
Son parasını ATM'ye yatırdı! 1447 kiracısından kira almamıştı: 'Yine olsa yine yaparım' ATM ve para sayma makineleri, milyonlarca kişinin günlük yaşamının kolaylaştırılmasında ve finans işlerinin hatasız yapılmasında önemli rol oynuyor. Bu makinelerin 1920’lere uzanan geçmişine rağmen Türkiye’ye 67 yıl sonra gelmesi şaşırtıcı olsa da serüvenin ardında elindeki son parayı bu işe yatırarak Türkiye’ye getiren biri var!
18.05.2024 Yaşam
Kocaeli'de yangın dehşeti! Küçük çocuğun cesedi ranzanın altından çıktı
Kocaeli'de yangın dehşeti! Küçük çocuğun cesedi ranzanın altından çıktı Kocaeli'nin İzmit ilçesinde 3 katlı binanın 2. katında çıkan yangında anne ve 2 çocuğu dumandan etkilendi, 7 yaşındaki çocuğun cesedi ise ranzanın arkasında bulundu.
17.05.2024 Haberler
Kocaeli'de yangın dehşeti! Küçük çocuğun cesedi ranzanın altından çıktı
Kocaeli'de yangın dehşeti! Küçük çocuğun cesedi ranzanın altından çıktı Kocaeli'nin İzmit ilçesinde 3 katlı binanın 2. katında çıkan yangında anne ve 2 çocuğu dumandan etkilendi, 7 yaşındaki çocuğun cesedi ise ranzanın arkasında bulundu.
17.05.2024 Gündem
Dört bin yıllık sır çözüldü! Radar teknolojisi Ahramat'ı buldu, dünya tarihi keşfi konuşuyor
Dört bin yıllık sır çözüldü! Radar teknolojisi Ahramat'ı buldu, dünya tarihi keşfi konuşuyor Bilim insanları, Giza da dahil Mısır'daki 31 piramidin yaklaşık 4000 yıl önce nasıl inşa edildiğine dair gizemi çözmüş olabileceklerini düşünüyor.
17.05.2024 Dünya
Denizkurdu’nun milli pençeleri
Denizkurdu’nun milli pençeleri Ege, Akdeniz, Marmara ve Karadeniz’de icra edilen Denizkurdu 2 - 2024 Tatbikatı’nda; savaş gemilerinden insansız deniz - hava araçlarına, mühimmatlardan radarlara uzanan geniş bir yelpazede Türk savunma sanayii ürünü platform ve sistemler yer alıyor.
16.05.2024 Gündem
İmeceMobil yenilendi
İmeceMobil yenilendi İş Bankası Grubu’nun iştiraklerinden sürdürülebilir ve verimli tarımsal üretimi destekleyen teknoloji şirketi İmeceMobil, uygulamasını yenilediğini açıkladı.
14.05.2024 Ekonomi
TBMM araştırma komisyonu İliç'teki maden kazasıyla ilgili AFAD yetkililerini dinledi
TBMM araştırma komisyonu İliç'teki maden kazasıyla ilgili AFAD yetkililerini dinledi  Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD) Başkanı Okay Memiş, AFAD’ın ÇED Raporu’na gönderdiği yazıyı TBMM İliç Maden Kazası Araştırma Komisyonu toplantısında okudu. Memiş, “Sahada yapılacak tesislerin inşaat işleminde, bölgede herhangi bir doğa olayını tetiklememesine dikkat edilmeli, bölgede meydana gelebilecek deprem, kaya düşmesi, heyelan, su baskını, çığ gibi afetler göz önünde bulundurulmalıdır. Son paragraf, ÇED Raporu’nda belirtilen ilgili mevzuatlara titizlikle uyulması ve taahhütlerin yerine getirilmesi kaydıyla söz konusu projenin uygulanmasında müdürlüğümüzce herhangi bir sakınca bulunmamaktadır” dedi.
6.05.2024 Gündem
Milli Muharip Uçak KAAN, ikinci uçuşunu başarı ile tamamladı
Milli Muharip Uçak KAAN, ikinci uçuşunu başarı ile tamamladı Türkiye'nin en önemli teknoloji projelerinden Milli Muharip uçak KAAN, ikinci uçuşunu başarıyla tamamladı. KAAN, 14 dakika havada kalarak, 10.000 feet irtifa ve 230 knot hıza ulaşmayı başardı.
6.05.2024 Haberler
İşte sıcak görüntü! Milli Muharip Uçak KAAN, ikinci uçuşunu başarı ile tamamladı
İşte sıcak görüntü! Milli Muharip Uçak KAAN, ikinci uçuşunu başarı ile tamamladı Türkiye'nin en önemli teknoloji projelerinden Milli Muharip uçak KAAN, ikinci uçuşunu başarıyla tamamladı. KAAN, 14 dakika havada kalarak, 10.000 feet irtifa ve 230 knot hıza ulaşmayı başardı.
6.05.2024 Gündem
Meclis Araştırma Komisyonu İliç için toplandı
Meclis Araştırma Komisyonu İliç için toplandı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Rehberlik ve Teftiş Kurulu Daire Müdürü Bekir Aktürk, İliç'teki maden kazasına sebebiyet veren olumsuzlukları sıraladı.
3.05.2024 Gündem
Şehit polise veda! 'Biz sensiz ne yapacağız?'
Şehit polise veda! 'Biz sensiz ne yapacağız?' Isparta'da radar uygulaması için hazırlık yaparken otomobilin çarpması sonucu şehit olan trafik polisi Yonuz Turan (51), memleketi Afyonkarahisar'ın Sandıklı ilçesinde son yolculuğuna uğurlandı.
30.04.2024 Gündem
Isparta’da feci kaza! Otomobilin çarptığı polis şehit oldu, 4 kişi yaralandı
Isparta’da feci kaza! Otomobilin çarptığı polis şehit oldu, 4 kişi yaralandı Isparta’da askeri personelin kullandığı otomobil, radar uygulamasında görevli trafik polisi Yonuz Turan'a (51), ardından ekip aracına çarptı. Kazada Turan şehit olurken, otomobildeki 4 kişi yaralandı.
29.04.2024 Gündem
Uçağın camında UFO belirdi! Ne olduğu tespit edilemedi, şehrin üzerinde şok görüntü
Uçağın camında UFO belirdi! Ne olduğu tespit edilemedi, şehrin üzerinde şok görüntü ABD'nin New York eyaletinin tam üzerinde siyah silindire benzeyen bir UFO kaydeden genç kadın dünya medyasında ses getirdi.
29.04.2024 Dünya
‘Tehditlerinize boyun eğmeyiz’
‘Tehditlerinize boyun eğmeyiz’ Cumhurbaşkanı Erdoğan, Parlamenterler Arası Kudüs Platformu 5. Konferansı”nda “İsrail yönetimi bizi susturabileceğini zannediyor. Ne yaparsanız yapın Tayyip Erdoğan’ın kalbine de kavline de zincir vuramazsınız. Tehditlerinize boyun eğmeyiz” dedi.
27.04.2024 Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kürecik iddialarıyla ilgili açıklama
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kürecik iddialarıyla ilgili açıklama Parlamenterler Arası Kudüs Platformu 5. Konferansı’nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kürecik'teki radar üssüyle ilgili iddialara çok sert tepki gösterdi.
26.04.2024 Haberler
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kürecik iddialarıyla ilgili son dakika açıklaması
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kürecik iddialarıyla ilgili son dakika açıklaması Parlamenterler Arası Kudüs Platformu 5. Konferansı’nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kürecik'teki radar üssüyle ilgili iddialara çok sert tepki gösterdi.
26.04.2024 Gündem
Misillemelerin boyutu ortaya çıktı
Misillemelerin boyutu ortaya çıktı Son günlerde özellikle İran, İsrail’in kendisine düzenlediği saldırının hiçbir zarara yol açmadığını savunsa da, uydu görüntüleri aksini ortaya çıkardı. Aynı şekilde İsrail’de de vurulan üssün pisti de zarar görmüş...
22.04.2024 Dünya
DMM'den 'Kürecik Radar Üssü' iddialarına yalanlama
DMM'den 'Kürecik Radar Üssü' iddialarına yalanlama İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi (DMM), 'İran'ın 15 Nisan'da İsrail'e fırlattığı füzeler, Malatya Kürecik'te bulunan radar üssü sayesinde erken tespit edilerek durduruldu' iddialarının gerçeği yansıtmadığını belirtti.
20.04.2024 Gündem
Kalsu gizemli saldırıyla yok edildi, ABD apar topar yalanladı!
Kalsu gizemli saldırıyla yok edildi, ABD apar topar yalanladı! İsrail'in İran'a misillemede bulunduğu gece yarısı Orta Doğu'daki iki ülkede de neredeyse eş zamanlı patlamalar duyuldu. Suriye'nin güneyindeki radar üssünün vurulduğu ortaya çıkarken, Irak'tan ise İsrail füzelerine ait parçaları gösteren görüntüler geldi.
20.04.2024 Haberler
İran-İsrail gerilimi! MSB kaynakları: Alınabilecek tüm tedbirler alındı
İran-İsrail gerilimi! MSB kaynakları: Alınabilecek tüm tedbirler alındı Milli Savunma Bakanlığı kaynakları, İran’ın İsrail’e saldırı gerçekleştirdiği gece Türk Silahlı Kuvvetleri’nin önleyici bazı tedbirler alıp almadığına yönelik soruya yanıt verdi. Öte yandan MSB kaynakları, Adana'daki 10. Tanker Üs Komutanlığı'nın (İncirlik Üssü), Ana Jet Üs Komutanlığı'na dönüştürüldüğünü bildirdi.
18.04.2024 Haberler
İran-İsrail gerilimi! MSB kaynakları: Alınabilecek tüm tedbirler alındı
İran-İsrail gerilimi! MSB kaynakları: Alınabilecek tüm tedbirler alındı Milli Savunma Bakanlığı kaynakları, İran’ın İsrail’e saldırı gerçekleştirdiği gece Türk Silahlı Kuvvetleri’nin önleyici bazı tedbirler alıp almadığına yönelik soruya yanıt verdi. Öte yandan MSB kaynakları, Adana'daki 10. Tanker Üs Komutanlığı'nın (İncirlik Üssü), Ana Jet Üs Komutanlığı'na dönüştürüldüğünü bildirdi.
18.04.2024 Gündem
Meteoroloji'den 16 kent için son dakika uyarısı! Çok kuvvetli geliyor
Meteoroloji'den 16 kent için son dakika uyarısı! Çok kuvvetli geliyor Meteoroloji’den bir son dakika uyarısı geldi. Radar verilerine göre 16 kent için sarı alarm verildi. İstanbul dahil birçok kentte saatler sonra soğuk ve sağanak hava etkisini gösterecek. İşte tüm yurdu bekleyen hava durumu detayları…
17.04.2024 Gündem
‘Aşırı hız yapanları uyarmayı sürdürün’
‘Aşırı hız yapanları uyarmayı sürdürün’ İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Düzce’de diğer sürücülere selektörle radar denetimini haber veren 14 sürücüye kesilen trafik cezalarının iptal edildiğini açıkladı. Yerlikaya, ‘Radar olmayan yerlerde de aşırı hız yapanları selektörle uyarmaya devam edin’ dedi.
17.04.2024 Gündem
İsrail, İran'ı nasıl vuracak? Dikkat çeken ABD detayı: İşin içinde petrol de var!
İsrail, İran'ı nasıl vuracak? Dikkat çeken ABD detayı: İşin içinde petrol de var! Orta Doğu son yılların en sıcak günlerini yaşıyor. İsrail’in, İran’ın 300'den fazla kamikaze silahlı insansız hava aracı ve füzeyle gerçekleştirdiği saldırıların ardından nasıl bir cevap vereceği ise büyük merak konusu. İsrail’in Suriye’deki İran Büyükelçiliği'ni vurmasıyla başlayan ve İran’ın saldırılarıyla devam eden sürecin yeni aşamasını uzmanlar, Milliyet.com.tr için yorumladı.
17.04.2024 Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Radar ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.