Geri Dön

Son dakika... Rusya 6 ay içinde çekiliyor!

ABD'nin nükleer silah anlaşmasından ayrılmasından bir gün sonra INF'nin askıya alınacağını ilan eden Rusya, beklendiği gibi 6 ay içinde anlaşmadan çekileceğini açıkladı.

Son dakika... Rusya 6 ay içinde çekiliyor!

Rusya lideri Vladimir Putin'in, ABD'nin Orta Menzilli Nükleer Kuvvetler Anlaşması'ndan (INF) çekilmesi üzerine kendilerinin de aynı kararı aldıklarını açıklamasının ardından; Rusya anlaşmadan 6 ay içinde çekileceğini duyurdu.

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, ülkesinin Sovyetler Birliği ile 1987'de imzaladığı, menzili 500 ila 5 bin 500 kilometre olan ve nükleer başlık takılabilen füzelerin yasaklanmasını öngören INF’den tek taraflı olarak çekileceğini açıklamıştı.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ise ABD'yi INF’yi ihlal etmekle suçlayarak, "Bizim de yanıtımız simetrik olacak. ABD anlaşmayı askıya aldığını duyurdu, biz de askıya alıyoruz." ifadelerini kullanmıştı.

Gökçeada'da alabora olan teknede kaybolan 2 kişiyi arama kurtarma çalışmaları devam ediyorÇanakkale'nin Gökçeada ilçesi açıklarında içinde 5 kişinin bulunduğu teknenin batması sonucu bir kişi öldü, kayıp iki kişi aranıyor. Çanakkale'nin Gökçeada ilçesi Laz koyu açıklarında alabora olan fiber teknenin yeri tespit edildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet