Inf

Inf

Son dakika INF haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan INF gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan INF haber sayfamızda...

Inf

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 128 inf haberi bulunmuştur.
New START nedir, ne anlama gelir? New START anlaşması amacı nedir, taraflar kimler?
New START nedir, ne anlama gelir? New START anlaşması amacı nedir, taraflar kimler?New START olarak anılan Stratejik Silahların Azaltılması Yeni Sözleşmesi uzatıldı. Vatandaşlar, New START ne demek, açılımı nedir sorularına yanıt arıyordu. İşte, Yeni Başlangıç anlaşması hakkında detaylar...
3.02.2021Gündem
Beyaz Saray doğruladı! Biden'dan 'nükleer' hamle
Beyaz Saray doğruladı! Biden'dan 'nükleer' hamleBeyaz Saray Sözcüsü Jen Psaki, ABD'nin yeni başkanı Joe Biden'ın, Rusya'ya, süresi şubatta bitecek "Yeni Stratejik Silahları Azaltma Antlaşması'nı" (New START) 5 yıl daha uzatma teklifinde bulunmayı planladığını teyit etti.
21.01.2021Dünya
Flaş 'nükleer silah' iddiası! Beyaz Saray'dan açıklama geldi
Flaş 'nükleer silah' iddiası! Beyaz Saray'dan açıklama geldiABD'nin yeni başkanı Joe Biden'ın, Rusya'ya, süresi şubatta bitecek "Yeni Stratejik Silahları Azaltma Antlaşması'nı" (New START) 5 yıl daha uzatma teklifinde bulunmayı planladığı öne sürüldü. Beyaz Saray Sözcüsü Jen Psaki, iddiaları teyit etti.
21.01.2021Dünya
Rusya’dan yeni hava savunma sistemi testi
Rusya’dan yeni hava savunma sistemi testiRusya Savunma Bakanlığı yeni bir hava savunma sistemi test ettiklerini ve sistemin hedefi vurmada başarılı olduğunu açıkladı.
26.11.2020Dünya
Rusya Avrupa'nın göbeğine füze konuşlandırmaktan vazgeçmeye hazır
Rusya Avrupa'nın göbeğine füze konuşlandırmaktan vazgeçmeye hazırRusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ülkesinin Avrupa'daki tek toprak parçası Kaliningrad'a "9M729" füze sistemlerini konuşlandırmaktan vazgeçmeye hazır olduğunu belirtti.
26.10.2020Dünya
Pentagon, yeni nükleer füzelerin 95,8 milyar dolara mal olacağını hesap etti
Pentagon, yeni nükleer füzelerin 95,8 milyar dolara mal olacağını hesap ettiPentagon, karada konuşlu nükleer füzelerden oluşan yeni bir filonun sahaya çıkarılmasının maliyetinin yaklaşık 96 milyar dolar olacağını açıkladı.
20.10.2020Dünya
Lavrov: Nükleer bir çatışma riski arttı, ABD ile görüşmeye hazırız
Lavrov: Nükleer bir çatışma riski arttı, ABD ile görüşmeye hazırızABD'nin Nükleer Kuvvetler Anlaşması'ndan çekilmesini değerlendiren Rusya Dışişleri Bakanı, yeni bir anlaşma için Washington yönetimine zeytin dalı uzattı. Lavrov, halihazırdaki geçerli olan silah kısıtlama anlaşmasının süresinin gelecek seneye de uzatılması konusunda ise umutsuz.
10.07.2020Dünya
Son dakika haberleri: Trump'tan dünyayı harekete geçiren 'ASA' açıklaması! Tepkiler peş peşe geldi...
Son dakika haberleri: Trump'tan dünyayı harekete geçiren 'ASA' açıklaması! Tepkiler peş peşe geldi...Gelen son dakika haberine göre; ABD Başkanı Donald Trump, Rusya sorumluluklarını yerine getirene kadar, Açık Semalar Anlaşması’ndan çekileceklerini açıkladı. Trump'ın açıklamasından sonra tepkiler peş peşe geldi. Rusya 'ABD’nin bu anlaşmadan çekilmesi, Avrupa'nın istikrarına ve askeri güvenliğine yeni bir darbe olacaktır' tepkisinde bulundu. BM Genel Sekreter Sözcüsü Stephane Dujarric, günlük basın brifinginde, ''ABD-Rus silah kontrol rejiminin erozyonundan endişe duymaya devam ediyoruz.'' dedi. İşte tüm detaylar...
21.05.2020Dünya
Rusya'dan ABD'nin Açık Semalar Anlaşması açıklamalarına tepki
Rusya'dan ABD'nin Açık Semalar Anlaşması açıklamalarına tepkiRusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova, ABD'nin Açık Semalar Anlaşması'ndan çekileceğine dair resmi açıklama beklediklerini belirterek, "ABD'nin anlaşmadan çekileceğine dair resmi bir tebligat veya açıklama Rusya tarafına ulaşmadı. Rusya, ABD'nin bu konudaki konumunu netleştirmesini bekliyor." dedi.
21.05.2020Ekonomi
Rusya: ABD, silah kontrolü anlaşmalarının habis ihlalcisidir
Rusya: ABD, silah kontrolü anlaşmalarının habis ihlalcisidirRusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Sergey Ryabkov, ABD'nin silah kontrolü anlaşmalarını ihlal ettiğini söyledi.
16.04.2020Dünya
ABD’den ikinci orta menzilli füze denemesi
ABD’den ikinci orta menzilli füze denemesiABD Hava Kuvvetleri, Orta Menzilli Nükleer Kuvvetler Anlaşması kapsamında yasaklı olan orta menzilli karada konuşlu bir balistik füzeyi denedi.
13.12.2019Dünya
ABD yasak dinlemedi! Tehlikeli deneme...
ABD yasak dinlemedi! Tehlikeli deneme...ABD Hava Kuvvetleri, Donald Trump yönetiminin yakın zamanda çekildiği Orta Menzilli Nükleer Kuvvetler (INF) Anlaşması kapsamında yasaklı olan orta menzilli karada konuşlu bir balistik füzeyi denediklerini açıkladı.
12.12.2019Haberler
ABD ateşle oynuyor! Tehlikeli deneme...
ABD ateşle oynuyor! Tehlikeli deneme...ABD Hava Kuvvetleri, Donald Trump yönetiminin yakın zamanda çekildiği Orta Menzilli Nükleer Kuvvetler (INF) Anlaşması kapsamında yasaklı olan orta menzilli karada konuşlu bir balistik füzeyi denediklerini açıkladı.
12.12.2019Dünya
NATO üyeleri bağlılık yineledi
NATO üyeleri bağlılık yinelediNATO zirvesinin ardından yayımlanan ortak deklarasyonda, müttefiklerin terörle mücadelede kararlı olduğu ve bu çerçevede daha güçlü adımlar attığı kaydedildi. Deklarasyonda ittifak üyelerinin 5’inci maddeye olan bağlılığı da yinelendi
5.12.2019Siyaset
NATO zirvesi sonunda Londra Deklarasyonu imzalandı
NATO zirvesi sonunda Londra Deklarasyonu imzalandıNATO zirvesi sırasında Kanada Devlet Başkanı Justin Trudeau'ya 'iki yüzlü' diye seslendiğini söyleyen ABD Başkanı Donald Trump, zirve sonrası gerçekleşecek basın toplantısını iptal etti.

Tarihi Londra zirvesinde liderler anlaştı, Genel Sekreter Stoltenberg "Tarihimizde ilk kez ittifakımızın doğu kanadı için sahada savaşa hazır kuvvetler var. NATO'nun hazırlığını üç katına çıkardık. Gerekmesi durumunda daha hızlı hareket edebilmek için bugün daha fazla kuvvete karar verildi" dedi.
4.12.2019Dünya
"ABD, dünyanın mimari yapısını bilinçli olarak bozuyor"
"ABD, dünyanın mimari yapısını bilinçli olarak bozuyor"Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, ABD'nin, dünyanın mimari yapısını ve stratejik istikrarını bilinçli olarak bozduğunu söyledi.
18.11.2019Dünya
Rusya yeni balistik füze yerleştirdi
Rusya yeni balistik füze yerleştirdiRusya, başkent Moskova’nın güneyinde bulunan bölgeye RS-24 Yars kıtalar arası balistik füze yerleştirdi.
1.11.2019Dünya
Rusya'dan nefes kesen tatbikat!
Rusya'dan nefes kesen tatbikat!Rusya’nın gerçekleştirdiği balistik füze tatbikatına, hava savunma sistemlerinin imhası tatbikatı eklendi.
18.10.2019Dünya
Rusya balistik füzesini ateşledi
Rusya balistik füzesini ateşlediRusya, roketini test amacı ile nükleer başlık taşıyabilen kıtalararası balistik füzesi Topol-M silosundan çıkararak ateşledi.
30.09.2019Dünya
İran, ABD'nin füze denemesini kınadı
İran, ABD'nin füze denemesini kınadıİran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Abbas Musevi, ABD’nin orta ölçekli füze denemesini kınayarak bunun silah rekabetini artırabileceğini belirtti.
24.08.2019Dünya
ABD, INF'den çıktıktan sonra ilk kez yaptı! 500 kilometreden...
ABD, INF'den çıktıktan sonra ilk kez yaptı! 500 kilometreden...ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon), tesir menzili 500 kilometreyi aşan yeni bir orta ölçekli seyir füzesini denediklerini açıkladı.
19.08.2019Dünya
Son dakika... Putin kasıp kavurdu! ABD füze üretirse...
Son dakika... Putin kasıp kavurdu! ABD füze üretirse...Rusya lideri Putin, nükleer silah anlaşmasından çekilen ABD'nin orta ve kısa menzilli füze geliştirmesi halinde kendilerinin de aynı yolu izleyeceklerini açıkladı.
5.08.2019Dünya
Rusya: ABD mezarını kazdı
Rusya: ABD mezarını kazdıWashington yönetiminin nükleer silah anlaşması INF'den çekilmesini eleştiren Dışişleri Bakan Yardımcısı Ryabkov, "ABD, yıllardır devam eden silah kontrol mekanizmasına ağır bir darbe vurdu" dedi.
5.08.2019Dünya
ABD füzeleri Avustralya’ya konuşlandırılmayacak
ABD füzeleri Avustralya’ya konuşlandırılmayacakSavunma Bakanı Reynolds, ABD'nin Pasifik'e yerleştireceği orta menzilli füzelerin adresleri arasında Avustralya'nın bulunmadığını söyledi.
5.08.2019Dünya
Yeni anlaşmada Çin de olmalı!
Yeni anlaşmada Çin de olmalı!INF anlaşmasının çökmesinin ardından konuşan ABD Başkanı Trump, Rusya ve Çin ile yeni bir nükleer anlaşma imzalanabileceğini söyledi. Öte yandan ABD’nin yeni füze denemeleri için hazırlıklara başladığı öğrenildi.
4.08.2019Dünya

Benzer Haber Etiketleri

abdrusyatrumpINFanlaşma

Inf ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.