Geri Dön
DünyaSon dakika... Rusya'dan, İsrail ve Filistin için müzakere teklifi!

Son dakika... Rusya'dan, İsrail ve Filistin için müzakere teklifi!

Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Sergey Vershinin, ülkesinin İsrail ve Filistin arasında doğrudan müzakerelere ev sahipliği yapabileceğini belirtti. Vershinin, toplantıda yaptığı konuşmada, Filistin ve İsrail'deki sivil kayıpları kınayarak, ateşkesin öncelik olması gerektiğini söyledi.

Son dakika... Rusya'dan, İsrail ve Filistin için müzakere teklifi!

 

Birleşmiş Milletler (BM) Güvenlik Konseyi, İsrail ve Filistin arasında giderek yükselen tansiyon ve İsrail'in Gazze'ye yönelik hava saldırılarını görüşmek için 3. kez toplandı. 

Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Vershinin, toplantıda yaptığı konuşmada, Filistin ve İsrail'deki sivil kayıpları kınayarak, ateşkesin öncelik olması gerektiğini söyledi.

"İSRAİL İLE ARAP ÜLKELERİ ARASINDAKİ NORMALLEŞME, KRİZİN ÇÖZÜMÜ İÇİN YETERLİ DEĞİL" 

İsrail ve Filistin arasındaki mevcut gerilimin nedenlerinden birinin doğrudan görüşmelerin eksikliği olduğuna dikkati çeken Vershinin, ülkesinin İsrail ve Filistin arasında doğrudan müzakerelere ev sahipliği yapabileceğini söyledi. 

İsrail ile Arap ülkeleri arasındaki normalleşmenin, İsrail-Filistin krizini çözmek için yeterli olmadığını söyleyen Vershinin, krizin çözümü için ayrıca BM, Avrupa Birliği, ABD ve Rusya'nın oluşturduğu Ortadoğu Dörtlüsü'nün, dışişleri bakanları düzeyinde toplanmasını teklif etti.

Bakırköy'de arbedede silah patladı! 1'i polis 2 kişi yaralandıİstanbul Bakırköy Yeşilköy'de çıkan arbedede biri polis iki kişi yaralandı. Olay anında şüphelinin 'basıyorum tetiği' dediği duyuldu. Öte yandan polis ekiplerinin olayla ilgili çalışmaları devam ediyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet