Geri Dön

Son dakika: Ülke şokta... 7 büyüklüğünde deprem!

Son dakika haberine göre, Pasifik Ateş Çemberi'nde yer alan Filipinler'in açığında meydana gelen 7 büyüklüğündeki deprem Endonezya'da da hissedildi.

Son dakika: Ülke şokta... 7 büyüklüğünde deprem!

ABD Jeolojik Araştırmalar Merkezi (USGS), Filipinler ve Talaud Adaları açıklarında 7 büyüklüğünde bir deprem meydana geldiğini duyurdu. Depremin 95 kilometre derinlikte meydana geldiği bildirildi.

Komşu ülke Endonezya'da da hissedilen ve yerel saatle 12:23'te gerçekleşen depremin ardından, tsunami uyarısı yapılmadı.

Merkez üssü Pondaguitan'ın 219 kilometre güney doğusu olan depremde can ya da mal kaybı olup olmadığı henüz bilinmiyor.

Son dakika: Ülke şokta... 7 büyüklüğünde deprem

Filipinler ve Endonezya, yeryüzünün en büyük su kütlesi Pasifik Okyanusu'nu boydan boyda kat eden Pasifik Ateş Çemberi fay hattının üzerinde yer alıyor. Dünyadaki depremlerin yaklaşık yüzde 90'ının meydana geldiği hat olan Pasifik Ateş Çemberi, aynı zamanda onlarca aktif volkana ev sahipliği yapıyor.

 

Tam 176 ton! Akkuyu NGS'de ikinci ünitenin konsol kirişinin kurulumu tamamlandıMersin'in Gülnar ilçesinde yapımı süren Akkuyu Nükleer Güç Santrali'nde (NGS), ikinci ünite reaktör binasındaki kor tutucu ekipmanın ikinci büyük parçası olan konsol kirişinin kurulumunun tamamlandığı bildirildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet