Geri Dön
DünyaSon dakika: Yunan jeti Ege'de düştü! TSK'dan açıklama...

Son dakika: Yunan jeti Ege'de düştü! TSK'dan açıklama...

Yunan savaş uçağı, Ege'deki İskiri adası yakınlarında çakıldı. Türk Silahlı Kuvvetleri, olay sırasında herhangi bir Türk jetinin bölgede bulunmadığını duyurdu.

Son dakika: Yunan jeti Ege'de düştü! TSK'dan açıklama...

Yunanistan'a ait Mirage 2000-5 savaş jeti, İskiri adası yakınlarında düştü.

Yunan Hava Kuvvetleri’nden yapılan resmi açıklamada “Bir M2000-5, İskiri (Skiros) Adası'nın 9 deniz mili kuzeydoğusunda kayboldu” ifadesi kullanıldı.

Yunanistan Savunma Bakanlığı, kazada pilotun öldüğünü açıkladı. Saat 12.15'te denize çakılan uçağın düşme nedeni ise henüz bilinmiyor.

Son dakika: Yunan jeti Egede düştü TSKdan açıklama...

34 yaşındaki pilotun adının Giorgos Baltadoros olduğu duyuruldu.

TSK: BÖLGEDE TÜRK JETİ YOKTU

Türk Silahlı Kuvvetleri, uçağın düştüğü sırada herhangi bir Türk jetinin bölgede bulunmadığını duyurdu.

Yunan basını, uçağın iniş yaptığı sırada düştüğünü bildiriyor. Proto Thema gazetesi ise, savaş jetinin Türk uçaklarını engellemek için Ege'de görev yapan filoda bulunduğunu iddia etti.

ABD'li siyaset bilimci Coffey: Türkiye bölgede etkin bir aktör olduCumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığınca gerçekleştirilen mülakatta Douglas ve Sarah Allison Dış Politika Merkezi Direktörü Luke Coffey, "Son beş ya da altı yıl bize bir şey öğrettiyse o da Orta Asya, Kafkaslar ve Afganistan'da Türk etkisinin yükselişte olması ve Türkiye'nin bu bölgede daha etkili bir aktör haline gelmesidir. Dolayısıyla şu anda zorlu bir ilişkimiz olmasına rağmen Türkiye'nin müttefikimiz ve NATO'da olması ABD'ye çok büyük yarar sağlıyor." dedi.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet
akıllı banner