Savaş Uçağı

Savaş Uçağı

Son dakika savaş uçağı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan savaş uçağı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan savaş uçağı haber sayfamızda...

Savaş Uçağı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 4.742 savaş uçağı haberi bulunmuştur.
Bayraktar, MİG-29’da AKINCI ile birlikte uçtu
Bayraktar, MİG-29’da AKINCI ile birlikte uçtuTEKNOFEST Azerbaycan’a katılmak için Bakü’ye giden T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı ve Baykar Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar, Azerbaycan Hava Kuvvetleri’ne ait Rus yapımı savaş uçağı MiG-29 ile uçtu. Bayraktar’ın uçtuğu MiG-29, Baykar tarafından milli ve özgün olarak geliştirilen Bayraktar AKINCI TİHA ile kol uçuşu gerçekleştirdi.
26.05.2022Gündem
Selçuk Bayraktar kumanda etti! AKINCI ile MiG-29'dan kol uçuşu
Selçuk Bayraktar kumanda etti! AKINCI ile MiG-29'dan kol uçuşuTEKNOFEST Azerbaycan’a katılmak için Bakü’ye gelen T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı ve Baykar Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar, Azerbaycan Hava Kuvvetleri’ne ait Rus yapımı savaş uçağı MiG-29 ile uçtu.
25.05.2022Haberler
AKINCI ile MiG-29'dan kol uçuşu! Azerbaycan'da TEKNOFEST heyecanı
AKINCI ile MiG-29'dan kol uçuşu! Azerbaycan'da TEKNOFEST heyecanıTEKNOFEST Azerbaycan’a katılmak için Bakü’ye gelen T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı ve Baykar Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar, Azerbaycan Hava Kuvvetleri’ne ait Rus yapımı savaş uçağı MiG-29 ile uçtu.
25.05.2022Ekonomi
Son dakika... Ateş çemberi! Savaş uçakları dizildi
Son dakika... Ateş çemberi! Savaş uçakları dizildiSon dakika haberlere göre, Rus bombardıman jetleriyle birlikte ABD'ye gözdağı veren Çin ordusu, 24 saat geçmeden Tayvan çevresine savaş gemileri ve uçaklarını gönderip Washington'ı resmen uyardı. Kuzey Kore üç füze birden ateşlerken, ABD ile sınırda tatbikat yapan Güney Kore'den gelen fotoğraf gerilimi zirveye çıkardı.
25.05.2022Dünya
Son dakika... Rus ve Çin jetlerinden Biden'a gözdağı! 13 saat uçtular
Son dakika... Rus ve Çin jetlerinden Biden'a gözdağı! 13 saat uçtularUkrayna'nın işgalinden bu yana ilk kez birlikte uçan Çin ve Rus bombardıman jetleri, ABD lideri Biden Tokyo'dayken Japonya kıyılarına yaklaştı. Japon ve Güney Kore savaş uçakları yıldırım gibi havalandı. Pasifik üstündeki eşi benzeri olmayan gerilim dünya gündeminin ilk sırasına yerleşti, Ruslar görüntüleri resmi televizyondan paylaştı.
24.05.2022Dünya
İran'da savaş uçağı düştü, pilotlar öldü
İran'da savaş uçağı düştü, pilotlar öldüİran'ın Anarek kenti yakınlarında İran Hava Kuvvetleri’ne ait F7 savaş uçağının düşmesi sonucu 2 pilot hayatını kaybetti.
24.05.2022Dünya
Son dakika... Fransız jetleriyle Rus savaş uçakları burun buruna!
Son dakika... Fransız jetleriyle Rus savaş uçakları burun buruna!Avrupa'daki Rus toprağı Kaliningrad'a oldukça yakın konumda yer alan üsteki gövde gösterisinde, Amerikan büyükelçisi tankın üstünde poz verdi. NATO radarlarının verdiği alarm sonrası ise, Fransız ve Rus savaş uçakları karşı karşıya geldi.
21.05.2022Dünya
‘Savaş uçağı kullandım’ açıklamasına yalanlama
‘Savaş uçağı kullandım’ açıklamasına yalanlamaABD’li oyuncu Tom Cruise’un başrolünü oynadığı “Top Gun: Maverick” filminde gerçekten uçak kullandığını iddia etmesine rağmen 70 milyon dolarlık savaş uçağının pilotluğunu aslında yapmadığı iddia edildi.
21.05.2022Dünya
SON DAKİKA: Taktik değişti! Amerikan savaş uçağıyla Rus zaferi
SON DAKİKA: Taktik değişti! Amerikan savaş uçağıyla Rus zaferiSon dakika haberlere göre, işgalin ilk günlerinde Rusların ele geçirdiği Melitopol'de Rus askerlerini taşıyan tren havaya uçuruldu, Pentagon Rus komutanların Donbas'ta taktik değiştirdiğini bildiriyor. Ukrayna sınırına yakın konumdaki bir şehre asılan poster ise, Rusya'yı dünya çapında alay konusu haline getirdi.
19.05.2022Dünya
ABD ile ilişkilerde ‘stratejik’ buluşma
ABD ile ilişkilerde ‘stratejik’ buluşmaEkim 2021’de Türkiye-ABD Stratejik Mekanizması oluşturulması kararının ardından iki ülke Dışişleri Bakan yardımcıları 4 Nisan’da bir araya gelmişti. Bugünkü görüşme o toplantının bakan düzeyindeki devamı niteliğinde olacak.
18.05.2022Siyaset
Ukraynalı kadın: Rusya'daki kayınpederimin sözleri şoke etti
Ukraynalı kadın: Rusya'daki kayınpederimin sözleri şoke ettiSavaştan kaçarak Türkiye'ye gelen Ukraynalılardan biri de Viktoriia Lulka. Genç kadın savaşın başladığı gece patlamayla yataktan fırladıkları anı ve Rusya'da yaşayan kayınpederinin o dakikalardaki sözlerini unutamadığını söylüyor. Eşini Ukrayna'da bırakarak yola çıkmak zorunda kalan Lulka, Timur adlı 5 aylık bebeğiyle İstanbul'a gelirken yolda yaşadıkları dehşeti de anlattı.
18.05.2022Dünya
Son dakika haberi: Türkiye'nin veto adımı dünyada manşet!
Son dakika haberi: Türkiye'nin veto adımı dünyada manşet!Son dakika haberlere göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Ankara'nın İsveç ve Finlandiya'nın NATO'ya katılmasına 'evet' demeyeceğini duyurması uluslararası medyada ilk sayfadan veriliyor. Wall Street Journal gazetesi, 'Finlandiya, İsveç NATO'ya girmeyi planlarken, Türkiye taleplerini açıkça belirtiyor' başlığını kullandı, The Times ise İsveç'in masaya getirebileceği iki teklifi yazdı.
17.05.2022Dünya
Rusya'nın ölüm treni: Rus askerlerinin ceplerinden çıkanlar dehşete düşürdü
Rusya'nın ölüm treni: Rus askerlerinin ceplerinden çıkanlar dehşete düşürdüRusya tarafından işgal edilen topraklarını korumaya çalışan Ukrayna ordusu, gazetecilere Kiev yakınlarındaki soğutuculu trenin vagonuna erişim izni verdi. Vagonun içinde, Rus askerlerinin cesetleriyle dolu düzinelerce beyaz ceset torbası vardı.
12.05.2022Dünya
Biden’dan Türkiye hamlesi! F-16 paketinde gelişmiş füzeler de var
Biden’dan Türkiye hamlesi! F-16 paketinde gelişmiş füzeler de varABD merkezli “The Wall Street Journal” gazetesi, ABD Başkanı Joe Biden yönetiminin, Kongre’den Türkiye’nin F-16 savaş uçağı filosu için gelişmiş silah, radar ve diğer teknik ekipmanların satışına onay verilmesini istediğini bildirdi.
12.05.2022Haberler
Biden’dan Türkiye hamlesi! F-16 paketinde gelişmiş füzeler de var
Biden’dan Türkiye hamlesi! F-16 paketinde gelişmiş füzeler de varABD merkezli “The Wall Street Journal” gazetesi, ABD Başkanı Joe Biden yönetiminin, Kongre’den Türkiye’nin F-16 savaş uçağı filosu için gelişmiş silah, radar ve diğer teknik ekipmanların satışına onay verilmesini istediğini bildirdi.
12.05.2022Dünya
F-16 krizinde ABD yelkenleri suya indirdi! 'Türkiye'ye ihtiyacımız var'
F-16 krizinde ABD yelkenleri suya indirdi! 'Türkiye'ye ihtiyacımız var'Türkiye'nin F-35 programından çıkarılması için büyük çaba gösteren Kongre üyelerinin, F-16 modernizasyonu ve satışı konusunda geri adım atmaya başladığı bildirildi. Defense News'ün haberine göre, Türkiye'nin Ukrayna savaşındaki rolü ABD'yi karar değişikliğine itiyor.
6.05.2022Dünya
Son dakika... Karadeniz'de batırılan Rus savaş gemisini ABD 'belirledi!'
Son dakika... Karadeniz'de batırılan Rus savaş gemisini ABD 'belirledi!'Son dakika haberlere göre Amerikan medyası, cephe hattındaki Rus generallerinin koordinatlarını Ukrayna ile paylaşan ABD istihbaratının Karadeniz sularına gömülen Moskva'nın batışındaki rolü açığa çıktı. Putin'in işgal emri vermesiyle gönüllü olarak orduya katılan kadın askerin öldüğü ise, üç hafta sonra doğrulandı.
6.05.2022Dünya
Son dakika... 5 milyon dolarlık enkaz! Putin'in süper tankı havaya uçtu
Son dakika... 5 milyon dolarlık enkaz! Putin'in süper tankı havaya uçtuSon dakika haberlere göre, New York Times gazetesi neredeyse iki aylık sürede Ukrayna'da 12 generalini kaybeden Rus ordusunun ABD istihbaratı tarafından adım adım izlendiğini ve Ukrayna'ya sunulan anlık istihbaratla üst düzey rütbelilerin öldürüldüğünü yazdı. Rusya-Ukrayna sınırında yayınlanan bir video ise, Putin'in yeni nesil tankının yok edildiğini gösteriyor.
5.05.2022Dünya
'Ukraynalı direnişçi' demişlerdi, gerçek çok farklı çıktı! Savaşta gelinen son nokta
'Ukraynalı direnişçi' demişlerdi, gerçek çok farklı çıktı! Savaşta gelinen son noktaUkraynalı anne ve kızının Rus ordusuna karşı cephede savaştıklarını gösterdiği iddia edilen fotoğraf, kısa sürede sosyal medyada gündem oldu. Ancak gerçek aslında çok farklıydı.
4.05.2022Dünya
'Kiev'in hayaleti' öldürüldü! 'Ailesini jetiyle selamlayan' efsanevi pilotun eşyaları açık artırmaya çıkıyor
'Kiev'in hayaleti' öldürüldü! 'Ailesini jetiyle selamlayan' efsanevi pilotun eşyaları açık artırmaya çıkıyorUkraynalı kaynaklar, 40'tan fazla Rus uçağını düşüren efsanevi savaş pilotu 'Kiev'in Hayaleti'nin geçen ay savaşta öldürüldüğünü duyurdu. Kimliği sonunda belli olan efsane pilotun kask ve gözlükleri müzayedede satılacak.
30.04.2022Dünya
Rus tanklarındaki ölümcül kusur! 'Yürüyen tabutlar' felakete sürüklüyor
Rus tanklarındaki ölümcül kusur! 'Yürüyen tabutlar' felakete sürüklüyorİşgal boyunca şaşkınlık verecek sayıda Rus tankının imha edilmesi Putin'in planını zora sokuyor. Uzmanlar bu tankların tasarımında çok ciddi bir hata yapılmış olduğunu ortaya çıkardı.
29.04.2022Dünya
Son dakika... İngiltere-Rusya hattında şimşekler çaktı! 8 bin asker yola çıkıyor
Son dakika... İngiltere-Rusya hattında şimşekler çaktı! 8 bin asker yola çıkıyorUkrayna'daki Rus işgalcilere karşı savaşmaya giden İngiliz ve ABD'li eski askerlerin ölüm haberleri geldi. 'Şimdi Putin'e meydan okuyoruz' başlığını kullanan İngiliz medyası ise, Rusya'ya gözdağı için 8 bin askerin yanı sıra helikopterler ve tankların da sahne alacağını yazdı.
29.04.2022Dünya
Son dakika... ABD göstere göstere paylaştı! Putin'e rest
Son dakika... ABD göstere göstere paylaştı! Putin'e restSon dakika haberlere göre, Rus lider Ukrayna'daki savaşa dışarıdan müdahil olanlara yıldırım hızıyla yanıt vereceklerini duyurdu, nükleer ve balistik silahları ima etti. ABD ordusu ise Ukrayna'ya doğru yola çıkan uçağın fotoğraflarını resmi hesabından yayınladı.
28.04.2022Dünya
Son dakika... Rus ordusu iki ayda çöktü! Yerine konulması yıllar alacak
Son dakika... Rus ordusu iki ayda çöktü! Yerine konulması yıllar alacakSon dakika haberlere göre, Rus şehirlerinde gece yarısı arka arkaya patlamalar oldu, hava savunma sistemlerinin ateşlendiği bildiriliyor. Almanya'nın tank hamlesinden sonra İngiltere de Suriye ve Libya'da kullanılan füzeyi Ukrayna'ya sevk ediyor. The Times gazetesi, Putin'in Ukrayna'da kaybettiği silah ve askeri teçhizatlar nedeniyle yeni bir savaşa girişmesinin yıllar alabileceğini yazdı.
27.04.2022Dünya
Pilotlardan, milli imkanlar ile geliştirilen hava araçlarını ilişkin açıklama
Pilotlardan, milli imkanlar ile geliştirilen hava araçlarını ilişkin açıklamaTürk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) tarafından yerli ve milli imkanlar ile geliştirilen hava araçlarını seri üretim öncesinde gökyüzü ile buluşturan ve herkesten önce ilk uçuş anlarına şahit olan pilotlar, 26 Nisan Dünya Pilotlar Günü’ne özel açıklamalarda bulundu.
26.04.2022Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Savaş Uçağı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.