Savaş Uçağı

Savaş Uçağı

Son dakika savaş uçağı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan savaş uçağı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan savaş uçağı haber sayfamızda...

Savaş Uçağı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 4.175 savas ucagi haberi bulunmuştur.
Fransız uçak gemisi, Rum kesiminin Limasol Limanı'na demirledi
Fransız uçak gemisi, Rum kesiminin Limasol Limanı'na demirlediFransız uçak gemisi Charles de Gaulle, Güney Kıbrıs Rum kesimindeki Limasol Limanı'na demirledi.
11.05.2021Dünya
Son dakika... Rezalet ötesi! Bu halde bağladılar...
Son dakika... Rezalet ötesi! Bu halde bağladılar...Kafasına siyah bir başlık geçirilen savaş pilotunun elleri ve ayaklarından bağlanıp hedef tahtasına konulduğu görüntüyü Reuters paylaştı, ortalık karıştı.
11.05.2021Dünya
Rusya'da 9 Mayıs Zafer Günü törenlerle kutlandı
Rusya'da 9 Mayıs Zafer Günü törenlerle kutlandıRusya'da, Sovyetler Birliği'nin İkinci Dünya Savaşı'nda Nazi Almanyası'nı mağlup etmesinin 76. yıl dönümü törenlerle kutlandı.
9.05.2021Dünya
ABD Afganistan'dan çekilme için takviye birlik gönderdi
ABD Afganistan'dan çekilme için takviye birlik gönderdiABD yönetimi, Afganistan'dan çekilme sürecinde Amerikan ve NATO askerlerini korumaları için ülkeye takviye birlikler gönderdi. Bu birlikler arasında ağır bombardıman ve savaş uçakları da yer alıyor.
7.05.2021Dünya
Son dakika... Bir araya geldiler! Çin karşıtı cepheden 'zamanı geldi' açıklaması...
Son dakika... Bir araya geldiler! Çin karşıtı cepheden 'zamanı geldi' açıklaması...ABD'li basın kuruluşu CNN'in haberine göre, G7 zirvesinin en önemli konusu Çin oldu. Batı ülkelerinin endişelerinin giderek arttığının anlaşıldığı zirveden kritik açıklamalar yapıldı ve Pekin'in baskısını artırdığı Tayvan'la ilgili de harekete geçileceğinin sinyalleri verildi.
7.05.2021Dünya
Milli Muharip Uçak için tarih açıklandı
Milli Muharip Uçak için tarih açıklandıTürk Havacılık ve Uzay Sanayii AŞ (TUSAŞ) Genel Müdür Yardımcısı ve Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Fahrettin Öztürk, Milli Muharip Uçak için hedeflerinin 2023'te "motor çalıştırmak" olduğunu söyledi.
5.05.2021Teknoloji
Son dakika... Ruslar saçmaladı! 'Aniden kayboldu, Türkiye ve İsrail...'
Son dakika... Ruslar saçmaladı! 'Aniden kayboldu, Türkiye ve İsrail...'Ermenistan'ın Dağlık Karabağ savaşında kullandığı İskender füzelerine ait kalıntıların birdenbire yok olduğunu ileri süren Rus medyası, dudak uçuklatan bir habere imza attı. NATO'ya karşı kartlarını bir bir sahaya süren Rus ordusu ise, ABD'nin son teknoloji jetlerini kolayca ortadan kaldırabilecek savaş araçları geliştiriyor.
5.05.2021Dünya
Mısır Fransa’dan Rafale alıyor
Mısır Fransa’dan Rafale alıyorFransa ile Mısır’ın, 30 Rafale savaş uçağı satışı konusunda anlaşmaya vardığı bildirildi.
5.05.2021Dünya
Son dakika... Al Jazeera'den tuhaf Türkiye haberi! 'Soğuk Savaş'ın başındayız...'
Son dakika... Al Jazeera'den tuhaf Türkiye haberi! 'Soğuk Savaş'ın başındayız...'Son dakika haberlere göre, Türkiye'nin ABD tarafından F-35 projesinden çıkarılmasıyla Rusya'dan Su-57 ve Su-35 almaya hazırlandığını aktaran uluslararası yayın kuruluşu, Doğu Akdeniz'deki hava üstünlüğünün birkaç ay içinde el değiştireceğini yazdı. Habere göre, Türkiye ile Batı ile ipleri geri dönülemez şekilde kopartabilir. Yunan Askeri Akademisi'nden Prof. Alobeid, Rusya'nın Ankara ile askeri işbirliği söz konusu olduğunda tüm engelleri kaldıracağını savundu. İşte son dakika haberinin detayları...
4.05.2021Dünya
Defender Europe 21 başladı! ABD ve 26 Avrupa ülkesi Rusya'ya karşı...
Defender Europe 21 başladı! ABD ve 26 Avrupa ülkesi Rusya'ya karşı...ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) Sözcüsü John Kirby, ABD'nin 26 Avrupa ülkesi ile düzenlediği ve 28 bin askerin katılacağı "Defender Europe 21" tatbikatının başladığını duyurdu.
4.05.2021Dünya
Mısır, Fransa'dan 30 Rafale savaş uçağı alıyor
Mısır, Fransa'dan 30 Rafale savaş uçağı alıyorDoğu Akdeniz krizinde Yunanistan'la aynı safta yer alan iki ülke arasında imzalanan 3,75 milyar euroluk anlaşma, bir hafta sonra Fransa tarafından duyuruldu. Sisi yönetimi, tepkilerden çekindiği için anlaşmayı Mısırlılardan gizledi.
4.05.2021Dünya
Mısır anlaşmayı duyurdu! 30 Rafale savaş uçağ...
Mısır anlaşmayı duyurdu! 30 Rafale savaş uçağ...Mısır'ın Fransa'dan 30 adet Rafale savaş uçağı satın almasına ilişkin anlaşma imzalandığı bildirildi. Uçakları 3,75 milyar Euro karşılığında satın alacak Mısır'a, Fransa Kamu Hazinesi kefil oldu.
4.05.2021Ekonomi
Myanmar'da darbe karşıtları ordu helikopterini düşürdü
Myanmar'da darbe karşıtları ordu helikopterini düşürdüMyanmar'da askeri darbeye karşı çıkan etnik silahlı gruplardan Kaçin Bağımsızlık Ordusu (KIA), Myanmar ordusuna ait bir helikopteri düşürdü.
3.05.2021Dünya
Son dakika Haberi... Boğazı geçti! Kimliği şoka uğrattı
Son dakika Haberi... Boğazı geçti! Kimliği şoka uğrattıSon dakika haberlere göre, yeryüzünün en tehlikeli güzergahını basit bir lastik sandalla aşıp dünya gündeminin ilk sırasına yerleşen adam, Çin'i çılgına çevirecek.
3.05.2021Dünya
AB'nin 7,9 milyar euroluk savunma fonu kabul edildi
AB'nin 7,9 milyar euroluk savunma fonu kabul edildiAvrupa Parlamentosu, Avrupa Birliğinde (AB) savunma iş birliğinin desteklenmesi amacıyla Avrupa Savunma Fonu'nun 7,9 milyar euroluk bütçesini kabul etti.
29.04.2021Ekonomi
Son dakika haberi: Savaş çıkarır! Adalara İsrail füzesi...
Son dakika haberi: Savaş çıkarır! Adalara İsrail füzesi...Son dakika haberlere göre, 'Türk denizaltılarının kabusu yakında Ege Denizi'nin üzerinde' başlığını atan Yunan medyası, İsrail'den alınacak Spike NLOS füze sisteminin ise Meis'e konuşlandırılabileceğini yazdı. İşte son dakika haberinin detayları...
28.04.2021Dünya
Son dakika... 'Gizemli füze' test edildi! Rus medyası 'NATO'ya saldırabilir' dedi
Son dakika... 'Gizemli füze' test edildi! Rus medyası 'NATO'ya saldırabilir' dediGelen son dakika haberlerine göre, Kremlin yönetimi ABD füzelerini yok etmek için tasarlanmış 'gizemli füze'lerini test etti. Kurşundan dört kat hızlı giden füzeler hakkında Batı dünyası tamamen karanlıkta kalmış durumda. Kırım'daki Rus yığınağına ilişkin haberlerde ise şu yorum dikkat çekti: Bu kadar birlik sadece savunma için olamaz...
27.04.2021Dünya
Son dakika haberi: 40 Ülke birden! Saldırı grubu giriş yapıyor...
Son dakika haberi: 40 Ülke birden! Saldırı grubu giriş yapıyor...Son dakika haberlere göre, Uçak gemisinin başını çektiği donanma gücünde denizaltı ve çok sayıda savaş gemisi de var. Akdeniz'den geçecek filonun rotası fay hatlarını yerinden oynatabilir. İşte son dakika yaşanan gelişmeler...
27.04.2021Dünya
Son dakika... Çin dünyaya gösterdi! Savaşa hazır...
Son dakika... Çin dünyaya gösterdi! Savaşa hazır...Son dakika haberlere göre, resmi televizyonun ekrana getirdiği yeni silahlar için medya, hiçbir ülkenin aynı anda benzer bir adımı atamayacağını duyurdu. Resmi medyadaki haberlerde, ABD doğrudan hedef alındı.
26.04.2021Dünya
Son dakika haberi: Tüm gözler onda! Resmen açıkladı: Geliyor!
Son dakika haberi: Tüm gözler onda! Resmen açıkladı: Geliyor!Bir son dakika haberine göre; Türkiye yerli ve milli savunma sanayii de büyük bir adım daha atmaya hazırlanıyor. ABD’nin Türkiye’yi F-35 savaş uçağı projesinden resmen çıkarması, Milli Muharip Uçak (MMU) projesinin önemini ortaya koydu. Gelen bir açıklama ise büyük heyecan yarattı.
23.04.2021Teknoloji
Gözler Milli Muharip Uçak’ta! İlk uçuş 2025’te
Gözler Milli Muharip Uçak’ta! İlk uçuş 2025’teABD’nin Türkiye’yi F-35 savaş uçağı projesinden resmen çıkarması, Milli Muharip Uçak (MMU) projesinin önemini  ortaya koydu.
23.04.2021Ekonomi
Son dakika... Hepsi durduruldu! Hollanda'da F-35 krizi patlak verdi
Son dakika... Hepsi durduruldu! Hollanda'da F-35 krizi patlak verdiSon dakika haberlere göre, Hollanda ülkedeki bütün F-35'lerin uçuşuna yasak getirerek bakıma alınmasını istedi. Yetkililer, F-16'larda böyle bir sorunla karşılaşmadıklarını ve bunun yeni bir durum olduğunu söyledi.
22.04.2021Dünya
Selçuk Bayraktar'dan ABD'nin F-35 kararı sonrası flaş açıklama! 2 yıl içinde...
Selçuk Bayraktar'dan ABD'nin F-35 kararı sonrası flaş açıklama! 2 yıl içinde...ABD Savunma Bakanlığının (Pentagon), Türkiye'nin F-35 programından resmi olarak çıkarıldığına ilişkin Ankara'ya bildirimde bulunduğu belirtilmişti. Konuyla ilgili Baykar Savunma Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar açıklamalarda bulundu. Bayraktar, ’F-35'leri vermiyor olmaları bugün bizim için dezavantaj gibi gözükse de yarın milli savunma sanayiimiz için en hayırlı işlerden biri olabilir. İnsansız Savaş Uçağı projemize de hız verdik. Hedefimiz, 2023'te bu platformumuzun prototipinin ilk uçuşunu gerçekleştirmek." dedi.
22.04.2021Haberler
Selçuk Bayraktar'dan ABD'nin F-35 kararı sonrası flaş açıklama! 2 yıl içinde...
Selçuk Bayraktar'dan ABD'nin F-35 kararı sonrası flaş açıklama! 2 yıl içinde...Baykar Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar, Türkiye'nin F-35 programından çıkarılması üzerine yaptığı açıklamada, "Baykar olarak son 4-5 yıldır projesini yürüttüğümüz AKINCI platformumuzun da olgunlaşmasıyla birlikte, son dönemde Milli İnsansız Savaş Uçağı projemize de hız verdik. Hedefimiz, 2023'te bu platformumuzun prototipinin ilk uçuşunu gerçekleştirmek." dedi.
22.04.2021Teknoloji
Son dakika haberi: Hava sahası kapatıldı! ABD yüzlerce füzeyle harekete geçti
Son dakika haberi: Hava sahası kapatıldı! ABD yüzlerce füzeyle harekete geçtiSon dakika haberlere göre, ABD ve Avrupa Birliği'nden arka arkaya açıklamalar geldi, uydudan görünen asker sayısı bir kez daha doğrulandı. Kırım'a onlarca savaş gemisi konuşlandıran Rusya, bu kez 50 savaş uçağı indirip hava sahasını kapattı. Amerikan savaş gemileri İstanbul Boğazı'na doğru harekete geçerken, devlet kontrolündeki Rus medyası bütün dengeleri alt üst edecek bir haber yayınladı.
21.04.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

ABDson dakika haberlersavaş uçağıFransauçak gemisi

Savaş Uçağı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.