Geri Dön

Son dakika... Yunanistan'da deprem fırtınası

Ülkenin orta kesimindeki Aegio bölgesinde dünden bu yana arka arkaya meydana gelen sarsıntılar, büyük korkuya yol açtı. En büyüğü 5.2 olan depremler başkent Atina'da da hissedildi.

Son dakika... Yunanistan'da deprem fırtınası

Yunanistan'ın ortasında yer alan Patra'da Salı gününden bu yana bir deprem fırtınası yaşanıyor. Yerel medya, Aegio bölgesinde son 24 saat içerisinde çok sayıda sarsıntı gerçekleştiğini bildiriyor.

Amerikan Jeolojik Araştırma Merkezi (USGS) verilerine göre, Korint Kanalı çevresindeki depremlerin en büyüğü 5.2. Aynı bölgede büyüklükleri 4.7 ve 4.5'e ulaşan çok sayıda sarsıntı kaydedildi. Yerin iki ila 10 kilometre altında meydana gelen depremler, başkent Atina'da bile hissedildi.

Birçok fay hattının üzerinde bulunan Yunanistan'daki son büyük deprem, Samos Adası açıklarındaydı. 6.7 büyüklüğündeki sarsıntı 30 Ekim 2020 tarihinde Samos ile Seferihisar arasında gerçekleşti, kayıtlara İzmir depremi olarak geçti.

Beylikdüzü'nde çalışma sırasında yol çöktü!İstanbul Beylikdüzü'nde kanalizasyon çalışması sırasında İSKİ'ye ait hafriyat kamyonunun geçişi sırasında yol çöktü. Çökme sebebiyle kamyon devrildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet