Geri Dön
DünyaSözcülüğe halef de selef de Belgrad’dan

Sözcülüğe halef de selef de Belgrad’dan

Dışişleri Bakanlığı’nda Büyükelçi Hami Aksoy’dan boşalan sözcülük görevini, Büyükelçi Tanju Bilgiç devraldı. Bilgiç’in merkeze çekilmesiyle, Türkiye’nin Belgrad Büyükelçiliği görevini de eski sözcü Aksoy üstlenmişti.

Sözcülüğe halef de selef de Belgrad’dan

ANKARA Milliyet - Belgrad’daki büyükelçilik görevi sona erdikten sonra merkeze çekilen Bilgiç, görevini bakanlık eski sözcüsü Aksoy’a devretti. Aksoy’dan boşalan sözcülük görevini ise Bilgiç ikinci kez üstlendi. Bilgiç, görevine başladı. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden mezun olan Bilgiç, 1995’te Dışişleri Bakanlığı’nda göreve başladı. Bakanlıkta farklı kademelerde görev alan Bilgiç, 2014-2016 arasında Dışişleri Bakanlığı Enformasyon Genel Müdür Yardımcısı ve Bakanlık Sözcülüğü yapmıştı. Bilgiç, 2016-2021 yıllarındaysa Türkiye’nin Belgrad Büyükelçisi olarak görev almıştı. Bilgiç’in görev yaptığı diğer ülkeler arasında Bosna-Hersek, Danimarka, Fransa ve Rusya yer alıyor.

Kırşehir'de bir apartman Kovid-19 nedeniyle karantinaya alındıKırşehir'de 4 katlı bir apartman, bina sakinlerine yapılan test sonucu 'mutant virüs'e rastlanılması ve çok sayıda temaslı nedeniyle karantinaya alındı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet