Dışişleri Bakanlığı

Dışişleri Bakanlığı

Son dakika Dışişleri Bakanlığı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Dışişleri Bakanlığı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Dışişleri Bakanlığı haber sayfamızda...

Dışişleri Bakanlığı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 37.252 dışişleri bakanlığı haberi bulunmuştur.
'Filistin'e özgürlük' diyerek Washington'daki İsrail Büyükelçiliği önünde kendini yakan ABD askeri öldü
'Filistin'e özgürlük' diyerek Washington'daki İsrail Büyükelçiliği önünde kendini yakan ABD askeri öldüABD'de hava kuvvetleri mensubu bir asker, Gazze'deki savaşı protesto etmek için başkent Washington’daki İsrail Büyükelçiliği önünde kendini yaktı. Hastaneye kaldırılan asker hayatını saatler sonra kaybetti.
26.02.2024Dünya
Filistin’in işgaline karşı hukuki tespitler sunulacak
Filistin’in işgaline karşı hukuki tespitler sunulacakDışişleri Bakan Yardımcısı Büyükelçi Ahmet Yıldız, bugün İsrail’in Filistin topraklarına yönelik işgali konusunda Türkiye’nin Uluslararası Adalet Divanı’ndaki sözlü sunumunu gerçekleştirecek.
26.02.2024Gündem
Günnur Özsoy & Nevzat Sayın: 'Ada'
Günnur Özsoy & Nevzat Sayın: 'Ada'Galeri Siyah Beyaz, 40. yılı olan 2023-2024 sezonunda, birlikte üretme pratiğinin bir karşılığı olarak sanatçı eşleşmelerine ev sahipliği yapıyor.
26.02.2024Mimarlık
Ukrayna’da savaş üçüncü yıla girdi
Ukrayna’da savaş üçüncü yıla girdiRusya’nın Ukrayna’ya karşı başlattığı savaşta iki yıl geride kaldı. Batı dünyası, Kiev’de gövde gösterisi yaparak Ukrayna’ya yönelik desteğin azalmayacağını ilan etmiş oldu.
25.02.2024Dünya
ABD Dışişleri Bakanı Blinken'dan Gazze açıklaması
ABD Dışişleri Bakanı Blinken'dan Gazze açıklamasıABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, İsrail’in Batı Şeria’da yeni yerleşim yerleri inşa edeceğini açıklamasına ilişkin, “Gazze terörizm için bir platform olamaz. İsrail'in Gazze'yi yeniden işgali söz konusu olmamalıdır. Gazze topraklarının büyüklüğü azaltılmamalı” dedi.
23.02.2024Dünya
İngiltere'den Gazze açıklaması: 1967 sınırlarına dayanan bir anlaşma yapılmalıdır
İngiltere'den Gazze açıklaması: 1967 sınırlarına dayanan bir anlaşma yapılmalıdırBirleşik Krallık’ın Dışişleri Bakanlığı Hukuk Genel Direktörü ve UAD nezdindeki temsilcisi Sally Langrish, Uluslararası Adalet Divanı’nda (UAD) yaptığı konuşmada, İsrail'in Gazze Şeridi'ndeki işgalinin yasadışı olduğunu belirterek, “İki devletin sınırları için 1967 sınırlarına dayanan ve taraflar arasında eşit toprak takaslarını içeren bir anlaşma yapılmalıdır” dedi.
23.02.2024Dünya
Dünya diken üstünde! Rusya ve ABD arasında gerilim tırnanıyor! Küfürlü sözlere 'yaptırımlı' cevap
Dünya diken üstünde! Rusya ve ABD arasında gerilim tırnanıyor! Küfürlü sözlere 'yaptırımlı' cevapABD Başkanı Biden'ın Putin hakkındaki küfürlü sözleri sonrası tüm dünyanın gözü Rus Liderden gelecek cevaba çevrilmişti. Dünyanın diken üstünde takip ettiği olayda yeni gelişmeler yaşandı. İşte detaylar...
22.02.2024Haberler
Dünya diken üstünde! Rusya ve ABD arasında gerilim tırnanıyor! Küfürlü sözlere cevap geldi
Dünya diken üstünde! Rusya ve ABD arasında gerilim tırnanıyor! Küfürlü sözlere cevap geldiABD Başkanı Biden'ın Putin hakkındaki küfürlü sözleri sonrası tüm dünyanın gözü Rus Liderden gelecek cevaba çevrilmişti. Dünyanın diken üstünde takip ettiği olayda yeni gelişmeler yaşandı. İşte detaylar...
22.02.2024Dünya
Bakan Fidan'dan G20 Dışişleri Bakanları zirvesinde peş peşe görüşmeler
Bakan Fidan'dan G20 Dışişleri Bakanları zirvesinde peş peşe görüşmelerDışişleri Bakanı Hakan Fidan, G20 Dışişleri Bakanları Toplantısı’na katılmak üzere geldiği Brezilya’da temaslarını sürdürüyor.
22.02.2024Gündem
Putin'in hediyesine ABD'den tepki: Bu bir ihlal!
Putin'in hediyesine ABD'den tepki: Bu bir ihlal!Rusya lideri Putin, geçtiğimiz günlerde Kuzey Kore lideri Kim Yong-Un'a lüks bir araç hediye etti. Bu hediyeye ABD kanadından tepki geldi.
22.02.2024Dünya
Bakan Fidan ABD'li mevkidaşı ile bir araya geldi
Bakan Fidan ABD'li mevkidaşı ile bir araya geldiDışişleri Bakanı Hakan Fidan, G20 Dışişleri Bakanları Toplantısı için gittiği Rio de Janeiro'da temasları sürüyor. Bakan Fidan, ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken ile görüştü.
21.02.2024Gündem
Sedat Önal kimdir? Türkiye'nin Washington Büyükelçisi Sedat Önal nereli, kaç yaşında?
Sedat Önal kimdir? Türkiye'nin Washington Büyükelçisi Sedat Önal nereli, kaç yaşında? Türkiye'nin yeni Washington Büyükelçiliği'ne Sedat Önal atandı. Önal Birleşmiş Milletler'de Daimi Temsilcilik pozisyonunda bulunuyordu. Bu gelişmenin ardından Sedat Önal merak konusu oldu. Peki, Sedat Önal kimdir?
21.02.2024Bilgi Rehberi
Bakan Fidan'dan G20 Dışişleri Bakanları zirvesinde önemli temaslar
Bakan Fidan'dan G20 Dışişleri Bakanları zirvesinde önemli temaslarDışişleri Bakanı Hakan Fidan, G20 Dışişleri Bakanları Toplantısı’na katılmak üzere geldiği Brezilya’da temaslarına başladı. Bakan Fidan 'Devam Eden Uluslararası Gerilimlerde G20'nin Rolü' temalı oturumda mevkidaşlarına hitap etti.
22.02.2024Gündem
Hukuk danışmanı sert sözlerle uyardı: Tarih bizi bugünkü tepkimize göre yargılayacak
Hukuk danışmanı sert sözlerle uyardı: Tarih bizi bugünkü tepkimize göre yargılayacakMısırlı hukuk danışmanı Jasmine Moussa Uluslararası Adalet Divanı’nda yaptığı konuşmada, Filistin'in modern tarihin en uzun süreli işgaline maruz kaldığını belirterek, "Tarih bizi bugünkü tepkimize göre yargılayacak" ifadelerini kullandı.
21.02.2024Dünya
Güney Kıbrıs’ta Türklere saldırı
Güney Kıbrıs’ta Türklere saldırıGüney Kıbrıs Rum Kesimi’nde bulunan Trodos bölgesindeki piknik alanında 8 KKTC vatandaşının, Pazar günü bir grup Kıbrıslı Rum lar tarafından, taş ve Yunan bayraklarına sarılı sopalarla saldırıya uğradığı bildirildi.
21.02.2024Dünya
Bakanlık duyurdu: Emekli Büyükelçi Ercan Özer vefat etti
Bakanlık duyurdu: Emekli Büyükelçi Ercan Özer vefat ettiDışişleri Bakanlığı, Birleşik Arap Emirlikleri ve Ürdün'de Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçiliği yapmış emekli elçi Ercan Özer'in (80) vefat ettiğini duyurdu.
20.02.2024Gündem
Polonya'dan Rusya’ya Navalny çağrısı
Polonya'dan Rusya’ya Navalny çağrısıPolonya Dışişleri Bakanlığı, Varşova Büyükelçisi Siergiejew Andriejew'i bakanlığa çağırarak, “Rus yetkilileri Alexei Navalny'nin ölümünün sorumluluğunu üstlenmeye, ölüm nedeni ve şartlarının belirlenmesi için eksiksiz ve şeffaf bir soruşturma yürütmeye çağırıyoruz" dedi.
20.02.2024Dünya
Haşdi Şabi heyetiyle görüştü
Haşdi Şabi heyetiyle görüştüDışişleri Bakanı Hakan Fidan’ın dün Dışişleri Bakanlığı’ndaki konuğu, Haşdi Şabi Heyeti Başkanı oldu.
20.02.2024Gündem
Brezilya lideri Lula, İsrail'i Gazze'de soykırımla suçladı ve yaşananları Hitler'in yaptıklarına benzetti
Brezilya lideri Lula, İsrail'i Gazze'de soykırımla suçladı ve yaşananları Hitler'in yaptıklarına benzettiBrezilya Devlet Başkanı Luiz Inácio Lula da Silva, İsrail hükümetini Gazze’de soykırım yapmakla suçladı ve askeri eylemleri Holokost ile kıyasladı. İsrail ise bu açıklamaları nedeniyle Lula’yı kınadı.
19.02.2024Dünya
Bakan Fidan, Yunan mevkidaşıyla temaslarda bulundu
Bakan Fidan, Yunan mevkidaşıyla temaslarda bulunduDışişleri Bakanı Hakan Fidan, Yunanistan Yunanistan Dışişleri Bakanı George Gerapetritis ile önemli bir görüşme gerçekleştirdi.
18.02.2024Dünya
Mısır’dan sınıra tampon bölge
Mısır’dan sınıra tampon bölge İsrail’in Hamas’a karşı yürüttüğü savaş sürerken, Mısır’ın, Refah’a operasyon düzenlenmesi ihtimaline karşı Gazze Şeridi’yle sınırına duvar örüp, tampon bölge inşa ettiği bildirildi.
17.02.2024Dünya
Fidan’dan Münih’te diplomasi trafiği
Fidan’dan Münih’te diplomasi trafiğiDışişleri Bakanı Hakan Fidan, 60’ıncı Münih Güvenlik Konferansı’na katılmak üzere bulunduğu Almanya’da temaslarda bulundu.
17.02.2024Dünya
Dışişleri’nden Azerbaycan tepkisi
Dışişleri’nden Azerbaycan tepkisiTürkiye, Avrupa Konseyi Parla-menter Meclisi’nin (AKPM), Azerbaycan Ulusal Heyeti’nin yetki belgelerini onaylamama kararına tepki gösterdi.
17.02.2024Gündem
Ticaret Bakanı Ömer Bolat'tan kredi ve banka kartı 'komisyon' oranı açıklaması
Ticaret Bakanı Ömer Bolat'tan kredi ve banka kartı 'komisyon' oranı açıklamasıTicaret Bakanı Ömer Bolat, kredi- banka kartlarındaki komisyon oranlarına ilişkin açıklamasında, “Şimdi üç kamu bankası, Ziraat Bankası Genel Müdürümüz bize bildirdi, bir karar aldılar. Banka kartındaki komisyon oranını yüzde 2,39’a düşürdüler aylık taksit olarak. Akaryakıt istasyonlarında da yüzde 2,25’e düşürdüler. Banka kartlarında, post makinelerindeki aylık ücretlendirmeyi de yüzde 50 indirim yaptılar. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.
16.02.2024Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Dışişleri Bakanlığı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.