Geri Dön
DünyaSuudi Arabistan üç askeri idam etti

Suudi Arabistan üç askeri idam etti

Resmi haber ajansı, Kral Selman'ın emriyle idam edilen askerlerin 'vatana ihanet', 'düşmanla işbirliği yapma' ve 'ülkenin askeri çıkarlarını ihlal'le suçlandığını bildirdi.

Suudi Arabistan üç askeri idam etti

Suudi Arabistan Savunma Bakanlığı, "vatana ihanet" suçu işleyen 3 askerin idam edildiğini duyurdu.

Suudi Arabistan resmi haber ajansı SPA'nın haberine göre, Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada, haklarında çeşitli suçlamalar bulunan Silahlı Kuvvetler mensubu üç asker hakkında yürütülen soruşturmanın sonuçlandığı belirtildi.

Söz konusu üç askerin ilgili mahkemeye sevk edildikleri kaydedilen açıklamada, "vatana ihanet", "düşmanla işbirliği yapma" ve "ülkenin askeri çıkarlarını ihlal" suçlarını işlediklerinin sabit olduğu ve idamlarına karar verildiği kaydedildi.

Açıklamada, haklarındaki idam kararının uygulanmasına yönelik kraliyet emrinin yayımlanmasının ardından üç askerin Güney Bölge Komutanlığında idam edildiği ifade edildi.

Açıklamada, soruşturma, askerlerin yargılandığı mahkeme ve "düşmanla işbirliği yapma" suçundaki düşmanın kim olduğuna ilişkin ise bilgi verilmedi.

İsrail Konsolosluğu’nun önünde arabalarını yakan o çift konuştu: Neden yaptık?Geçtiğimiz gün bir çift, gece saatlerinde İsrail Konsolosluğu’nun önünde durup, araçlarını ateşe verdi. O anları kaydeden daha sonra metrobüsle evlerinin yolunu tuttu. Çiftin bu eylemi Türkiye’de çok konuşuldu, bir kesim tarafındansa eleştirildi... Peki o çift neden araçlarını neden yaktı, ikili merak edilen bu sorunun yanıtını CNN TÜRK ekibinden Dilay Dilaver ve Mehmet Bulut'a anlattılar.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet