Geri Dön
DünyaTayland'da hükümet karşıtı yürüyüş düzenlendi

Tayland'da hükümet karşıtı yürüyüş düzenlendi

Tayland'da mutlak monarşinin devrilmesinin yıl dönümünü kutlayan demokrasi yanlısı göstericiler sokaklara döküldü. Başbakan Prayut Çan-oça, yeteri kadar Kovid-19 aşısı tedariği sağlayamadığı ve salgın yönetimini başarılı şekilde yürütemediği gerekçesiyle eleştirilerin odağında yer alıyor.

Tayland'da hükümet karşıtı yürüyüş düzenlendi

 

The Week dergisinin haberine göre, protestocular, hükümetin istifa etmesi, anayasanın iyileştirilmesi ve monarşinin daha hesap verebilir olması yönündeki taleplerini yineleyerek, başkent Bangkok'ta yürüyüş düzenledi. 

Göstericiler, yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) kontrol altına alınması için büyük toplulukların bir araya gelmesini yasaklayan karara karşı çıktı. 

Başkentteki yürüyüş, Kovid-19 salgını sürecinde ve protesto liderlerinin hapse atılmasından üç ay sonra düzenlenen ilk büyük eylem oldu. 

Başbakan Prayut Çan-oça, yeteri kadar Kovid-19 aşısı tedariği sağlayamadığı ve salgın yönetimini başarılı şekilde yürütemediği gerekçesiyle eleştirilerin odağında yer alıyor.

İki bina çökme riski nedeniyle boşaltıldıİstanbul Sultangazi'de iki binada akşam saatlerinde gelen sesler ve çatlaklar nedeniyle vatandaşlar tarafından boşaltıldı. Yapılan incelemelerde inşaat çalışması yapıldığı sırada 5 katlı binanın temelinin altının boşaldığı görüldü. İki binada oturanlar tedbir amaçlı olarak Sultangazi Belediyesi tarafından otele yerleştirildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet