Geri Dön
DünyaTikTok’un akımı 6 yaşındaki kızı hastanelik etti!

TikTok’un akımı 6 yaşındaki kızı hastanelik etti!

TikTok pek çok akım ile gündeme gelirken, 6 yaşındaki bir kız çocuğu hastanelik oldu. Mıknatıslı toplar ile yapılan akımı deneyeme çalışan küçük kız tam 23 tane yuttu. Bağırsağının dolanmasına ve kenetlenmesine neden olan bu mıknatıslar sebebiyle küçük kız ‘stoma( Bağırsak Torbası)’ ile yaşamak zorunda kalabilir.

TikTok’un akımı 6 yaşındaki kızı hastanelik etti!

The Mirror'da yer alan habere göre günler boyunca bağırsaklarını parçalayan 'potansiyel olarak ölümcül' 23 mıknatısı yutan küçük kızın annesi de olay hakkında konuştu. Mıknatısların TikTok videolarında dile takılan piercinglerini taklit etmek için kullanıldığını gösterdiğinin altını çizdi.

Aile çocuğun odasında yuttuklarından da fazla mıknatıslı minik top buldu. BBC’deki bir başka haberde ise bu tarz akımlara karşı ailelerin çocuklarını tehlikeler konusunda uyarması vurgusu yapılıyor. Kızın annesi, ‘’Bu mıknatısların gerçekte ne kadar tehlikeli olduğunu pekiştirmek istiyorum."

BAŞKA TiKTOK AKIMLARI DA HASTANELİK ETMİŞTİ

Çocuk ilk olarak eylül ayının ikinci haftası mide ağrısı yaşadı. Daha sonra iyileşmediği için apandisinde sorun olduğu düşünüldü ancak sonrasında gerçek suçlu bağırsakta bulundu.

Geçen aylarda ise İskoçya'da benzer bir olay yaşandı. Dokuz yaşındaki bir çocuk bir TikTok meydan okuması için mıknatıs yuttuktan sonra neredeyse ölüyordu. Viral bir TikTok mücadelesinin ardından bunlara katılan küçük çocuklar mıknatıs yuttuklarında hastanelik oldu.

 

 

Türkiye'nin günlük koronavirüs tablosu ( 24 Ekim 2021 )Türkiye'nin günlük koronavirüs tablosu açıklandı. Türkiye'de son 24 saatte 338 bin 536 Kovid-19 testi yapıldı, 24 bin 792 kişinin testi pozitif çıktı, 195 kişi yaşamını yitirdi.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler