Geri Dön

Trump’a yine ret

ABD Başkanı Donald Trump’ın seçim ekibinin Pensilvanya eyaletindeki seçim sonuçlarına ilişkin itirazı, eyaletteki federal temyiz mahkemesi tarafından reddedildi.

Trump’a yine ret

Daha önce eyaletteki seçim sonuçlarına ilişkin mahkeme başvurusu reddedilen ve söz konusu başvuruyu temyize taşıyan Trump’ın seçim ekibi, temyiz mahkemesinden de eli boş döndü. Philadelphia’daki federal temyiz mahkemesi, Trump’ın hukuk ekibinin “seçimlerde hile ve usulsüzlük yapıldığı” iddialarına ilişkin “yeterli delil sunamadığını” kaydederek başvuruyu reddettiğini açıkladı. Trump’ın seçim ekibinden yapılan açıklamada, kararın ABD Yüksek Mahkemesine taşınacağı bildirildi.

Öte yandan Trump, seçilmiş başkan Joe Biden’ın görevi devralmadan önce seçimde usulsüzlük olmadığını ispatlaması gerektiğini söyledi. Trump Twitter’da “Biden ancak aldığı saçma ‘80 milyon’ oyun kanunsuz ve hileyle alınmadığını ispatlayabilirse Beyaz Saray’a girebilir. Detroit, Atlanta, Philadelphia ve Milwaukee’deki büyük seçim hilelerine baktığınızda çözmesi gerek çok büyük bir problem var” açıklamasında bulundu.

Kocaeli'nde kaybolan doktorun son görüntüleri ortaya çıktıKocaeli’de 2 gündür kendisinden haber alınamayan doktorun, evinden çıktıktan sonra marketten alışveriş yaptığı anların güvenlik kamerası görüntüleri ortaya çıktı. Bölgede yapılan arama çalışmaları ise sonlandırıldı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet