Geri Dön

Trump’ın seçimi tartışma çıkardı

ABD Başkanı Donald Trump, geçen hafta yaşamını yitiren Yüksek Mahkeme Yargıcı Ruth Bader Ginsburg’un yerine 7. Bölge Temyiz Mahkemesi Yargıcı Amy Coney Barrett’i aday göstermesinin ardından çıkan tartışmalar sürüyor.

Trump’ın seçimi tartışma çıkardı

Onay almasına kesin gözüyle bakılan Barrett’in göreve başlamasının ardından, ABD’de, 1930’lı yıllardan beri ilk kez Yüksek Mahkeme’de muhafazakarlar üstünlük elde etmiş olacak. Yüksek Mahkeme’nin 6’ya 3 muhafazakarların eline geçmesiyle, ABD’de çok ciddi kararlara imza atılabileceği, ülkede kürtaj, eşcinsel hakları, Obamacare gibi konularda daha önce Yüksek Mahkeme’nin alamadığı kararların alınabileceği ifade ediliyor. ABD basınında, özellikle de CNN’de, bu nedenle ülkenin on yıllarca geriye gideceği yorumları yapıldı.

 

Kocası tarafından aldatılan kadın mahalleyi ayağa kaldırdıBursa’da aldatıldığını düşünen kadın eşini bir süre takip etti. Eşini başka bir kadının evinde gören M.D., çılgına döndü. Sinir krizi geçiren M.D., sokak ortasında eşine ve arabasına yerden aldığı taşla saldırdı. Eşinin tepkisi üzerine sinirlerine hakim olamayan adam ise onu darp etti. Polis kocayı gözaltına alırken, bütün olup bitenler kameraya yansıdı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber