Geri Dön

Trump'tan Hollanda'ya covid-19 salgınında ölenler için başsağlığı

ABD Başkanı Donald Trump, Hollanda Başbakanı Mark Rutte'ye yeni tip corona virüs (covid-19) salgınında yaşamını yitiren Hollandalılar için başsağlığı diledi.

Trump'tan Hollanda'ya covid-19 salgınında ölenler için başsağlığı

 

Beyaz Saray Sözcü Yardımcısı Judd Deere, yaptığı yazılı açıklamada Trump ve Rutte'nin bugün bir telefon görüşmesi yaptığını bildirdi.

Trump'ın görüşmede Kovid-19 salgınında yaşamını yitiren Hollandalılar için Rutte'ye başsağlığı dilediği aktarılan açıklamada, "Başkan Trump ve Başbakan Rutte, ABD ve Hollanda'nın ülkeler ve ekonomiler normale dönerken, eskisinden daha güçlü ayağa kalkacağı hususunda mutabık kaldı." ifadesine yer verildi.

Görüşmede, Trump ve Rutte'nin, tedarik zincirlerinin çeşitlendirilmesi ve telekomünikasyon güvenliğinin geliştirilmesi de dahil önemli küresel ve ikili konuları ele aldığı aktarıldı.

Milli Eğitim personeli ve sivilleri taşıyan minibüs şarampole yuvarlandıGelen bir son dakika haberine göre; Hakkari'nin Yüksekova ilçesi Cilo-Sat Dağları bölgesine pikniğe giden, Milli Eğitim personeli ve sivillerin bulunduğu minibüs, şarampole yuvarlandı. Kazada 4'ü personel 6 kişi hayatını kaybetti, 1 kişi de yaralandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber