Dünya ‘Uçuran’ lezzet! İstanbul Havalimanı'nda kıtalar arası menü

‘Uçuran’ lezzet! İstanbul Havalimanı'nda kıtalar arası menü

08.04.2024 - 07:01 | Son Güncellenme:

CNN International’in yayımladığı listeye göre, İstanbul Havalimanı yemek konusunda dünyanın en iyi lezzetlerine sahip havalimanları arasında ilk 5 içinde yer alıyor.

‘Uçuran’ lezzet İstanbul Havalimanında kıtalar arası menü

DIŞ HABERLER SERVİSİ - İstanbul Havalimanı, lezzetli yiyecek seçenekleriyle bu kategoride dünyanın en iyileri arasında gösterildi. Listeyi, CNN International, ABD merkezli yiyecek içecek dergisi “Food & Wine”ı kaynak göstererek paylaştı. Dergi, yiyecek ve içecek konusunda dünyanın en iyi havalimanlarını açıkladı. Prestijli dergi, İstanbul Havalimanı’nı yemek konusunda dünya genelinde 2024’ün en iyi 10 havalimanı arasında gösterdi.

Haberin Devamı

KITALAR ARASI MENÜ

Dergi, listede 5’inci sırada yer alan İstanbul Havalimanı için “İstanbul Havalimanı’nın yiyecek seçimi, şehrin Avrupa ve Asya’nın kesişme noktasındaki konumunun gerçek yansıması” ifadesini kullandı. İstanbul Havalimanı’nda simit ve hamur işleri gibi Türk sokak lezzetlerinin yanı sıra kebap da dahil Anadolu’nun çok zengin mutfağının sunulduğuna dikkat çekildi. Listede ilk dört sırada Singapur’daki Changi Havalimanı, Tokyo-Narita Uluslararası Havalimanı, Dubai Uluslararası Havalimanı ve Heathrow Havalimanı yer aldı.