Geri Dön

Uçurtmayı vurmasınlar!

Suriye’deki iç savaştan kaçarak Türkiye sınırındaki Tıh kampına yerleşen sivillerin çocukları için uçurtma etkinliği düzenlendi.

Uçurtmayı vurmasınlar!

Kamp yetkililerince düzenlenen etkinlikte çocuklar savaşın getirdiği psikolojiden biraz olsu uzaklaştı, çocukluklarını hatırladı. Etkinliğe katılan 13 yaşındaki Valit Rahmun kamptaki arkadaşlarıyla uzun zamandır çektikleri acıları bir süreliğine de olsa unuttuklarını söyledi. Savaşın biran önce sonlanmasını diyelen Rahmun, “Suriye’deki çocuklara yardım edilmesi” çağrısında da bulundu. 

Milli elektronik kelepçe eylülde Adalet Bakanlığına teslim edilecekSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Sanayi İşbirliği Projeleri (SİP) kapsamında millileştirilen elektronik kelepçelerin eylül ayından itibaren test amaçlı olarak Adalet Bakanlığına teslim edilmeye başlanacağını belirterek, "Artık kimseye muhtaç olmadan bu ürünü kendi ihtiyacımızı görecek şekilde kullanabileceğiz. Yurt dışından bu ürüne dönük talepler var. Burada da ihracat potansiyeli var." ifadelerini kullandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber