İdlib

İdlib

Son dakika İdlib haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan İdlib gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan İdlib haber sayfamızda...

İdlib

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 5.932 idlib haberi bulunmuştur.
İdlib'de kalp krizi geçiren asker hayatını kaybetti
İdlib'de kalp krizi geçiren asker hayatını kaybetti İdlib'de görev yapan Sözleşmeli Er Atalay Özgüvener, kalp krizi geçirip hayatını kaybetti.
20.05.2022Haberler
İdlib'de kalp krizi geçiren asker hayatını kaybetti
İdlib'de kalp krizi geçiren asker hayatını kaybetti İdlib'de görev yapan Sözleşmeli Er Atalay Özgüvener, kalp krizi geçirip hayatını kaybetti.
20.05.2022Gündem
Bakan Soylu'dan sığınmacı açıklaması
Bakan Soylu'dan sığınmacı açıklamasıİçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Şu ana kadar 502 bin kişi gönüllü olarak geri döndü. Her hafta ortalama 400-500 kişi geri dönüyor zaten. Geri döndükleri bölgeler de bizim güvenli olarak yaptığımız bölgeler" dedi.
20.05.2022Siyaset
Bakan Çavuşoğlu: Yaptırımların esnetilmesi gereken bölge İdlib
Bakan Çavuşoğlu: Yaptırımların esnetilmesi gereken bölge İdlibDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ABD'nin Suriye'ye yönelik yeni ekonomik yaptırımlarını eleştirerek, "Sezar Yasası ayrılıkçı bir yaklaşım. Burada PKK /YPG'yi meşrulaştırma çabası görüyoruz" dedi. Çavuşoğlu Paris Başkonsolosluğu'na yapılan saldırı ile ilgili Fransa'dan somut adım beklendiğini vurguladı.
13.05.2022Siyaset
İçişleri Bakan Yardımcısı Çataklı CNN TÜRK'te anlattı! Türkiye devreye girmeseydi nasıl bir tablo oluşacaktı?
İçişleri Bakan Yardımcısı Çataklı CNN TÜRK'te anlattı! Türkiye devreye girmeseydi nasıl bir tablo oluşacaktı?İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı, CNN TÜRK canlı yayınında Ahmet Hakan ile Tarafsız Bölge programında açıklamalarda bulundu. Çataklı görseller ile desteklediği açıklamalarında, "2017'den sonra Suriyeliler resmen gelmemeye başlamış. Fırat Kalkanı Operasyonu ile beraber güvenli bölge oluşturduk. Zeytin Dalı ve Barış Pınarı ile beraber orada durdular. Askerimizi gönderdik ve operasyonları yaptık. 10 milyon göçmen gelmesi ihtimalini bu sayede 3 milyonda tuttuk." dedi.
12.05.2022Haberler
Son dakika: İçişleri Bakan Yardımcısı Çataklı CNN TÜRK'te anlattı! Türkiye devreye girmeseydi nasıl bir tablo oluşacaktı?
Son dakika: İçişleri Bakan Yardımcısı Çataklı CNN TÜRK'te anlattı! Türkiye devreye girmeseydi nasıl bir tablo oluşacaktı?Gelen son dakika haberine göre; İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı, CNN TÜRK canlı yayınında Ahmet Hakan ile Tarafsız Bölge programında açıklamalarda bulundu. Çataklı görseller ile desteklediği açıklamalarında, "2017'den sonra Suriyeliler resmen gelmemeye başlamış. Fırat Kalkanı Operasyonu ile beraber güvenli bölge oluşturduk. Zeytin Dalı ve Barış Pınarı ile beraber orada durdular. Askerimizi gönderdik ve operasyonları yaptık. 10 milyon göçmen gelmesi ihtimalini bu sayede 3 milyonda tuttuk." dedi.
12.05.2022Siyaset
Erdoğan konut finansmanında müjdeleri sıraladı, alınan kararları duyurdu
Erdoğan konut finansmanında müjdeleri sıraladı, alınan kararları duyurduSon dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine toplantısı sonrası flaş açıklamalarda bulundu. "Konut almak isteyen ve konut yapan firmalarımızla ilgili müjdemiz var" diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan peş peşe yeni kararları duyurdu. Erdoğan ayrıca, "Temmuz ayında yapılacak enflasyon farkı artışları ve diğer düzenlemelerle dar gelirlilerin alım gücünü biraz daha iyileştireceğiz." açıklamasında bulundu.
11.05.2022Siyaset
Son dakika: Suriyeliler için dönüş projesi! Erdoğan: Suriye'de 200 bin konut yapacağız
Son dakika: Suriyeliler için dönüş projesi! Erdoğan: Suriye'de 200 bin konut yapacağızGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan Kabine Toplantısı sonrası önemli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Kurumlarımızın çalışmaları, bu geri dönüş için 1 milyondan çok daha fazla sığınmacının gönüllü olduğunu göstermektedir." ifadelerini kullandı. Suriyeliler için dönüş projesine ilişkin açıklama yapan Erdoğan, "Uluslararası yardım kuruluşlarının finansmanıyla Suriye topraklarında 13 yerde, 200 bin konut inşa edilmesini sağlıyoruz." dedi.
10.05.2022Siyaset
Kabine toplantısı başladı! Fahiş fiyat artışları masada
Kabine toplantısı başladı! Fahiş fiyat artışları masadaCumhurbaşkanlığı Kabinesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında toplandı. Suriyeli sığınmacıların geri dönüşünden, enflasyona kadar birçok iç ve dış gelişme bugün gerçekleştirilecek kabine toplantısında masada olacak.
9.05.2022Haberler
Kabine bugün toplanıyor
Kabine bugün toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi, bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında toplanıyor. Suriyeli sığınmacıların geri dönüşünden, enflasyona kadar birçok iç ve dış gelişme bugün gerçekleştirilen kabine toplantısında ele alınacak.
9.05.2022Haberler
Kabine toplantısı başladı! Fahiş fiyat artışları masada
Kabine toplantısı başladı! Fahiş fiyat artışları masadaCumhurbaşkanlığı Kabinesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında toplandı. Suriyeli sığınmacıların geri dönüşünden, enflasyona kadar birçok iç ve dış gelişme bugün gerçekleştirilecek kabine toplantısında masada olacak.
9.05.2022Siyaset
Son dakika! İçişleri Bakanlığı Sözcüsü Çataklı'dan sığınmacı açıklaması
Son dakika! İçişleri Bakanlığı Sözcüsü Çataklı'dan sığınmacı açıklamasıSığınmacı tartışmalarıyla ilgili konuşan İçişleri Bakanlığı Sözcüsü Çataklı, "Türkiye’de şu an toplam 5 milyon 500 bin 690 yabancı bulunmaktadır ve bunların tamamı sığınmacı değildir. Suriye iç savaşı sebebiyle ülkemize sığınmış 3 milyon 762 bin 686 geçici koruma altında Suriyeli bulunmaktadır." dedi.
6.05.2022Gündem
Son dakika! Bakan Soylu: Provokasyonların sebebi 2023 seçimleridir
Son dakika! Bakan Soylu: Provokasyonların sebebi 2023 seçimleridirİçişleri Bakanı Süleyman Soylu, sığınmacı tartışmasıyla ilgili konuştu. "İstanbul'a kesinlikle yeni sığınmacı almıyoruz." diyen Bakan Soylu, sosyal medyada yayılan görüntülerle ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.
5.05.2022Siyaset
1 milyon Suriyeli için dönüş projesi
1 milyon Suriyeli için dönüş projesiCumhurbaşkanı Erdoğan, bugüne kadar 500 bin Suriyeli sığınmacının ülkelerine dönüş yaptığını belirterek, “1 milyon Suriyeli kardeşimizin daha gönüllü geri dönüşünü sağlayacak yeni bir projenin hazırlıkları içindeyiz” açıklaması yaptı
4.05.2022Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan: 1 milyon Suriyeli'nin geri dönüşü için proje hazırlığındayız
Cumhurbaşkanı Erdoğan: 1 milyon Suriyeli'nin geri dönüşü için proje hazırlığındayızCumhurbaşkanı Erdoğan, İdlib’de inşa edilen briket evlerin anahtar teslim törenine video mesajla katıldı. Erdoğan, "Şimdi de ülkemizde misafir ettiğimiz 1 milyon Suriyeli kardeşimizin gönüllü geri dönüşünü sağlayacak proje hazırlıkları içindeyiz." dedi.
3.05.2022Haberler
Erdoğan: 1 milyon Suriyeli'nin geri dönüşü için proje hazırlığındayız
Erdoğan: 1 milyon Suriyeli'nin geri dönüşü için proje hazırlığındayızCumhurbaşkanı Erdoğan, İdlib’de inşa edilen briket evlerin anahtar teslim törenine video mesajla katıldı. Erdoğan, "Şimdi de ülkemizde misafir ettiğimiz 1 milyon Suriyeli kardeşimizin gönüllü geri dönüşünü sağlayacak proje hazırlıkları içindeyiz." dedi.
3.05.2022Siyaset
Son dakika... Gözleri bağlı sivilleri öldürüp çukura attılar! Dünyayı sarsan katliam
Son dakika... Gözleri bağlı sivilleri öldürüp çukura attılar! Dünyayı sarsan katliamBir acemi askerin izlediği video kaydının Suriye dışına çıkarılması üç yıl aldı. Görüntülerde, Şam'ın dış mahallelerinden Tadamon'da elleri ve gözleri bağlı sivillerin teker teker vurulup bir çukura atılması vardı. Koşmaları istenen sivilleri katleden Suriyeli istihbaratçılar kurbanlarla alay ederken, en az 41 kişinin cesetlerinin yakıldığı görüldü.
29.04.2022Dünya
Bakan Soylu'dan 'Suriyelilere bayram izni' açıklaması
Bakan Soylu'dan 'Suriyelilere bayram izni' açıklaması"Suriyeliler bayram için ülkelerine gitmelerine izin verilecek mi?" sorusuna yanıt veren İçişleri Bakanı Süleyman Soylu İstanbul ve Bursa'daki saldırılarla ilgili de konuştu.
22.04.2022Siyaset
Bakan Çavuşoğlu: "Bu sene gönderilen göçmen sayısı ilk 3 ayda 21 bin"
Bakan Çavuşoğlu: "Bu sene gönderilen göçmen sayısı ilk 3 ayda 21 bin"Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu dış politikadaki gelişmeleri CNN TÜRK canlı yayınında Ahmet Hakan ile Tarafsız bölge programında değerlendiriyor. Çavuşoğlu açıklamalarında, "Düzenli düzensiz göçmen sayısı 5 milyona yakın. Biz Türkiye olarak göçmenleri göndermeye devam ediyoruz. Bu sene gönderilen göçmen sayısı ilk 3 ayda 21 bin." bilgisini paylaştı.
20.04.2022Haberler
Son dakika: Erdoğan devrede! Bakan Çavuşoğlu CNN Türk'te açıkladı: Putin-Zelenskiy her an görüşebilir
Son dakika: Erdoğan devrede! Bakan Çavuşoğlu CNN Türk'te açıkladı: Putin-Zelenskiy her an görüşebilir Gelen son dakika haberine göre; Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu dış politikadaki gelişmeleri CNN TÜRK canlı yayınında Ahmet Hakan ile Tarafsız bölge programında değerlendirdi. Çavuşoğlu açıklamalarında, "Düzenli düzensiz göçmen sayısı 5 milyona yakın. Biz Türkiye olarak göçmenleri göndermeye devam ediyoruz. Bu sene gönderilen göçmen sayısı ilk 3 ayda 21 bin." bilgisini paylaştı. Çavuşoğlu Rusya-Ukrayna krizine dair, "Bu savaş devam etsin isteyen ülkeler var." dedi ve Putin Zelenskiy görüşmesinin İstanbul'da olması seçeneğinin hala masada olduğunu söyledi.
21.04.2022Siyaset
Pençe-Kilit şehidi üsteğmen son yolculuğuna uğurlandı
Pençe-Kilit şehidi üsteğmen son yolculuğuna uğurlandıPençe-Kilit Operasyonu'nda şehit düşen Muhabere Üsteğmen Ömer Delibaş (31), memleketi Kayseri'de son yolculuğuna uğurlandı.
20.04.2022Gündem
Türkiye'den İdlib'e 901 briket ev
Türkiye'den İdlib'e 901 briket evTürk Kızılay’ı, Suriye'nin İdlib kentindeki hava ve kara saldırıları sonucu evlerini terk ederek Türkiye sınırına göç etmek zorunda kalan siviller için Kefer Lousin bölgesinde inşa ettiği 901 briket evi Ramazan Bayramı öncesinde teslim edecek.
18.04.2022Gündem
Türk Kızılay, Dünya Yetimler Günü'nde Suriye'deki yetimleri sevindirdi
Türk Kızılay, Dünya Yetimler Günü'nde Suriye'deki yetimleri sevindirdiTürk Kızılay, Dünya Yetimler Günü'nde Suriyeli yetim çocuklarla ve çadırda yaşayan ailelerle bir araya geldi. Savaş mağduru yetim çocuklara çeşitli hediyeler veren Kızılay, çadırda yaşayan ailelere de gıda yardımında bulunup iftar yemeği düzenledi.
16.04.2022Gündem
Bakan Soylu: Dünyadaki haksızlıkları giderebilmek üzere adım atabilecek yegane ülkelerdeniz
Bakan Soylu: Dünyadaki haksızlıkları giderebilmek üzere adım atabilecek yegane ülkelerdenizİçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Dünyadaki haksızlıkları giderebilmek üzere adım atabilecek, dünyaya sesini duyurabilecek yegane ülkelerdeniz. Işığı açık tutarsak etrafımızdakiler hayırda toplanacaktır" dedi.
16.04.2022Siyaset
Bakan Soylu: Net söylüyorum, aslı vatana ihanettir
Bakan Soylu: Net söylüyorum, aslı vatana ihanettir6 muhalefet partisinin ortak bildirisiyle ilgili konuşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Net söylüyorum, aslı vatana ihanettir. Siz toplantı yaptığınız, bir mutabakat metni oluşturduğunuz süreci, kendi yanınızdaki bir büyükelçiyi Avrupa Birliği büyükelçisine gönderip redakte ettiremezsiniz." dedi.
31.03.2022Gündem

Benzer Haber Etiketleri

İdlib ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.