Geri Dön

Uyuşturucu satıcılarını öldüren ülke liderinin oğlu aynı ithamla istifa etti

Filipinler lideri Duterte'nin oğlu Paolo, uyuşturucu kaçakçılığı suçlamaları karşısında fazla dayanamadı ve belediye başkan yardımcılığı koltuğunu bıraktı. Siyasetçinin kızı, kısa süre önce sosyal medya hesabından babasının kendisini dövdüğünü yazmıştı.

Uyuşturucu satıcılarını öldüren ülke liderinin oğlu aynı ithamla istifa etti

Uyuşturucu satıcılarını kendi elleriyle vurduğunu böbürlenerek birçok kez anlatan Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte, eşine az rastlanır bir rezaletle yüz yüze. Duterte'nin bir kentte belediye başkan yardımcılığı yapan oğlu Paolo Duterte, 'uyuşturucu kaçakçılığı yaptığı' iddiaları üzerine istifa etti.

Paolo Duterte, "Maalesef başarısız olan ilk evliliğimle bağlantılı olarak hayatımda talihsiz olaylar yaşıyorum. Gümrük Barosu'nda yapılan kaçakçılığa adımın karıştırılması ve kızımla herkesin bildiği tartışmamı kullanarak itibarımı zedelemek için iftira atıyorlar" diyerek istifasını duyurdu.

Duterte, oğlunun uyuşturucu kaçaklığına karıştığının kanıtlanması durumunda onu öldüreceğini açıklamıştı. Çin kökenli bir uyuşturucu çetesi ile iş birliği yapmakla suçlanan Paolo Duterte, hakkındaki iddiaları reddediyor.

Davao Belediye Başkan Yardımcısı olarak görev yapan Paolo Duterte'nin 17 yaşındaki kızı Isabelle Duterte de, kısa süre önce sosyal medya hesabından babasının kendisini dövdüğünü yazmıştı.

Uyuşturucu satıcılarını öldüren ülke liderinin oğlu aynı ithamla istifa etti

Mindanao Adası’nın en büyük şehri ve Duterte ailesinin kalesi olarak bilinen Davao'nun belediye başkanlığını da Devlet Başkan Duterte’nin kızı Inday Sara Duterte yapıyor.

Duterte’nin, Davao belediye başkanlığı döneminde başlattığı uyuşturucuyla mücadele daha sonra devlet başkanı seçilmesiyle ülke geneline yayılmış, insan hakları örgütlerinin yargısız infaz yapıldığı eleştirilerine neden olan operasyonlarda üç binden fazla insan hayatını kaybetmişti.


CHP'li yönetici taciz iddiasıyla tutuklandıİstanbul Maltepe'de bir kafede Z.Y.(23) adlı kadını taciz ettiği iddia edilen CHP Maltepe İlçe Yönetim Kurulu Üyesi U.K. tutuklandı. U.K. tarafından cinsel saldırıya uğradığı iddia edilen 23 yaşındaki genç kızın savcılıktaki ifadesi ortaya çıktı. Mağdur Z.Y., korkunç anları şöyle anlattı: “Kafasında bardak kırdım, saçımdan sürüyerek beni tuvalete götürdü. Burada tekme tokat darp etti. Pantolonumu aşağı indirdi üzerimde bulunan kıyafetimi de yukarı kaldırdı, sonra kendi pantolonunu aşağı indirdi. Saçlarımdan tutarak kafamı aşağı bastırdı ve cinsel saldırıda bulundu.“

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet