Geri Dön
DünyaUzayda film çekme yarışı

Uzayda film çekme yarışı

ABD’li aktör Tom Cruise, Amerikan Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA) ile SpaceX’in sahibi Elon Musk’ın “uzayda çekilecek ilk film” için anlaşma yaptığı açıklanmıştı.

Uzayda film çekme yarışı

Rusya da uzayda film çekmek için yarışa katıldı. Rus uzay ajansı Roscosmos, uzayda çekilecek filmde oynayacak kadın oyuncuyu bulmak için seçmelere başladı. Tom Cruise’un film için 2021’de Uluslararası Uzay İstasyonu’na (ISS) gideceği belirtilmişti. “The Challenge” adlı Rus filminin seçilecek oyuncusunun da aynı dönemde Soyuz kapsülüyle ISS’ye gideceği açıklandı. Roscosmos’un başkanı Dmitry Rogozin’in filmin yapımcısı olduğu belirtilirken, ABD’nin mi yoksa Rusya’nın mı uzayda çekilecek ilk filme imza atacağı merak konusu. Rus genel yapımcı Alexey Trotsyuk, “Sıfır yerçekiminin üstesinden gelebilecek dayanıklı bir kadın oyuncu arıyoruz. Stüdyomuz ilk kez bu kadar zorlu bir görevle karşılaştı, bu yüzden sadece bir aktris değil, gerçek bir süper kahraman bulmamız gerekiyor” dedi. 

Yanan orman alanı için bekletilen tohumları çalan hırsızlar, yakalandıMersin'in Anamur ilçesinde yanan ormanlık alanların tekrar ağaçlandırılması için bekletilen 450 kilogram kızıl çam tohumunu çalan 4 şüpheli, jandarma tarafından yakalandı. Adliyeye sevk edilen şüpheliler, tutuklanarak cezaevine gönderildi.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet
akıllı banner