Geri Dön
DünyaVenezuela'da kritik gün cumartesi

Venezuela'da kritik gün cumartesi

Venezuela’da Devlet Başkanı Nicolas Maduro'nun meşruiyetini kabul etmeyen muhalifler, sokak gösterileri düzenledi.

Venezuela'da kritik gün cumartesi

Kendini geçici devlet başkanı ilan eden ve başta ABD olmak üzere birçok batı ve Latin Amerika ülkesinin desteğini alan Juan Guaido’nun çağrısı ile sokağa inen muhalifler, kentin birçok noktasında yollara döküldü.

Başkent Caracas'ın çeşitli yerlerinde düzenlenen gösterilerde protestocular, ellerinde Venezuela bayrakları ve "Gaspa son, geçiş hükümeti, özgür seçimler" yazılı dövizler taşıdı.

Göstericiler, silahlı kuvvetlerinden Guaido'yu desteklemesini ve ülkeye insani yardımın girişine yardım etmesini talep ediyor.

Öte yandan Guaido, Venezuela Merkez Üniversitesinde yaptığı konuşmada, "Bugün Venezuela halkının korkacağını zannettiler ancak bugün sokaktayız ve cumartesi günü de sokakta olacağız. Biz bu ülkeden gitmeyeceğiz aksine tam olarak istediğimiz şey, halkın geri gelmesi." dedi.

Guaido, sosyal medya hesabından, "Biz organizasyon ve gücün örneğiyiz. Her protestoyla hak ettiğimiz özgürlüğe ve acil insani yardıma biraz daha yaklaşıyoruz. Barışçıl bir şekilde gösteriler düzenleyip kendimizi cumartesi günü için hazırlıyoruz." açıklamasında bulundu.

Türkiye'nin günlük koronavirüs tablosu ( 20 Nisan 2021 )Türkiye'nin günlük koronavirüs tablosu belli oldu. Türkiye'de son 24 saatte 322 bin 128 Kovid-19 testi yapıldı, 61 bin 28 kişinin testi pozitif çıktı, 346 kişi hayatını kaybetti. Ağır hasta 3 bin 375 oldu, 55 bin 592 kişinin Kovid-19 tedavisinin/karantinasının sona ermesiyle iyileşen sayısı 3 milyon 792 bin 129'a yükseldi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet