Geri Dön
DünyaYeni Zelanda'da 9 Omicron vakası görüldü, Ardern kendi düğününü iptal etti

Yeni Zelanda'da 9 Omicron vakası görüldü, Ardern kendi düğününü iptal etti

Şimdiye kadarki en güçlü koronavirüs kısıtlamalarını hayata geçiren Yeni Zelanda Başbakanı Ardern, yaz mevsiminde yapılacak düğününden vazgeçti.

Yeni Zelanda'da 9 Omicron vakası görüldü, Ardern kendi düğününü iptal etti

Yeni Zelanda'da dokuz yeni Omicron vakasının kayıtlara geçmesinin ardından yeni kısıtlamalar ilan edildi.

Covid-19 salgını boyunca uyguladığı önlemlerle Yeni Zelanda'nın vaka sayılarını düşük tutan Başbakan Jacinda Ardern, Omicron varyantının hızla yayılması üzerine yeni tedbirleri hayata geçirdi. Yeni Zelanda'da bugünden sıkı kısıtlamalar uygulanacak.

Başbakan Ardern, basın toplantısında 100’den fazla katılımlı düğün ve doğum günü gibi etkinliklerin 25 kişiye düşürüleceğini açıkladı. Ardern, "Bana gelince, düğünüm gerçekleşmeyecek ama pandemi nedeniyle böyle bir deneyim yaşayan birçok Yeni Zelandalı arasındayım. Bu durumda olan herkes için çok üzgünüm ama hepimiz çok dirençliyiz ve bunu birbirimiz için yaptığımızı anladığınızı biliyorum ve yaşamımıza devam etmemize yardımcı olacak" dedi.

Basın toplantısında Başbakan'a düğünün iptali hakkında ne hissettiği sorulduğunda "Hayat böyle. Söylemek isterim ki diğer binlerce Yeni Zelandalıdan farkım yok" cevabını verdi.