Jacinda Ardern

Jacinda Ardern

Son dakika Jacinda Ardern haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Jacinda Ardern gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Jacinda Ardern haber sayfamızda...

Jacinda Ardern

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 186 jacinda ardern haberi bulunmuştur.
Başbakan Ardern ‘nihayet’ evlenecek
Başbakan Ardern ‘nihayet’ evlenecekYeni Zelanda Başbakanı Jacinda Ardern (40) nişanlısı Clark Gayford’un kendisine evlilik teklif etmesinden iki yıl sonra düğününü planlamaya başladığını duyurdu.
30.03.2021Dünya
Ardern dünyanın ırkçılık hakkında konuşması gerektiğini söyledi
Ardern dünyanın ırkçılık hakkında konuşması gerektiğini söylediYeni Zelanda Başbakanı Jacinda Ardern, ülkedeki Müslüman toplumun Christchurch saldırısından önce de ırkçılıkla karşılaştığını belirterek, dünyanın ırkçılık ve beyaz üstünlüğü hakkında konuşması gerektiğini bildirdi.
15.03.2021Dünya
Başbakan havalimanında unutulan oyuncağın sahibini bulmak için çağrı yaptı
Başbakan havalimanında unutulan oyuncağın sahibini bulmak için çağrı yaptıYeni Zelanda başbakanı, bir havalimanında unutulan oyuncak tavşanın sahiplerinin izini sürmek için halka çağrıda bulundu ve "Sanırım hayatında bir ufaklık olan herkes bu değerli şeylerin ne kadar önemli olabileceğini bilir" dedi.
20.02.2021Dünya
Yeni Zelanda'da kız öğrencilere ücretsiz ped verilecek
Yeni Zelanda'da kız öğrencilere ücretsiz ped verilecekBaşbakan Ardern, yoksullukla savaş için atılan adımı "Genç insanlar, nüfusun yarısı için hayatın normal parçası olan bir şeyden dolayı eğitimlerini aksatmamalı" sözleriyle duyurdu. Hükümet, 2024'e kadar sürecek proje için 18 milyon dolar bütçe ayırdı.
18.02.2021Dünya
Sınırda yakalanan DEAŞ'lı iki ülke arasında diplomatik krize yol açtı
Sınırda yakalanan DEAŞ'lı iki ülke arasında diplomatik krize yol açtıSuriye'den Türkiye'ye girerken yakalanan terör örgütü DEAŞ ile bağlantılı olmakla suçlanan S.A.'nın çifte vatandaşlığının bulunması, Yeni Zelanda ve Avustralya arasında diplomatik krize yol açtı. Avustralya, parlamentoda alınan karar gereği S.A.'nın vatandaşlığının düşürüldüğünü açıklarken, Yeni Zelanda ise Avustralya'yı 'sorumluluklarından vazgeçmekle' suçladı. İki ülke arasındaki krizi değerlendiren Uluslararası Hukuk Danışmanı Avukat Sernur Sayar, "Avustralya vatandaşlığı artık bulunmadığı ve yalnızca Yeni Zelanda vatandaşlığının bulunması sebebiyle Türkiye tarafından başka ülke isteği yok ise Yeni Zelanda'ya gönderilmesi uygun olacaktır" dedi.
17.02.2021Gündem
Ben almam sen al!
Ben almam sen al!Türkiye’ye yasa dışı yollarla girmeye çalışırken yakalanan ve mavi bültenle arandığı belirlenen Yeni Zelanda uyruklu DAEŞ mensubu terörist kadın, Yeni Zelanda ve Avustralya arasında tartışmaya neden oldu. İki ülke de kadını geri almak istemiyor.
17.02.2021Dünya
Türkiye sınırında yakalanan terörist, Yeni Zelanda ve Avustralya'yı birbirine düşürdü
Türkiye sınırında yakalanan terörist, Yeni Zelanda ve Avustralya'yı birbirine düşürdüYeni Zelanda Başbakanı Ardern, Suriye'den Türkiye'ye girerken yakalandıktan sonra sınır dışı edilmesi beklenen terör örgütü DEAŞ üyesi kadının Avustralya'ya gönderilmesini istedi. Kadının çocukluğundan bu yana Yeni Zelanda'da yaşamadığını belirten Ardern, "Açıkçası Yeni Zelanda, Avustralya'nın sorunlarını ihraç etmesinden bıktı" dedi.
16.02.2021Dünya
Koronavirüs aşıları Avustralya ve Yeni Zelanda'ya ulaştı
Koronavirüs aşıları Avustralya ve Yeni Zelanda'ya ulaştı BionTech ve Pfizer'ın ürettiği koronavirüs aşılarının ilk partisi iki ülkede de bir takım testlerden geçirilecek ve daha sonra büyük bir kampanya başlatılacak.
15.02.2021Dünya
Avustralya ve Yeni Zelanda ilk Kovid-19 aşılarını teslim aldı
Avustralya ve Yeni Zelanda ilk Kovid-19 aşılarını teslim aldıAvustralya ve Yeni Zelanda'ya yeni tip koronavirüsle mücadele kapsamında Amerikan ilaç şirketi Pfizer ile Alman biyoteknoloji firması BioNTech'in geliştirdiği aşıların ilk kısmı ulaştı.
15.02.2021Dünya
Üç vaka görüldü, koronavirüs kısıtlamaları geri getirildi!
Üç vaka görüldü, koronavirüs kısıtlamaları geri getirildi!Yeni Zelanda Başbakanı Jacinda Ardern, ülkenin en büyük kenti Auckland'da üç yeni koronavirüs vakasının görülmesinin ardından sokağa çıkma kısıtlamalarını geri getirdi.
14.02.2021Dünya
Kravat kuralına uymayan milletvekili genel kuruldan atıldı
Kravat kuralına uymayan milletvekili genel kuruldan atıldıYeni Zelanda'da parlamentoda kıyafet zorunluluğu tartışması alevlendi. Maori Partisi Eşbaşkanı ve Milletvekili Rawiri Waititi, kravat takma zorunluluğuna karşı çıkarak "Maorilerin iş kıyafeti" dediği kolyeyle genel kurula katıldı.
10.02.2021Dünya
Sadece cinsiyetim farklı
Sadece cinsiyetim farklı43 yaşındaki Kaja Kallas, Estonya’nın ilk kadın başbakanı oldu. Estonya’nın cumhurbaşkanı da bir kadın...Kallas, erkek gibi davranmasının istendiğini açıklayarak “Bende yanlış yok, sadece cinsiyetim farklı” demişti
27.01.2021Dünya
Yeni Zelanda, salgın nedeniyle sınırlarını kapalı tutacak
Yeni Zelanda, salgın nedeniyle sınırlarını kapalı tutacakYeni Zelanda Başbakanı Jacinda Ardern, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) önlemleri kapsamında ülkesinin sınırlarının yılın büyük bir bölümünde kapalı tutulacağını bildirdi. Ardern, BioNTech ile Pfizer'in geliştirdiği Kovid-19 aşısının ülkede kullanılmasına şartlı onay vermek için çalışmalar yürütüldüğünü de ifade etti.
26.01.2021Dünya
Yeni Zelanda Cook Adaları'yla sınırlarını yeniden açıyor
Yeni Zelanda Cook Adaları'yla sınırlarını yeniden açıyorYeni Zelanda Başbakanı Jacinda Ardern, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının yayılmaya başlamasıyla Mart 2020’de kapatılan iki ülke sınırlarının tek yönlü açılmasıyla Cook Adaları’ndan Yeni Zelanda’ya geleceklerin karantinaya alınmayacağını duyurdu.
15.01.2021Dünya
Yeni Zelanda, koronavirüs testi pozitif çıkanları ülkeye kabul etmeyecek
Yeni Zelanda, koronavirüs testi pozitif çıkanları ülkeye kabul etmeyecekYeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı aldığı sıkı tedbirlerle bilinen Yeni Zelanda, Avustralya, Antarktika ve bazı pasifik ülkeleri hariç yurt dışından gelecek yolculardan Kovid-19 testi pozitif çıkanları ülkeye almayacağını duyurdu.
12.01.2021Dünya
Salgında son 24 saatte yaşananlar
Salgında son 24 saatte yaşananlarDünya genelinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vaka sayısı 74 milyon 901 bini, virüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 1 milyon 662 bini, iyileşenlerin sayısı ise 52 milyon 639 bini aştı.
17.12.2020Dünya
Yeni Zelanda aşı için iki ilaç firmasıyla daha anlaştı
Yeni Zelanda aşı için iki ilaç firmasıyla daha anlaştıYeni Zelanda, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısı için iki ilaç şirketiyle daha anlaşma yaptı.
17.12.2020Dünya
Yeni Zelanda'da cami saldırılarıyla ilgili 792 sayfalık rapor açıklandı
Yeni Zelanda'da cami saldırılarıyla ilgili 792 sayfalık rapor açıklandıYeni Zelanda'da camilere düzenlenen saldırılarla ilgili Kraliyet Soruşturma Komisyonu tarafından hazırlanan 792 sayfalık raporda, Yeni Zelanda istihbaratının beyaz aşırıcılığı göz ardı ettiği belirtildi.
8.12.2020Dünya
Rapor yayınlandı, Ardern özür diledi!
Rapor yayınlandı, Ardern özür diledi!Yeni Zelanda'da Kraliyet Komisyonu'nun hazırladığı raporda 51 Müslümanın öldürüldüğü Christchurch saldırısında istihbarat servislerinin 'sağ kesimden gelen tehdidi yeterince iyi değerlendirmediği' ancak 'başarısız da olmadığı' belirtildi. Bunun üzerine açıklama yapan Yeni Zelanda Başbakanı Jacinda Ardern, "Tüm bu olanlar başarısızlık" diyerek özür diledi.
8.12.2020Dünya
Yeni Zelanda'dan camilere yönelik saldırılarda hesap verebilirlik sözü
Yeni Zelanda'dan camilere yönelik saldırılarda hesap verebilirlik sözüYeni Zelanda'da Başbakan Jacinda Ardern hükümeti, Christchurch kentindeki iki camiye düzenlenen silahlı saldırıyla ilgili Kraliyet Komisyonunun hazırladığı raporu kamuoyuyla paylaşacak.
7.12.2020Dünya
Yeni Zelanda 'acil iklim durumu' ilan etti
Yeni Zelanda 'acil iklim durumu' ilan ettiBaşbakan Ardern'in küresel ısınmayı durdurmak için hazırladığı düzenleme parlamentodan geçti, buna göre beş yıl içinde hükümet ve meclis karbon emisyonunu nötr hale getirecek. 2050 yılına kadar ise tüm ülkede sıfır karbon hedefi gerçekleştirilecek.
2.12.2020Dünya
Yeni Zelanda'da kısmi maske takma zorunluluğu getirildi
Yeni Zelanda'da kısmi maske takma zorunluluğu getirildiYeni Zelanda Başbakanı Jacinda Ardern, yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) yayılma riskine karşı tüm iç hat uçuşlarında ve Auckland'daki toplu taşıma araçlarında perşembe gününden itibaren maske takmanın zorunlu olacağını açıkladı.
16.11.2020Dünya
Son dakika: Dünya ABD seçim sonuçlarına kilitlendi! Oy sayımı devam ediyor...
Son dakika: Dünya ABD seçim sonuçlarına kilitlendi! Oy sayımı devam ediyor...Son dakika haberlerine göre, dünya ABD'deki Başkanlık Seçimi'nin sonucuna kilitlendi. Kritik eyaletlerde milyonlarca oyun sayımına devam edilirken, Philadelphia'da oy sayımı Cuma gününe kadar durduruldu. Georgia ve Michigan'da mahkemeler Cumhuriyetçiler'in yaptığı oy sayımına ilişkin başvuruları reddetti. Trump, "Elimizde hile olduğuna dair çok fazla delil var. Seçimi çaldırmayacağız" diye konuştu.
6.11.2020Dünya
2020 ABD seçim sonuçları açıklandı mı?. ABD başkanı kim oldu, kim kazandı?
2020 ABD seçim sonuçları açıklandı mı?. ABD başkanı kim oldu, kim kazandı?Tüm dünyanın gözü Amerika Birleşik Devletleri'ndeki (ABD) başkanlık seçimlerinde... Joe Biden ile Donald Trump Amerika'nın başkanı olmak için yarışıyor. Türkiye'deki vatandaşlar da ABD başkanlık seçimine büyük ilgi gösteriyor. Hangi liderin önde olduğu merak konusu olmuş durumda... Sık sık sorulan sorular ise ABD (Amerika) başkanlık seçim sonuçları açıklandı mı, kim kazandı? şeklinde... İşte detaylar...
5.11.2020Dünya
Ardern'in yeni kabinesinde Covid-19'la Mücadele Bakanı var
Ardern'in yeni kabinesinde Covid-19'la Mücadele Bakanı varYeni Zelanda’da 19 Ekim’deki genel seçimlerden 120 üyeli parlamentoda 64 sandalye kazanarak zaferle çıkan Başbakan Jacinda Ardern, Bakanlar Kurulunda birlikte çalışacağı isimleri duyurdu.
2.11.2020Dünya

Benzer Haber Etiketleri

yeni zelandaJacinda Ardernkoronavirüskoronacorona

Jacinda Ardern ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.