Geri Dön
DünyaZimbabve'de sokağa çıkma yasağı 2 hafta uzatıldı

Zimbabve'de sokağa çıkma yasağı 2 hafta uzatıldı

Güney Afrika ülkelerinden Zimbabve'de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) önlemleri kapsamında uygulanan sokağa çıkma yasağı, 2 hafta uzatıldı.

Zimbabve'de sokağa çıkma yasağı 2 hafta uzatıldı

 

Devlet Başkanı Emmerson Mnangagwa, yaptığı açıklamada, ülkede artan Kovid-19 vakalarına karşı alınan tedbirler kapsamında sokağa çıkma yasağının 14 gün daha uzatıldığını duyurdu. 

Ülke genelinde 18.00 ile 06.00 saatlerinde kısmi sokağa çıkma yasağının uygulanacağını kaydeden Mnangagwa, devlet kurumları ve kamu ofislerinde çalışma kapasitelerinin yüzde 40 ile sınırlandırıldığını söyledi.

Mnangagwa, şehirler arası seyahatlerin da yasaklandığını belirterek, Kovid-19 ilk olarak Hindistan'da görülen "Delta" varyantının tespit edilen ülkelerden gelen yolculara 4 kere test yapılacağını ifade etti. 

Zimbabve'de 47 bin 284 Kovid-19 vakası görülürken 1749 kişi hayatını kaybetti.

17 Eylül 2021 koronavirüs tablosu ve aşı haritası belli oldu! Vakalar...Türkiye'nin günlük koronavirüs tablosu açıklandı. Sağlık Bakanlığı tarafından 17 Eylül 2021 koronavirüs tablosu paylaşıldı. Bakan Koca yaptığı açıklamada, " Can kaybımız dünkü kadar fazla değil. Vaka sayımız, içinde olduğumuz hareketlilik dönemini aynı ciddiyetle yansıtıyor. Bu durum, yakın günlerde vefat sayılarına yansımaya devam edecek. Tam doz aşımızı olup, tedbirlere uyarak salgına karşı gerekli mücadeleyi vermeliyiz." dedi.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet
akıllı banner