Geri Dön
Ege125 milyon euro geldi

125 milyon euro geldi

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin kendi kaynaklarıyla inşa edeceği Buca Metrosu için ilk kredi sözleşmesi Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) ile imzalandı.

125 milyon euro geldi

 Başkan Soyer, 1 milyar 70 milyon euroluk bütçesiyle İzmir tarihinin en büyük yatırımı olacak Üçyol-Buca Metrosu için 1.5 yılı aşkın süredir azim ve kararlılıkla çalışılarak 125 milyon euroluk proje finansmanına imza atmış olmanın gururunu yaşadıklarını belirtti. Pandemiye ve ekonomik krize rağmen, yatırımlara hız kesmeden devam ettiklerini söyleyen Başkan Soyer,
“Başarımızın en önemli unsurlarından birinin uygulama gücümüz olduğuna inanıyorum. Yazılı ve sözlü tüm vaatlerimizi bir bir uygulayarak aşkla İzmir için çalışıyoruz. Bu yatırım tamamlandığında İzmir’e daha fazla yatırımcı çekerek yeni istihdam alanı yaratacak. 13 firmanın katılacağı uluslararası ihale 27 Ağustos’ta gerçekleşecek. Projede ilk kazmayı ise yıl sonuna kadar vuracağız” dedi. EBRD Türkiye Genel Müdürü Arvid Tuerkner ise, “Başkan Tunç Soyer’i yeşil liderliğinden dolayı tebrik ediyor ve yaşamları iyileştirebilmek adına işbirliğini sürdürmeyi taahhüt ediyoruz” dedi.

bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler