Ege 200 kişiye istihdam

200 kişiye istihdam

14.10.2022 - 07:00 | Son Güncellenme:

İşverenle işçiyi buluşturan çalışmalar yürüten İZİD trenlerdeki yemekli vagonları işletecek olan Sda Grup’un personel arayışına destek olacak

200 kişiye istihdam

İzmir İş Dünyası Derneği (İZİD) Başkanı Feyyaz Sungur ile işinsanı Selahattin Baykara, yeni projelerde istihdam edilecek personel için görüşme yaptı.
Kendi şirketi olan Sda Grup firmasının iş kollarına, Türkiye genelinde ana hat trenlerin yemekli vagon işletmelerinin eklendiğini belirten Baykara, projenin ilk etapta yaklaşık 200 kişiye yeni iş imkanı sağlayacağını ifade etti. Yemekli vagonların, modern restoran ve cafe şeklinde ileri seviyede hizmet vereceğini söyleyen Baykara, “İçerisinde Starbucks Cafe dahil tüm hizmetlerin olacak. Turistik Doğu Ekspresi de dahil tüm ana hat trenlerinde beş yıldızlı otel kompleksi olarak hizmet verilecek. Ayrıca, Sda Grup olarak 2022 Kasım ayı itibari ile farklı bir projede ithalat, ihracat, gümrük ve lojistik hizmetlerinde çalıştırılmak üzere yeni istihdamlar oluşturacağız” dedi. Sungur ise, daha önce de işveren ile iş arayanları buluşturduklarını dile getirerek, “Hem dernek sitemiz, hem de sosyal medyada kurduğumuz grup aracılığıyla eleman arayanların ilanlarını yayınlıyoruz. Gelecek projelerde yine işbirliği içinde olarak istihdam oluşturmaya devam edeceğiz” dedi.