Geri Dön
Ege‘2022’de yolcu gemileri limanları dolduracak’

‘2022’de yolcu gemileri limanları dolduracak’

İMEAK Deniz Ticaret Odası, dünyanın en önemli kruvaziyer sektörü buluşması olan ABD Miami’de, Miami Beach Convention Center’de açılacak Seatrade Cruise Global Fuarı’na katılacak.

‘2022’de yolcu gemileri limanları dolduracak’

Miami’deki fuarda dünyanın en büyük kruvaziyer operatörleri ile bir araya geleceklerini belirten İMEAK Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Öztürk, “Kruvaziyer firmaları ile ülkemizin limanlarını 2022 programlarına dahil etmeleri için görüşmeler gerçekleştireceğiz. Yeni sezonda çok sayıda yolcu gemisini Türk limanlarında göreceğimize, seferlerin suya atılan bir taş misali halka halka büyüyerek ülkemiz limanlarını kapsama alanına alacağına inanıyoruz” diye konuştu.
İzmir’in kruvaziyerde dört kez üst üste Avrupa’nın en iyi destinasyonu seçildiğini vurgulayan Öztürk, “İzmir’e seferler 2003 yılında sadece 3 bin yolcu ile başladı. 2012’de 552 bin yolcuyu gördük. Kentimize en son 2017 yılında küçük yolcu gemileri yanaştı. Akdeniz’de seferlerin hızlanması ve İstanbul Galataport Limanı’nın hizmete girmesi ile birlikte uzun bir aradan sonra İzmir’de yolcu gemilerini görmeyi umuyoruz. Ege Ports Kuşadası Limanı’nın gelecek yıl 650 rezervasyon alması, MSC Cruise firmasının Türkiye hareketli seferlere başlayacağını açıklaması iyimserliğimizi güçlendiriyor. Seferlerin 2022 yılından itibaren ivmesini artıracağını ve toparlanma yaşanacağını düşünüyoruz” dedi.

bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler