Geri Dön
Ege335 ortaklı dev şirket!

335 ortaklı dev şirket!

335 iş insanının bir araya gelerek kurduğu İzmir Girişim Grubu Gayrimenkul ve Sportif Hizmetler A.Ş. ilk etapta gayrimenkul sektöründe hizmet verecek

335 ortaklı  dev şirket!

İzmir’de 335 iş insanı bir araya geldi; İzmir Girişim Grubu Gayrimenkul ve Sportif Hizmetler A.Ş. firmasını kurdu. İlk etapta gayrimenkul ve hizmet sektöründe faaliyet göstermeyi hedefleyen, Karşıyakalı iş insanlarının ağırlıkta olduğu şirketin tanıtımı yapıldı. Yönetim Kurulu Başkanı Cenk Karace, İzmir’e yeni birçok ortaklı şirket kazandırmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Karace, bu girişimin kamuoyunda Karşıyaka Spor Kulübü’nün şirketleşmesi ile anıldığını, ancak şu aşamada böyle bir girişimlerinin bulunmadığını belirtti.
Halka arz gündemde
500 ortağı geçtikten sonra halka arzın gündemlerinde olduğuna dikkat çekti. BASİFED Yönetim Kurulu Başkanı ve İGG Kurucu ortaklarından Mehmet Ali Kasalı da, “Yeni nesil iş insanları ve onların işbirliği ile kurulan bu şirketin mayası çok kuvvetli. Başarılı olunacağından hiç şüphem yok” diye konuştu. İGG Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve ESİAD Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Karabağlı da, “Ortak aklın nasıl yaratılacağını biliyorum. Bu sinerji düzgün kullanıldığında 2 artı 2 eşittir 10 olur. İnanıyorum bu kıvılcım çok büyük imkanlar yaratacak” ifadesini kullandı. İZSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Küçükkurt ise, bu girişimin hem kent, hem de ülke için sportif anlamda atılmış en etkili ve doğru adım olduğunu söyledi, “Hedefimiz bu genç şirketi ayağa kaldırıp koşmasını sağlamak” şeklinde konuştu.