Geri Dön

62. kırmızı bayrak Yeşilova Höyüğü’ne

Bornova’daki Yeşilova Höyüğü, engelli erişimine uygun hale getirildi; kırmızı bayrağın sahibi oldu

62. kırmızı bayrak Yeşilova Höyüğü’ne

Bornova’Daki 8 bin 500 yıllık Yeşilova Höyüğü’ne, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Engelsiz İzmir Projesi kapsamında kırmızı bayrak verildi. Engelli erişimine uyumlu hale getirilen höyük, bayrak almaya hak kazanan 62. yer oldu. Törene katılan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in eşi Neptün Soyer, birlikte çalışma yürüttüğü 30 belediye başkanının eşinin sözcüsü olarak konuştu, “Eşlerimizin yanındayız, onlarda her zaman bizim yanımızda” diye konuştu.
Yaklaşık 150 milyon engelli bireyin her yıl turist olarak hareket ettiğini belirten Soyer, “Turistler Türkiye’ye uğramadığı gibi İzmir’e de gelmiyor. Sadece ören yerleriyle ilgili değil; restoranlar, kamusal alanlar ve otellerin de eksikleri çok fazla” dedi. Engelli derneklerinin beklentileri ve önerileri üzerine toplantı yapıldı. Engelli çalışmalarının gelişimi için kooperatifleşmenin öneminin altı çizildi.

Fark yaratacak

Bornova Belediyesi, Hilton İzmir Oteli, İzmir Down Sendromu Derneği ve 118 R Bayraklı Smyrna Lions Kulübü Derneği işbirliğinde, 18 down sendromlu çocuğa meslek edindirmek amacıyla uygulamalı servis eğitimi verilmesi için protokol imzalandı. Başkan Mustafa İduğ, “Rakamı daha ötesine taşımak istiyoruz” dedi. Haftada 2 gün verilecek eğitimler, 5 Mart’ta sona erecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Kapatmayacağız' deyip ekledi: Bugün 30 bini bulabilir!Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, milletvekilleriyle buluşma toplantısında konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, sınıra yürüyen mültecileri hatırlatarak, "Ne dedik aylar önce? 'Eğer bu böyle giderse biz kapıları açmak zorunda kalacağız.' Rahatsız oldular. İnanmadılar bizim bu söylediğimize. Biz de dün ne yaptık? Kapıları açtık. Şimdi bu sabah itibarıyla yaklaşık 18 bin oldu kapıları zorlayıp geçenler. Ama bugün herhalde 25 bin-30 bini bulabilir. Bu kapıları bundan sonraki süreçte de kapatmayacağız." ifadelerini kullandı.
28 Şubat 2020 Magazin Haberleriİşte magazin gündeminin öne çıkan gelişmeleri...

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber