Geri Dön
EgeAda’da tatlı telaş

Ada’da tatlı telaş

Tatil cenneti Kuşadası’nda, pandemiye rağmen sezon için çalışmalar sürüyor. Başkan Günel, “Doğayla içiçe, butik turizm anlayışına uygun yeni projeler geliştirmeyi sürdürüyoruz” dedi

Ada’da tatlı telaş

Pandemiye karşı mücadelesini başarıyla sürdüren Kuşadası Belediyesi, yaza hazırlık amacıyla bir yandan kentin alt ve üst yapısını yenilemek için çalışmalarını sürdürürken bir yandan da “yeni turizm” modeline uygun projeler geliştiriyor. Aydın Büyükşehir Belediyesi ve ilgili kurumlarla işbirliğinde yapılan çalışmalarla; turistik çarşılarda elektrik, su, kanalizasyon, internet ve telefon alt yapıları bütünüyle yenilenirken doğal taş döşeme, peyzaj, aydınlatma ve cephe düzenlemeleri de sürüyor.
Barbaros Hayrettin Paşa Bulvarı, Sağlık Caddesi, Kahramanlar Caddesi ile Öge, Sevgi, Sabucalı ve Bülent Çağatay sokakları kapsayan çarşılardaki esnaf ise belediye tarafından beyaz ve kum bejine boyanan iş yerlerinin dış cephelerini yeniliyor, vitrin ve tabela düzenlemeleriyle şık bir görünüm kazandırıyor. Tek tip olacak şekilde ahşap zemin üzerine metal ve alüminyum malzeme kullanılarak yapılan yeni tabela ve tanıtım elemanları kent estetiğine de büyük katkı sunuyor.

Yeni adres Ada Camping

Pandemide ‘alternatif turizme yönelen Kuşadası Belediyesi’nin, Aydın Büyükşehir Belediyesi ile işbirliği içinde Sevgi Plajı’nda hayata geçirdiği ‘Ada Camping’ isimli kamp ve karavan alanındaki çalışmalar ise sürüyor. Tamamlandığında 90 standart çadır, 15 glamping çadır ve 24 karavanı aynı anda ağırlayacak olan alanda market, duş kabinleri, sosyal donatı ile çocuk oyun alanı, yemek pişirme ünitesi ve otopark bulunacak. Ada Camping, doğayla iç içe tatil yapmak isteyen yerli ve yabancı turistler için yeni cazibe merkezi haline gelecek. Kuşadası Belediyesi’nin geliştirdiği projelerden bir diğeri ise Habitat Derneği ile iş birliği içerisinde Kampinova ismiyle yaşama geçirilecek. Kuştur Mevkii’nde kiralanan 36 dönümlük arazinin bir bölümünde “Öğren, Eğlen, Yenilen” sloganı ile yaşama geçirilmesi planlanan Kampinova projesi, misafirlerine doğanın içinde inovasyon odaklı bir deneyim sunacak, dijital göçebelerin uğrak noktası olacak.

Mars Colony ilk olacak!

Hacıfeyzullah Mahallesi’nde kurulması planlanan Mars Colony ile ilgili olarak hazırlıklar sürüyor. Hacıfeyzullah Mahallesi’nde bulunan ve mülkiyeti Kuşadası Belediyesi’ne ait olan bir alan üzerinde kurulması planlanan “Mars Colony” projesini Aydın Büyükşehir Belediyesi de destekliyor. Y ve Z kuşağının turizm anlayışı olarak kabul edilen projenin ilçenin tanıtımına önemli bir katkı sunarken bir yandan da turist başına düşen harcama miktarını artırması bekleniyor.
Başkan Ömer Günel, “Ne yazık ki bu sezonda da pandemi koşulları devam edecek gibi görünüyor. Ancak biz çalışmalarımızı pandemi her an bitecekmiş gibi yürüttük, yürütüyoruz. Bir yandan da pandemi ile kitle turizminin yerini almaya başlayan deneyime dayalı, doğayla iç içe butik turizm anlayışına uygun projeler geliştirmeye devam ediyoruz. Umudumuzu ve güzel günlere olan inancımızı yitirmiyoruz” dedi.

Ada’da tatlı telaş

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler