Geri Dön

AK Parti, doğru strateji izledi

Büyükşehir Belediye Başkanı, AKP’yi ziyaretinde, yerel yönetimler üzerinden yapılan siyaseti doğru politika olarak değerlendirdi...

AK Parti, doğru strateji izledi

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, AKP’nin seçimlerde yerel yönetimler üzerinden siyaset yapmasının doğru bir strateji olduğunu söyledi.
Basın mensuplarının, AKP’ni seçim propogandasını yerel yönetimler üzerinden yürütmesini nasıl değerlendirdiği sorusuna yanıt veren Kocaoğlu, her partinin, her adayın kazanmak için yarıştığını söyledi.

Yerel seçimler
Kocaoğlu, “Siyasi Partiler İzmir’de yerel yönetimi almak için uğraşacaktır. Uğraşmaması abestir. Ancak, seçimin kazananı İzmirli hemşehrilerimizin takdiri ile oyları belirleyecektir. AKP, 2011 seçimlerinde çok doğru bir strateji ile İzmir’de yerel yönetimler üzerinden siyaset yaptı. Çok da doğru bir stratejidir. Bu nedenle kendilerini kutluyorum. Yerel seçimlerin konuşulmasının İzmir’e faydası vardır. Dünya kadar proje çıktı. Projeleri hep birlikte yapacağız. Hükümet veya yerel yönetim yaptı, şu parti bu parti yaptı ayrımı olmaz. Her parti 2014 yerel seçimlerini kazanmak için İzmir’e asılacak. İpi gögüsleyecek olanın kim olduğunu siz zaten biliyorsunuz” diye konuştu.
Hizmette siyaset yapılmayacak
AKP İl Başkanı Cihat Akay ise, Kocaoğlu’yla ağabey, dost ilişkisi içinde olduklarını söyledi. Akay, “Sayın Başkan’a İzmir’in yönetimi konusunda her türlü desteği vereceğiz. Kendisini seçilmiş İzmir başkanı olarak her zaman başımızda gördük” dedi. Akay, yerel yönetimlerle ilgili siyaset yapmadıklarını, İzmirlilerin şikayet ve sıkıntıları olduğunu söyledi.

KKTC'den gelen 332 kişi Karaman'da yurda yerleştirildiKKTC'den gelen 332 kişi, yeni tip corona virüs (Covid-19) önlemleri kapsamında Karaman'da Kredi Yurtlar Kurumuna (KYK) bağlı yurda yerleştirildi.
Safiye Soyman ve Faik Öztürk'ün soğan mücadelesiSafiye Soyman ile eşi Faik Öztürk, salgın nedeniyle eve kapandı. Karantinadaki eğlenceli anlarını paylaşan çiftin videoları beğeni topluyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber