Geri Dön
EgeAliağa çıkarması

Aliağa çıkarması

Aliağa Devlet Hastanesi Poliklinik Ek Hizmet Binası’nın temel atma törenine katılan AK Parti ve MHP İzmir il başkanları, Cumhur İttifakı olarak, her alanda ilçenin arkasında olduklarını ifade etti

Aliağa çıkarması

AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli ve MHP İl Başkanı Veysel Şahin, il yöneticileri ile birlikte Aliağa’da bir dizi ziyarette bulundu; Aliağa Devlet Hastanesi Poliklinik Ek Hizmet Binası’nın temel atma törenine birlikte katıldı. İlçenin sanayi üretimi ve istihdam açısından önemine vurgu yapan Sürekli, ulaşımdan yatırım ve istihdam teşviklerine kadar pek çok alanda ilçenin önünü açacak destekler yarattıklarını söyledi. Türkiye’nin en büyük 100 sanayi kuruluşunun 16’sının bulunduğu ve 50’bine yakın kişiyi istihdam eden Aliağa’da barınma sorununun çözümü için uğraş verdiklerini ifade eden Sürekli, “TOKİ’nin, Yeni Mahalle’de devam eden 33 bloktan oluşan 614 konutluk projesinin önümüzdeki yıl bitmesi hedefleniyor” dedi.
MHP İzmir İl Başkanı Veysel Şahin de, Aliağa’da 7 yıldan bu yana Türkiye’ye örnek olacak bir belediyecilik anlayışıyla şehrin çehresinin değiştiğini vurguladı. Şahin; “Belediye Başkanımız Serkan Acar’ın vizyonuyla büyük bir değişim ve gelişim yaşıyor. Acil servis ve ek poliklinik binaları Aliağa Belediyesi tarafından yapılıyor. Dünyanın sayılı hastanelerinden biri olan Aliağa Mesleki ve Çevresel Hastalıklar Hastanesi’nin inşaatı da belediyemiz tarafından bu yılsonunda tamamlanacak. Sarı Konutlar bölgesindeki ev sahiplerinden hiçbir ücret talep etmeden yerinde dönüşümle hak sahiplerine modern konutlarını 18 ayda teslim edecek. Çalışmalar bu ay başlıyor” diye konuştu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler