Geri Dön
EgeAltay’da büyük buluşma

Altay’da büyük buluşma

Altay’ın unutulmaz kaptanlarından Ayfer Elmastaşoğlu, usta golcü Marco Paixao ile bir araya geldi. Kendisini geride bırakan Marco’ya efsane kaptan, “Geldim sana kızmaya. Neden beni geçtin?” diye takıldı

Altay’da büyük buluşma

Altay’ın unutulmaz kaptanlarından Ayfer Elmastaşoğlu, siyah beyazlı takımın Portekizli usta golcüsü Marco Paixao ile bir araya geldi.
Altay formasıyla toplam 71 gole ulaşan Marco, 70 golü bulunan Ayfer Elmastaşoğlu’nu geride bırakıp kulüp tarihinin en golcü 3. oyuncusu konumuna gelirken, efsane kaptan, kulüpte buluştuğu Paixao’ya, “Geldim sana kızmaya. Neden beni geçtin?” diye takılarak gülüşmelere neden oldu.
Paixao ise bunun üzerine, “Sorun değil. Sen Büyük Altay, ben küçük” diyerek efsane futbolcuya saygısını dile getirdi.
Altay’da futbolcu ve teknik direktör olarak birer kez Türkiye Kupası’nı kaldıran Ayfer Elmastaşoğlu usta santrfora, “Altay benim hayatım. 7 yaşından beri Altay’dayım. 10 yaşında lisans çıkardım. 13 yaşında A gençte oynadım. Sen de golcüye yakışan işler yapıyorsun. Altay’a çok güzel hizmet ediyorsun. Sen benimle oynasaydın çok daha fazla gol atardın. Ben gol attırmayı severim. Sen beni 1 golle geçme, 50 golle geç, at gollerini, yeter ki Altay çıksın. Daha çok goller bekliyorum senden” diyerek plaket verdi.
“Daha çok maç var, 10 gol daha garanti” diyen Paixao, “Sizinle bu ortamda bulunduğum için kalbimin en derininden o kadar gurur duyuyorum ki kendimle. Başka ülkeden geldim, siz bana kalplerinizi açtınız. Altay’ın başarısı için elimden gelenin en iyisini yapacağıma söz veriyor” şeklinde konuştu.
‘Altay çok büyük bir camia’
Teknik Direktör Osman Özköylü, “Altay çok büyük bir camia. Bunu kulübün içine girdikten sonra çok daha iyi bir şekilde anlıyabiliyorsunuz. Beklentiler yüksek, 18 yıllık Süper Lig özlemi var. Biz bunu amacına ulaştırabilmek için elimizden geleni yapacağız. Bu hedefe ulaşan teknik adam olmak tabii ki benim de en büyük isteğim. Hedefe ulaşmak istiyorsak tüm camia olarak kenetlenmek, birlik olmak zorundayız. Birlik olursak, bu işi başarabileceğimize ben inanıyorum” şeklinde konuştu.
Ligde yarın Aydeniz Et Balıkesirspor karşısında zor bir deplasmana çıkacaklarını belirten Osman Özköylü, “Zor deplasman olacak, iyi bir takıma karşı oynayacağız. Kazanmak için oraya gideceğiz ama karşıdaki takımın da iyi bir takım olduğunu unutmadan mücadele edip 3 puanı hedefliyoruz” dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler