Geri Dön

'Altın tekme' yeni şampiyonlar yetiştiriyor

Dünya ve Avrupa şampiyonalarında dereceler kazanan Gaziemir Belediyesi Tekvando Antrenörü Volkan Yalçınkaya, belediyenin düzenlediği kurslarda 350 sporcuya eğitim veriyor. Ulusal ve uluslararası müsabakalarda derecelere imza atan gençleri yetiştiren ve keşfeden Yalçınkaya, “Türk sporuna yeni yetenekler kazandırmaya devam edeceğiz” dedi

'Altın tekme' yeni şampiyonlar yetiştiriyor

Gaziemir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Tekvando Anrenörü Volkan Yalçınkaya, henüz 7 yaşında başladığı teakwondo sporunda Avrupa şampiyonluğu ve dünya üçüncülüğü başta olmak üzere, birçok ulusal ve uluslararası şampiyonada dereceler kazandı.

20 sporcusu milli takımda

Kariyerinin ilk derecesini 13 yaşındayken alan Yalçınkaya, son katıldığı 7. Uluslararası Türkiye Açık Taekwondo Turnuvası’nda uluslararası şampiyon oldu. Dünya Taekwondo Şampiyonası’nda ay yıldızlı formayla ülkemizi temsil edecek olan Yalçınkaya, “Gaziemir Belediyesi aracılığıyla taekwondo alanında yetenekli ve başarılı gençleri milli takıma taşımak için var gücümüzle çalışıyoruz” dedi. Şampiyon antrenör, Gaziemir Belediyesi’nin düzenlediği spor kurslarında 350 sporcuya eğitim veriyor. Haftanın altı günü ESBAŞ Spor Salonu’nda, Volkan Yalçınkaya’nın koordinatörlüğünde düzenlenen kurslarda antrenörler Filiz Yalçınkaya ve Rahmi Çelik yönetiminde sporcular yetiştiriliyor. Kurslarda yetenekli taekwondocuları keşfeden milli antrenör, bu sporcularla özel olarak ilgileniyor. Başarılı sporcular için özel antrenman programı hazırlayan Yalçınkaya’nın yetiştirdiği öğrenciler, ulusal ve uluslararası turnuvalarda şampiyonluklara imza atıyor. Sporculardan 20’si milli takıma seçilen Yalçınkaya, “Çok yetenekli sporcularımız var. Milli takım formasıyla uluslararası turnuvalarda dereceler kazanan sporcularımızın, dünya şampiyonaları ve olimpiyatlarda ülkemizi temsil edeceğine yürekten inanıyorum” diye konuştu.

'SUNGUR' envantere girmeye hazır!Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, ROKETSAN'ın geliştirdiği yeni hava savunma sistemi çözümü Sungur'un envantere girmeye hazır olduğunu bildirdi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber