Geri Dön

‘Bahane yerine çözüm üretiyoruz’

Göreve geldiği dokuz aylık sürede birçok projeye imza atan Germencik Belediye Başkanı Fuat Öndeş, Ortaklar’da yol yapım çalışmalarında önemli mesafe kaydetti

‘Bahane yerine çözüm üretiyoruz’

Germencik Belediyesi, Aydın Büyükşehir Belediyesi’yle gerçekleştirdiği koordineli çalışmalar neticesinde Ortaklar Mahallesi’nde 15 bin metrekare parke taşı döşedi. Derede ıslah çalışmaları yapıldı. Ortaklar’da yürütülen yol yapım çalışmalarının yanısıra 30 yılı aşan bir soruna daha müdahale eden Belediye Başkanı Fuat Öndeş, civarında okul bulunan ve yüzlerce öğrenci ile vatandaşların yoğun olarak kullandığı tren yolu alt geçidinde çalışma başlattı. Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler ayrıca güvenli bir yürüyüş yolu tesis etmek için tren yolu güzergahında duvar inşaatı yapıyor.

Trafik rahatlıyor

Büyük oranda tamamlanan çalışmalar çerçevesinde karayolu ve trenyolu arasında bulunan yürüyüş yolunda vatandaşlar daha güvenli bir şekilde seyredebilecek. Trafiği rahatlatacak projelerede imza atan ekipler, Ortaklar’da refüj ve yol düzenleme çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Sık sık çalışmaları inceleyen Başkan Öndeş’in son durağı Bozköy’dü. Mahalle sakinleriyle bir araya gelen Başkan Öndeş, yapılan üstü kapalı düğün salonunda incelemelerde bulundu. Göreve geldiği dokuz aylık sürede şehrin imarıyla yakından ilgilendiklerini belirten Öndeş, “Göreve geldiğimizde inanılmaz bir borç yüküyle karşı karşıya kaldık. Bahane yerine çözüm üretmeye çalıştık. Arkadaşlarımızla birlikte önemli sorunların üstesinden geldik. Biz bahane değil hizmet üretiyoruz. Siyasi yaklaşmıyoruz, bizim siyasetimiz hizmettir. En büyük siyasetimiz hizmettir, aslolan bıraktığımız eserlere anılmak” dedi.

Corona virüs tedavisi biten Prof. Dr. Sarı'dan diğer hastalara umut verici paylaşımCorona virüse yakalanan ve 2 gün önce taburcu olan 68 yaşındaki Prof. Dr. Hidayet Sarı, corona virüse yakalanan hastalara umut olması için bir video yayınladı. Prof. Dr. Sarı videoda, “Bu hastalığın düzelebileceğinin canlı göstergesi olarak sizlere bu videoyu çekiyorum. Değerli meslektaşlarımı insanüstü gayretleri için ayrı ayrı tebrik ediyorum, tedavileri çok başarılı olmuştur” dedi.
Balkondan balkona 'isim-şehir' oynayıp, türkü söyledilerANKARA'da, corona virüs tedbirleri kapsamında 'evde kal' çağrısına uyan komşu iki apartmanın sakinleri, balkondan balkona 'isim-şehir' oynayıp, türkü söylüyor ve çay içerek vakit geçiriyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber