Geri Dön

Balıkesirimiz dönüşecek!

Bakan Kurum, ziyaretinde kentsel dönüşümün her zaman öncelikleri olduğunu ifade etti, “2023 yılı sonuna kadar 15 bin konut yapacağız, vatandaşımıza teslim etmiş olacağız” dedi

Balıkesirimiz  dönüşecek!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi İl Değerlendirme Toplantısı’nın ardından düzenlediği basın toplantısında, kentsel dönüşümde kararlı olduklarını vurguladı, “Dönüşüm önceliğimiz. Kentte, 2023 yılına kadar 15 bin konutu tamamlayarak vatandaşlara teslim edeceğiz” dedi.
Balıkesirin kentsel dönüşümünden millet bahçelerine, altyapı ve üstyapı ihtiyaçlarına ilişkin istişarelerde bulunduklarını kaydeden Bakan Kurum, “Hedefimiz, tarihi değerlerimizi korumak, gün yüzüne çıkarmak. AK Parti iktidarları döneminde şu ana kadar şehrimize eğitimden sağlığa, ulaşımdan enerjiye, çevre ve şehirciliğe kadar 30 milyar liralık yatırım yapıldı. Yeni yatırımları da yapmaya devam ediyoruz. Tabii kentsel dönüşüm, deprem dönüşümü bizim her zaman önceliğimiz oldu, ki Balıkesir ilimiz de Kuzey Anadolu fay hatları üzerinde depremin yaşandığı, hissedildiği bir bölgemiz. Bu konuda belediyelerimizin önceliğinin de deprem dönüşümü olması gerektiğini bugün toplantıda vurguladık. Balıkesir’de kentsel dönüşüm projelerimizi başlatacağımızı bugün burada ilan etmek isterim. Toplu Konut İdaresi Başkanlığımız kanalıyla bugüne kadar 7 bin 400 konutu yaparak vatandaşlarımıza teslim ettik. Hem alt gelir grubu hem de sosyal içerikli konutlarımızda vatandaşlarımız sağlam, güvenli bir şekilde oturuyorlar. Yine 50 bin, 100 bin sosyal konut projeleri kapsamında devam eden projeleri de bitirdiğimizde Balıkesirimizde 2023 yılına kadar 15 bin konutu yaparak vatandaşlarımıza teslim etmiş olacağız” dedi.
7 millet bahçesi
Bakan Kurum, 81 ilde 81 milyon metrekare millet bahçesi projesi hedefiyle çalışmaların sürdüğünü belirtti, “Balıkesirimizde de 1,5 milyon metrekare büyüklüğünde 7 tane Millet Bahçesi yapıyoruz. Bugün bu millet bahçelerinden biri olan Çamlık bölgesinde 426 bin metrekarelik proje tamamlanmış durumda. Şehrin merkezinde herkesin ulaşabileceği, faaliyet gösterebileceği, genciyle, çocuğuyla, kadınıyla, yaşlısıyla vakit geçirebileceği bir alan olarak tamamlandı” diye konuştu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber