Geri Dön
Ege‘Başkaları düşünür biz yaparız’

‘Başkaları düşünür biz yaparız’

Projenin ilçeye değer katacağına dikkat çeken Başkan Ömer Günel “Yatırımlarla marka değerimiz artıyor, esnafımız kazanıyor” dedi

‘Başkaları düşünür biz yaparız’

Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, seçim vaatleri arasında yer alan “Kent Meydanı” projesi için harekete geçti. Mevcut belediye hizmet binasının Aydın Büyükşehir tarafından Tariş arazisinde yapımı sürdürülmekte olan kültür merkezi binasına taşınmasının ardından başlayacak olan projenin detayları düzenlenen toplantıda bölge esnafıyla paylaşıldı.
İlk kazmanın aralık ayında vurulacağını ifade eden Başkan Günel, projeden 2 yıldır haberdar olan bölge esnafının ise 30 Ocak tarihine kadar işyerlerini tahliye etmesi gerektiğini hatırlattı.

Marka değeri artıyor

Kuşadası’nı modern bir turizm kenti haline getirmek için ne gerekiyorsa yapacaklarını vurgulayan Başkan Ömer Günel, “Bugüne kadar tutamayacağımız hiçbir söz vermedik. Verdiğimiz tüm sözleri de adım adım yerine getiriyoruz. Başkaları düşünür, biz yaparız. Kuşadası yıllardır hizmete aç. Bu nedenle de bütün turizm kentlerinin gerisinde kaldı. Marka değerimiz ne kadar artarsa esnafın da kazancı o kadar artar. Bu nedenle pandemi döneminde turistik çarşılarımızı yeniledik. Geçen hafta da limanımız açıldı. Önümüzdeki sezonda kruvaziyer turizmi tekrar eski canlılığına kavuşacak ve ziyaretçilerimizi, yenilenmiş, modern, estetik bir turizm kenti olarak karşılayacağız. Bizler, esnafımız daha çok gelir elde etsin diye kentimize bir kimlik kazandırmaya çalışıyoruz” dedi.
Belediye taşınmazlarını tahliye edecek esnafa yetki ve imkânları dâhilinde yardımcı olacaklarını belirten Başkan Günel, “Kimseyi mağdur etmeyeceğiz. Pandemide ülkemizde kiracısının borcunu silen tek belediye olduk. Hizmet kompleksini otogar olarak kullandığımız alana yapacağız. Hükümet konağının da içerisinde olmasını planlıyoruz” diye konuştu. Kent meydanı projesinin Kuşadası’nın en önemli sorunlarından olan otopark sorununu da ortadan kaldıracağını ifade eden Başkan Ömer Günel, “Trafik Sakinleştirme Projesi’nin de tamamlayıcı adımı olacak” dedi.

Personele proje yazma eğitimi

Kuşadası Belediyesi’nin vatandaşlara daha iyi ve kaliteli hizmet verebilmek amacıyla sürdürdüğü kurum içi eğitim faaliyetleri kapsamında düzenlediği ve Güney Ege Kalkınma Ajansı (GEKA) tarafından da finanse edilen “Personelimiz Proje Yazıyor” başlıklı eğitim, Kuşadası İstasyon Topluluk Merkezi’nde gerçekleşti.

Katılım belgesi verildi

GEKA tarafından 2021 yılı Teknik Destek Programı’ndan finanse edilen 25 saatlik eğitime, farklı birimlerden 15 personel katıldı. Eğitmen Barış Özcan tarafından verilen program kapsamında çalışanlar; proje yazma, paydaş analizi, ulusal ve uluslararası hibe kaynakları konularında bilgilendirildi. Grup çalışmalarıyla da desteklenen 5 günlük eğitim sonunda, belediye personelinin kurum içi entegrasyonunun artırılması, proje fırsatları hakkında farkındalık geliştirmeleri hedeflendi. Eğitim sonunda personele, katılım belgesi verildi.