Geri Dön
EgeBir taşla iki kuş

Bir taşla iki kuş

MÜSİAD İzmir Başkanı Saygılı, sanayinin işgücü ihtiyacını donanımlı gençleri istihdama katarak karşılayacak projelerine başvuruların başladığını duyurdu

Bir taşla iki kuş

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) İzmir Şubesi tarafından hayata geçirilen İzmir Nitelikli İstihdam Projesi (İNİP), İzmir Kalkınma Ajansı’nın (İZKA) Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı (SOGEP) kapsamında verdiği destek ve İzmir Katip Çelebi Üniversitesi’nin çözüm ortaklığıyla hayata geçiyor. Projeye başvurusu kabul edilen 150 kişi, Kurumsal Kaynak Planlaması (ERP) uygulamaları bağlamında firmaların nitelikli iş gücü ihtiyaçlarına yönelik teorik ve uygulamalı eğitim alacak. İNİP eğitimleri sonunda seçilen en az 50 genç için iş garantisi verilecek.

Son gün 15 Eylül

İstihdam garantili İNİP projesi hakkında bilgi veren MÜSİAD İzmir Başkanı Bilal Saygılı, “Sanayi firmalarının teknolojiyi doğru ve etkili şekilde kullanabilen iş gücüne duyduğu ihtiyacı ve yüksek potansiyele sahip gençlerin istihdamını karşılamak üzere İzmir’in ve Türkiye’nin sosyo-ekonomik gelişimine katkıda bulunacağız. Üretim, lojistik, insan kaynakları, finans, muhasebe ve kodlama alanlarında gençlerimize ve sanayimize nitelik kazandıracak bu projeyi hayata geçirmekten dolayı mutluyuz, gururluyuz. Kariyerinde güçlü adımlarla ilerleyerek ülke sanayimize katkıda bulunma fırsatı için genç kardeşlerimizi bu projemize bekliyoruz” diye konuştu.

Başvuruları 15 Eylül’e kadar inip.com.tr üzerinden yapılacak proje hakkında detaylı bilgi web adresinde mevcut.