Müsiad

Müsiad

Son dakika MÜSİAD haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan MÜSİAD gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan MÜSİAD haber sayfamızda...

Müsiad

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.858 musiad haberi bulunmuştur.
HİTAM, ekonomiye 35 milyar katkı verecek
HİTAM, ekonomiye 35 milyar katkı verecekMüstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) ve 5 kooperatiften oluşan HİTAM Ortak Girişimi işbirliği ile Arnavutköy’ün Hadımköy mahallesinde 1.650 dönüm üzerinde başlatılmaya hazırlanan ‘HİTAM Üretim ve Ticaret Üssü’ projesi, kamuoyuna tanıtıldı. HİTAM Ortak Girişimi Başkanı Oktay Dede ve MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan’ın ev sahipliğinde düzenlenen toplantıya Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum katıldı.
10.04.2021Ekonomi
Kacır'dan yerli otomobil açıklaması
Kacır'dan yerli otomobil açıklamasıSanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih Kacır, Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu'nun (TOGG) doğuştan elektrikli araç teknolojilerine yönelerek pek çok rakibini geride bırakma iddiası taşıdığını bildirdi.
8.04.2021Ekonomi
İklim değişikliği için el ele
İklim değişikliği için el eleİklim değişikliği ve kuraklıkla mücadele konusunda TBMM, bakanlıklar, üniversiteler, meslek örgütleri, sivil toplum kuruluşları ve bilim insanları siyasi görüş ayrımı gözetmeden el ele veriyor. Greta destekçileri de incelenecek.
6.04.2021Gündem
MÜSİAD İzmir’e güç katıyor
MÜSİAD İzmir’e güç katıyorMüstakil Sanayici İşadamları Derneği (MÜSİAD) İzmir Şubesi, 23. Olağan Genel Kurul’da belirlenen yeni yönetim ile ilk toplantısını gerçekleştirdi.
3.04.2021Ege
Bakan Pekcan, Aliyev tarafından kabul edildi
Bakan Pekcan, Aliyev tarafından kabul edildiTicaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Azerbaycan temasları kapsamında Cumhurbaşkanı İlham Aliyev tarafından kabul edildi.
2.04.2021Uzmanpara
Bayram Şenocak kimdir? AK Parti MKYK üyesi Bayram Şenocak biyografisi
Bayram Şenocak kimdir? AK Parti MKYK üyesi Bayram Şenocak biyografisiBayram Şenocak kimdir? AK Parti MKYK üye listesinin açıklanması ile birlikte listede yer alan isimlerden birisi olan Bayram Şenocak ile ilgili aramalar hız kazandı. Bayram Şenocak 2018 yılında AK Parti İstanbul İl Başkanlığı görevine geçmişti. Görevini devredeceğini açıklayan Bayram Şenocak kimdir?
24.03.2021Gündem
Pandemide iki kat başarı
Pandemide iki kat başarıMüstakil Sanayici İşadamları Derneği (MÜSİAD) İzmir Şubesi, 23. Olağan Genel Kurul toplantısında Bilal Saygılı yeniden Yönetim Kurulu Başkanlığına seçildi.
19.03.2021Ege
Türkiye’yi geleceğe taşıyacak
Türkiye’yi geleceğe taşıyacakMÜSİAD İzmir Başkanı Bilal Saygılı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı Ekonomik Reform Paketi’nin, Türkiye’yi geleceğe güvenle taşıyacağını belirtti...
15.03.2021Ege
Acıpayam’da TOKİ konutları hazır
Acıpayam’da TOKİ konutları hazırDENİZLİ Büyükşehir Belediyesi, geçen yıl 5.5 büyüklüğünde depremle sarsılan Acıpayamlı depremzedeler için yapımını bitirdiği 440 konutluk TOKİ bölgesinde altyapı ve üstyapı çalışmalarını tamamladı.
14.03.2021Ege
Ekonomide 4 koldan reform rüzgârı esecek
Ekonomide 4 koldan reform rüzgârı esecekCumhurbaşkanı Erdoğan ekonomiyi yatırım, üretim, istihdam ve ihracat olmak üzere 4 temelde büyütme amacı taşıyan reformları açıkladı. Reformlar özel sektörü teşvik ederken, kamu tarafını da disipline edecek.
13.03.2021Ekonomi
Karslı kadınların dokuduğu halılar, Japonların evine girecek
Karslı kadınların dokuduğu halılar, Japonların evine girecekKarslı kadınların evlerinde dokuduğu, el emeği göz nuru organik halılar, Japonların ev ve iş yerlerini süsleyecek. Kars MÜSİAD Dış İlişkiler Başkanı Ali Uçum'un girişimleri sonucu evlerine halı tezgahı kurulan kadınlar, hem geleneksel dokumacılığı devam ettirdiklerini hem de aile bütçesine katkı sunduklarını söyledi.
10.03.2021Ekonomi
Sürdürülebilir büyümenin ipuçları
Sürdürülebilir büyümenin ipuçlarıMüstakil Sanayici ve İşadamları Derneği MÜSİAD İzmir Başkanı Bilal Saygılı, Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından açıklanan, 2020’nin tamamı ve dördüncü çeyrek büyüme rakamlarını değerlendirdi.
2.03.2021Ege
Otomotiv sanayisinde İzmir etkisi
Otomotiv sanayisinde İzmir etkisiMÜSİAD Stuttgart ev sahipliğinde MÜSİAD Konya ve MÜSİAD İzmir şubelerinin katılımıyla gerçekleştirilen video konferans toplantısında otomotiv sektörü başta olmak üzere Almanya’ya yapılacak ihracat ve ithalata yönelik adımlar ele alındı, iş birliği ve ticaret hacmi değerlendirildi.
27.02.2021Ege
Yeniden büyüme  dönemi başladı!
Yeniden büyüme dönemi başladı!MÜSİAD Başkanı Saygılı, “Ar-Ge ve inovasyon kapasitemiz ile işgücünü geliştirmek için küresel ekonomide ciddi sıçrama yapabileceğimiz fırsat alanı bulunuyor” dedi
26.02.2021Ege
TCMB Başkanı Ağbal, Türkiye İhracatçılar Meclisini ziyaret etti
TCMB Başkanı Ağbal, Türkiye İhracatçılar Meclisini ziyaret ettiTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Naci Ağbal, enflasyon hedeflemesi çerçevesinde tüm paydaşları 2023 yılında yüzde 5 enflasyon hedefi etrafında birleştirmek ve bilgilendirme yapmak amacıyla Türkiye İhracatçılar Meclisini (TİM) ziyaret etti.
24.02.2021Ekonomi
Vergiler, yerli üretimi koruyor
Vergiler, yerli üretimi koruyorMüstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) İzmir Şubesi’nin Dost Meclisi toplantısına, T.C. Ticaret Bakanlığı İthalat Genel Müdürü Ahmet Erkan Çetinkayış konuk oldu.
21.02.2021Ege
TMSF'ye devredilen bankalardan 23,2 milyar dolarlık tahsilat yapıldı
TMSF'ye devredilen bankalardan 23,2 milyar dolarlık tahsilat yapıldıTasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) Başkanı Muhiddin Gülal, bugüne kadar kendilerine devredilen 26 bankaya toplam 31,6 milyar dolarlık kaynak aktarıldığını belirterek, "TMSF'nin, 31 Aralık 2020 itibarıyla banka çözümleme ve alacak takip gelirlerinden sağladığı toplam tahsilat tutarı finansal gelirler dahil 23,2 milyar dolara ulaşmıştır. Ulaşılan tahsilat rakamı, uluslararası ölçekte örnek gösterilen çok yüksek bir geri kazanım oranını ifade etmektedir." dedi.
18.02.2021Ekonomi
TMSF'ye devredilen bankalardan 23,2 milyar dolar!
TMSF'ye devredilen bankalardan 23,2 milyar dolar!Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) Başkanı Muhiddin Gülal, bugüne kadar kendilerine devredilen 26 bankaya toplam 31,6 milyar dolarlık kaynak aktarıldığını belirterek, "TMSF'nin, 31 Aralık 2020 itibarıyla banka çözümleme ve alacak takip gelirlerinden sağladığı toplam tahsilat tutarı finansal gelirler dahil 23,2 milyar dolara ulaşmıştır. Ulaşılan tahsilat rakamı, uluslararası ölçekte örnek gösterilen çok yüksek bir geri kazanım oranını ifade etmektedir." dedi.
18.02.2021Uzmanpara
Türkiye tedarik üssü olacak
Türkiye tedarik üssü olacakİş dünyası örgütlerinin temsilcileri, Türkiye'de ekonomi ve hukuk alanındaki reformların doğrudan yatırımlarda sıçrama sağlamasını beklerken, reform çalışmalarıyla birlikte ülkenin tedarik üssü olma avantajını yabancı yatırımcıya çok daha güçlü şekilde sunacağını belirtiyor.
18.02.2021Uzmanpara
Yabancı yatırımlardaki toparlanma hızlanacak, Türkiye tedarik üssü olacak
Yabancı yatırımlardaki toparlanma hızlanacak, Türkiye tedarik üssü olacakİş dünyası örgütlerinin temsilcileri, Türkiye'de ekonomi ve hukuk alanındaki reformların doğrudan yatırımlarda sıçrama sağlamasını beklerken, reform çalışmalarıyla birlikte ülkenin tedarik üssü olma avantajını yabancı yatırımcıya çok daha güçlü şekilde sunacağını belirtiyor.
18.02.2021Ekonomi
İzmir sanayisine nitelikli personel
İzmir sanayisine nitelikli personelSanayi ve Teknoloji Bakanlığı koordinasyonunda faaliyet gösteren İzmir Kalkınma Ajansı’nın (İZKA) Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) İzmir Şubesi’ne verdiği destekle, kent sanayisi için kurumsal kaynak planlaması konusunda nitelikli personel yetiştirilecek.
12.02.2021Ege
TCMB Başkanı Ağbal'dan MÜSİAD'a ziyaret
TCMB Başkanı Ağbal'dan MÜSİAD'a ziyaretTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Naci Ağbal, Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği'ni (MÜSİAD) ziyaret etti.
11.02.2021Ekonomi
'Enflasyon hedefi sabit faiz indirimi için erken'
'Enflasyon hedefi sabit faiz indirimi için erken'Bu yıl için yüzde 9.4’lük enflasyon tahminini koruduklarını belirten Merkez Bankası Başkanı Ağbal, gıda enflasyonu tahminini 1 puan artırdıklarını söyledi. Sıkı para politikası uygulamasının üretim kaybına neden olmayacağını söyleyen Ağbal faiz indiriminin konuşulması için çok erken olduğunu dile getirdi
29.01.2021Ekonomi
Ağbal, Enflasyon Raporu toplantısında konuştu
Ağbal, Enflasyon Raporu toplantısında konuştuTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Naci Ağbal, "Enflasyonun 2021 sonunda yüzde 9,4 olarak gerçekleşeceğini, 2022 sonunda yüzde 7'ye, 2023 sonunda ise orta vadeli hedef olan yüzde 5 seviyesine gerileyerek istikrar kazanacağını tahmin ediyoruz." dedi.
28.01.2021Uzmanpara
Son dakika: Merkez Bankası Başkanı Ağbal enflasyon tahminini açıkladı
Son dakika: Merkez Bankası Başkanı Ağbal enflasyon tahminini açıkladıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Naci Ağbal, "Enflasyonun 2021 sonunda yüzde 9,4 olarak gerçekleşeceğini, 2022 sonunda yüzde 7'ye, 2023 sonunda ise orta vadeli hedef olan yüzde 5 seviyesine gerileyerek istikrar kazanacağını tahmin ediyoruz.Ayrınca faiz indirimlerine dönük bir gündemin konuşulmasının henüz çok erken olduğunu değerlendiriyoruz." dedi.
28.01.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

izmiregegazetetürkiyeson haber

Müsiad ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.