Müsiad

Müsiad

Son dakika MÜSİAD haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan MÜSİAD gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan MÜSİAD haber sayfamızda...

Müsiad

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.010 müsiad haberi bulunmuştur.
Sanayiye güç katacak
Sanayiye güç katacak Aliağa’da 30 bin metrekarelik alana kurulan Azra Galvaniz, törenle açıldı.
27.06.2022Ege
MÜSİAD güç katıyor
MÜSİAD güç katıyorMüstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) 106. Genel İdare Kurulu, “Yeşil Dönüşüm Ekonomisi” teması ile MÜSİAD Genel Başkanı Mahmut Asmalı’nın başkanlığında, Konya Şubesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirildi.
21.06.2022Ege
Mikro Kadın Girişimci 2’ncisi Emine Yılmaz, Hyggefoods Gıda
Mikro Kadın Girişimci 2’ncisi Emine Yılmaz, Hyggefoods GıdaGirişiminizi kurma fikri nasıl oluştu? Firmanızı ne zaman ve nasıl kurdunuz? Bu alana neden yöneldiniz, bu konudaki motivasyonunuz neydi? Kısa bir şekilde kuruluş öykünüzü paylaşır mısınız?
29.06.2022Advertorial
Bakan Kurum: Türkiye yenilenebilir enerjide Avrupa’da 5. dünyada 12. sırada
Bakan Kurum: Türkiye yenilenebilir enerjide Avrupa’da 5. dünyada 12. sıradaÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, “Hem dünya hem de ülkemiz için ilk akla gelen başlık yenilenebilir enerjidir. Bugün Türkiye yenilenebilir enerjide Avrupa’da 5. dünyada ise 12. sıradadır. Kurulu gücümüzü 20 yılda tam 5 kat artırdık” dedi. Bakan Kurum, muhalefete de eleştirilerde bulunarak, “Muhalefet, yalanlarla, iftiralarla, sahte krizlerle güvensizlik aşılamaya çalışıyor” dedi.
18.06.2022Gündem
MÜSİAD IBF 2. Türk-Arap İş Zirvesi yüzlerce yatırımcı iş insanını Gaziantep'te buluşturdu
MÜSİAD IBF 2. Türk-Arap İş Zirvesi yüzlerce yatırımcı iş insanını Gaziantep'te buluşturduMÜSİAD IBF 2. Türk-Arap İş Zirvesi, bin 600'e yakın iş insanını Gaziantep'te bir araya getirdi. Program kapsamında gerçekleştirilen B2B görüşmeler, panel oturumlar, şehir tanıtımlar, ticaret fuarı ve iş toplantılarında yatırım ve ticaret fırsatları kapsamlı şekilde ele alındı.
12.06.2022Ekonomi
Bakan Muş: Arap dünyası ile ekonomik ilişkileri geliştirmede pozitif yaklaşıma sahibiz
Bakan Muş: Arap dünyası ile ekonomik ilişkileri geliştirmede pozitif yaklaşıma sahibizGaziantep’te Uluslararası İş Forumu (IBF) 2'nci Türk-Arap İşbirliği Zirvesi’nde konuşan Ticaret Bakanı Mehmet Muş, "2,5 trilyon dolar gayrisafi yurt içi hasılaya, 436 milyon nüfusa sahip Arap dünyası ile ekonomik ilişkileri geliştirmek için daima pozitif yaklaşıma sahibiz" dedi.
11.06.2022Ekonomi
Bakan Yardımcısı Gizligider: "Buğday ve şeker noksanımız yok, fazlamız var"
Bakan Yardımcısı Gizligider: "Buğday ve şeker noksanımız yok, fazlamız var"Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Ebubekir Gizligider, "Gerekiyorsa belli bir kota, sınır ile şeker ithalatı olabilir. Ancak henüz 1 kilogram şeker bile ithal etmedik. Burada hiç kimse kafa karışıklığıyla, numaralarla karşımıza çıkmasın. Ülkemizde ne şeker, ne de buğday sorunu var" dedi.
9.06.2022Ekonomi
İzmir’e Alman yatırımcı ilgisi
İzmir’e Alman yatırımcı ilgisiMüstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD), Avrupa Genel İdare Kurulu (AGİK) programı ile Almanya ve Avrupa genelindeki Türk üretici, girişimci ve yatırımcıları bir araya getirdi. AGİK kapsamında MÜSİAD Genel Başkanı Mahmut Asmalı, Türkiye Karlsruhe Başkonsolosu Banu Terzioğlu ve iş dünyası temsilcilerinin katılımıyla MÜSİAD Karlsruhe Şubesinin yeni binasının açılış töreni gerçekleştirildi. Ayrıca MÜSİAD Avrupa Başkanlar Toplantısı yapılarak küresel boyuttaki gelişmeler ele alındı ve MÜSİAD projeleri istişare edildi.
31.05.2022Ege
‘Emekçinin hakkını koruyoruz’
‘Emekçinin hakkını koruyoruz’Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) İzmir Şubesi, Başkan Bilal Saygılı’nın moderatörlüğündeki ‘Dost Meclisi’ toplantısında SGK İl Müdürü Yavuz Kurt’u ağırladı.
30.05.2022Ege
Haneler için enerji verimliliği kredisi
Haneler için enerji verimliliği kredisiEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Enerji Zirvesi’nde yaptığı konuşmada “Elektrik üretim, iletim ve dağıtımından, karalarda ve denizde petrol ve doğal gaz arama ve üretimine, madencilikten nükleer enerjiye kadar son dönemde hem özel hem de kamu eliyle ciddi bir altyapı ve üstyapı yatırımlarına giriştik. Bugün itibariyle elektrikte kurulu gücümüz 100 bin megawattı geçmiş durumda” dedi.
21.05.2022Ekonomi
Bakan Dönmez'den elektrik üretimi açıklaması
Bakan Dönmez'den elektrik üretimi açıklamasıEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, MÜSİAD Uluslararası Enerji Zirvesi'nde yaptığı konuşmada, "Özellikle son dönemde yeni yapılan binalarımızda mutfakta kullanılan ocaklar elektrikle çalışıyor. Elektrik bizim için ikincil bir kaynak. Yani başka bir kaynak tarafından üretilmesi gerekiyor. Buradan inşaat sektörüne bir çağrıda bulunmak istiyorum. Yeni yapılarda mutfaklarda pişirme yöntemlerini elektrikle değil doğal gazla pişirmeye uygun bir şekilde inşa etmemiz kaynaklarımızı daha verimli ve etkin kullanılmasını sağlayacaktır. Eğer burada bir mesafe kat edemezsek bununla ilgili bir düzenleme de yapabiliriz" dedi.
20.05.2022Ekonomi
Yatırımın son halkası 1.2 milyar lira
Yatırımın son halkası 1.2 milyar lira2021-2022 yıllarını kapsayan 3 milyar liralık yatırım planını daha önce duyuran Akyapı, bu kapsamda İstanbul Ümraniye’deki Limonlu Bahçe Konakları ve Hadımköy’deki METKAP projesinin ardından Büyükçekmece’deki Big Country projesini ön satışa sundu.
20.05.2022Ekonomi
Bakan Yanık: Engellilere yaklaşımda ön yargıları kırdık
Bakan Yanık: Engellilere yaklaşımda ön yargıları kırdıkAile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, “Artık engelli vatandaşlarımızın her türlü eğitim ve sosyal imkandan yoksun olarak evlerinde bağımlı bir hayat yaşadıkları dönemler eskide kaldı. Engellilere yaklaşımda ön yargıları kırdık” dedi.
14.05.2022Gündem
Bakan Yanık: Engellilerin evlerinde bağımlı bir hayat yaşadıkları dönemler eskide kaldı
Bakan Yanık: Engellilerin evlerinde bağımlı bir hayat yaşadıkları dönemler eskide kaldıMüstakil Sanayici ve İşadamları Derneği’nin (MÜSİAD) düzenlediği ‘Engelsiz Fark Et Engelsiz Keşfet’ etkinliğinde konuşan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, “Artık engelli vatandaşlarımızın her türlü eğitim ve sosyal imkândan yoksun olarak evlerinde, bağımlı bir hayat yaşadıkları dönemler eskide kaldı. AK Parti Hükümetleri olarak Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde birçok toplumsal kesimin hayatını kolaylaştıracak hizmetleri hayata geçirdik. Engelli bireyler artık her alanda var, görünüyorlar, kapalı kapılar ardında değiller. Yetenekleri, bilgi ve enerjileriyle hayata katılıyor, engellere hapsolmadıklarını rahatlıkla gösterebiliyorlar” dedi.
13.05.2022Ekonomi
32 yıldır Türkiye için çalışıyor
32 yıldır Türkiye için çalışıyorMüstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) İzmir Başkanı Bilal Saygılı, MÜSİAD’ın 32’nci kuruluş yıl dönümünü kutladı.
10.05.2022Ege
'Onları katillerin kucağına atmayız'
'Onları katillerin kucağına atmayız'MÜSİAD’ın kuruluş yıl dönümü törenine katılan Erdoğan, “Suriyeli sığınmacılara kapımız açık, onlara ev sahipliği yapmaya devam edeceğiz. Onları katillerin kucağına atmayız” dedi.
10.05.2022Siyaset
Kabine toplantısı başladı! Fahiş fiyat artışları masada
Kabine toplantısı başladı! Fahiş fiyat artışları masadaCumhurbaşkanlığı Kabinesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında toplandı. Suriyeli sığınmacıların geri dönüşünden, enflasyona kadar birçok iç ve dış gelişme bugün gerçekleştirilecek kabine toplantısında masada olacak.
9.05.2022Haberler
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sığınmacılarla ilgili net mesaj: Bu topraklardan kovmayacağız
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sığınmacılarla ilgili net mesaj: Bu topraklardan kovmayacağızCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, MÜSİAD'ın 32. Kuruluş Yıl Dönümü Programı ve Geleneksel MÜSİAD Türkiye'nin Gücü Ödülleri Töreni'nde konuşma yaptı. Sığınmacılarla ilgili net konuşan Erdoğan, 'Siz ne derseniz deyin. Biz bu konutları da onun için yapıyoruz. Birileri çıkmış laf salatası yapıyorlar. Kapımız açık ev sahipliği yapmaya devam edeceğiz. Onları katillerin kucağına atmayacağız, onları bu topraklardan kovmayacağız.' dedi.
9.05.2022Haberler
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan mültecilerle ilgili net mesaj: Bu topraklardan kovmayacağız
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan mültecilerle ilgili net mesaj: Bu topraklardan kovmayacağızCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, MÜSİAD'ın 32. Kuruluş Yıl Dönümü Programı ve Geleneksel MÜSİAD Türkiye'nin Gücü Ödülleri Töreni'nde konuşma yaptı. Türkiye'deki yabancı uyruklularla ilgili tartışmalara değinen Erdoğan, "Ülkemize hicret eden ama Suriye ama Afganistan ama Irak, İran, fark etmiyor. Biz muhacirlik ve ensar olma kabiliyetinin ne olduğunu en iyi bilen bir kültürün mensuplarıyız. Muhacir nedir, ensar nedir bunu anlamayan, bunu bilmeyenlerle bizim işimiz yok. Suriye'den savaştan çıkıp ülkemize sığınan bu kardeşlerimize sonuna kadar sahip çıkacağız Bay Kemal. Arzu ettikleri zaman vatanlarına dönebilirler. Ama biz onları asla bu topraklardan kovmayız ve kovmayacağız" dedi.
9.05.2022Siyaset
Kabine toplantısı başladı! Fahiş fiyat artışları masada
Kabine toplantısı başladı! Fahiş fiyat artışları masadaCumhurbaşkanlığı Kabinesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında toplandı. Suriyeli sığınmacıların geri dönüşünden, enflasyona kadar birçok iç ve dış gelişme bugün gerçekleştirilecek kabine toplantısında masada olacak.
9.05.2022Siyaset
Borçlar silindi!
Borçlar silindi!MÜSİAD üyeleri dar gelirli ailelerin esnafa olan borcunu sildirdi. Başkan Bilal Saygılı, “Yardımlaşmanın zarif usulü yaşatıldı” dedi.
4.05.2022 Ege
MÜSİAD Türkiye'nin gücüne güç katanları ödüllendirecek
MÜSİAD Türkiye'nin gücüne güç katanları ödüllendirecekİktisadi alanda etkin, dünyada saygın bir Türkiye hayaliyle yola çıkan hassasiyet sahibi iş insanlarının kurduğu Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) 17 yıldır düzenlediği “Türkiye Ekonomi Basını Ödül Töreni”ni bu yıl “Türkiye’nin Gücü Ödül Töreni” adıyla ulusal ölçekte daha kapsamlı ve güçlü bir programa dönüştürdü.
30.04.2022Ekonomi
Bakan Varank: Türkiye'nin otomobili TOGG için geri sayım başladı
Bakan Varank: Türkiye'nin otomobili TOGG için geri sayım başladıSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun elektrik zamlarına tepki iddiasıyla faturasını ödemediği için evinin elektriğinin kesilmesiyle ilgili, "İşte şimdi çıkmış evinde güya elektriği kesilmiş şov yapıyor. Yalanla şov yapıyor. Değerli kardeşlerim, çıkıyor diyor ki; 'Bu ülkede 4 milyon hanenin elektriği kesik'. Külliyen yalan" dedi.
22.04.2022Ekonomi
‘G-20 ülkeleriyle ticareti geliştirin’
‘G-20 ülkeleriyle ticareti geliştirin’Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) İzmir Şubesi, MÜSİAD Genel Başkanı Mahmut Asmalı’nın başkanlığında Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Doğan Alperen ve Genel Merkez Yurtiçi Teşkilatlanma Komisyonu Başkanı Abdulsamet Temel’in de katılımlarıyla ‘MÜSİAD İzmir Üyeleri ile Hasbihal Toplantısı’ düzenledi.
18.04.2022Ege
1500 kişiye iftar
1500 kişiye iftarMÜSİAD İzmir Şubesi, Balçova Termal Tesisleri’nde şehit aileleri, gaziler, engelliler, yaşlılar ve kimsesiz çocuklarla İzmir iş dünyası ve protokolüne iftar yemeği verdi.
18.04.2022Ege

Benzer Haber Etiketleri

Müsiad ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.