Müsiad

Müsiad

Son dakika MÜSİAD haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan MÜSİAD gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan MÜSİAD haber sayfamızda...

Müsiad

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.110 müsiad haberi bulunmuştur.
Bakan Yumaklı: Güçlü Türkiye'nin yolu, güçlü tarımdan geçiyor
Bakan Yumaklı: Güçlü Türkiye'nin yolu, güçlü tarımdan geçiyorTarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, "Güçlü Türkiye'nin yolunun güçlü tarımdan geçtiğine inanıyoruz" dedi.
10.02.2024Ekonomi
Konya Büyükşehir Hatay’da yaptığı çalışmalarla örnek oldu
Konya Büyükşehir Hatay’da yaptığı çalışmalarla örnek olduGeçtiğimiz yıl 6 Şubat’ta yaşanan ve 11 şehri vuran depremin ilk saatlerinde Hatay’a ulaşan Konya Büyükşehir Belediyesi, Başkan Uğur İbrahim Altay’ın talimatıyla seferberlik ilan ederek Hatay’da arama-kurtarma, altyapı, mobil mutfak, su temini, lojistik, konteyner kent, gıda ve kıyafet desteği, yeni iş yerleri, haberleşme ve enerji gibi insani ihtiyaçlar konusunda canla başla çalıştı.
6.02.2024Ekonomi
'Stokçuların ve karaborsacıların hevesini kursağında bırakacağız'
'Stokçuların ve karaborsacıların hevesini kursağında bırakacağız'Ticaret Bakanı Prof.Dr. Ömer Bolat, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Yıllık Değerlendirme toplantısında konuştu. Prof. Dr. Bolat, "Her seçimde yapılmaya çalışılan soğan, patates tiyatrosunu bu seçim öncesi Allah'ın izniyle yaptırmayacağız. Tarım Bakanlığımız ile bu konuda gerekli ürün yeterliliklerine sahibiz, artırdık. Yaz boyunca onları Toprak Mahsulleri Ofisi vasıtasıyla gerekli şekilde depoladık. Stokçuların ve karaborsacıların hevesini kursağında bırakacağız." dedi.
10.01.2024Ekonomi
Bakan Tekin: Eğitim teknolojileri gelişiyor
Bakan Tekin: Eğitim teknolojileri gelişiyorMilli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, valilik ziyaretinin ardından Ulu Cami'de cuma namazını kıldı, daha sonra ise çıkışta vatandaşlara lokma ve helva dağıttı.
5.01.2024Gündem
Enflasyondaki düşüş sürecek
Enflasyondaki düşüş sürecekBakan Şimşek enflasyondaki düşüşün devam edeceğini belirterek, “Sıkı para politikasından daha gevşek bir para politikasına doğru evrileceğiz” mesajını verdi.
5.01.2024Ekonomi
Bakan Şimşek'ten enflasyon mesajı
Bakan Şimşek'ten enflasyon mesajıHazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Ankara'da MÜSİAD'ın yıllık değerlendirme toplantısında önemli açıklamalarda bulundu.
4.01.2024Ekonomi
Berat Albayrak ve eşi Esra Albayrak'tan tarihi Gazze yürüyüşü çağrısı
Berat Albayrak ve eşi Esra Albayrak'tan tarihi Gazze yürüyüşü çağrısıİstanbul yeni yılın ilk gününde yürüyüşe hazırlanıyor. 1 Ocak pazartesi sabahı binlerce kişinin Müslümanların yanında olmak, zalimlere karşı çıkmak için Galata Köprüsü'nde buluşması bekleniyor.
29.12.2023Haberler
Berat Albayrak ve eşi Esra Albayrak'tan tarihi Gazze yürüyüşü çağrısı
Berat Albayrak ve eşi Esra Albayrak'tan tarihi Gazze yürüyüşü çağrısıİstanbul yeni yılın ilk gününde yürüyüşe hazırlanıyor. 1 Ocak pazartesi sabahı binlerce kişinin Müslümanların yanında olmak, zalimlere karşı çıkmak için Galata Köprüsü'nde buluşması bekleniyor.
29.12.2023Gündem
Bakan Bolat, Azerbaycan’da!
Bakan Bolat, Azerbaycan’da!Ticaret Bakanı Ömer Bolat, resmi temaslarda bulunmak üzere geldiği Azerbaycan’da Azerbaycan Küçük ve Orta Ölçekli İşletmelerin Gelişimi Ajansı’nı (KOBİA) ziyaret etti, Azerbaycan Ekonomik Kalkınma Bakanı Mikayıl Cabbarov ile görüştü ve Azerbaycan ziyaretimiz kapsamında Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Azerbaycan Heyeti ile bir araya geldi.
21.12.2023Ekonomi
Otomobilin çarptığı 5 yaşındaki çocuk öldü, 15 yaşındaki sürücü adliyede
Otomobilin çarptığı 5 yaşındaki çocuk öldü, 15 yaşındaki sürücü adliyedeKahramanmaraş’ta otomobilin çarptığı Ömer Halis Ateş (5), hayatını kaybetti. Gözaltına alınan ehliyetsiz sürücü E.B.D. (15), adliyeye sevk edildi. Kaza ile ilgili soruşturma sürüyor.
7.12.2023Gündem
İş dünyasından asgari ücret mesajı: İşte masadaki zam oranı!
İş dünyasından asgari ücret mesajı: İşte masadaki zam oranı!İş dünyası temsilcileri, gelecek yıl geçerli olacak yeni asgari ücretin enflasyonun üzerindeki bir oranda belirlenmesi ve artışın zamlarla eritilmemesi gerektiğini belirtti. Peki iş dünyasının asgari ücret beklentisi ne? Yeminli Mali Müşavir Ahmet Kurtuluş, açıkladı.
6.12.2023Ekonomi
İş ve siyaset dünyası bu açılışta
İş ve siyaset dünyası bu açılıştaMenderes’te 7 bin metrekarelik dev alanda “Evinizi Yeniler” sloganıyla açılan ÜKEA/Ülkü Konsept Ev Alışverişi, sektördeki tüm markaları tek çatı altında topladı.
25.11.2023Ege
Bakan Yardımcısı Gürcan'dan ihracat mesajı
Bakan Yardımcısı Gürcan'dan ihracat mesajıTicaret Bakan Yardımcısı Mahmut Gürcan, ihracatla ilgili açıklama yaptı. Mahmut Gürcan, "254 milyar dolar olan ihracatımızı daha da yukarılara taşımaya gayret edeceğiz. 2002’de dünya ticaretinden almış olduğumuz pay, ihracatta yüzde 0,5 iken bugün bu rakamı yüzde 1,02’ye kadar çıkardık" ifadelerini kullandı.
10.11.2023Ekonomi
Vincenzo Montella: Genç bir takımımız var
Vincenzo Montella: Genç bir takımımız varA Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Vincenzo Montella, MÜSİAD Vizyoner'23 Zirvesi'ne katıldı.
4.11.2023Milli Takım
Bakan Bolat'tan TOGG açıklaması
Bakan Bolat'tan TOGG açıklamasıTicaret Bakanı Ömer Bolat, “Türkiye olarak değişime ayak uydurmakla kalmayıp değişime yön veren ülke haline gelmek istiyoruz. Bu amaçla, Bakanlığımızın 2024 yılı bütçesini ve ihracat desteklerini en az 2 katına çıkarıyoruz. Keza, Türkiye e-ihracat platformunun da yakında hizmete gireceği müjdesini buradan vermek istiyorum” dedi.
4.11.2023Ekonomi
Bakan Kacır: Türkiye'nin ayak sesleri dünyanın dört bir tarafından duyuluyor
Bakan Kacır: Türkiye'nin ayak sesleri dünyanın dört bir tarafından duyuluyorMÜSİAD tarafından düzenlenen Vizyoner'23 Zirvesi'nde konuşan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, "Bugün Türk savunma sanayi savaş ezberlerini değiştiren harp paradigmasını alt üst eden bir konuma gelmiştir. Geçmişin acı tecrübeleri hala hafızalarda yerini koruyor. Türlü engellemelere maruz kalmış Türk savunma sanayi bugün artık altın çağını yaşıyor. İHA'larımızla, SİHA'larımızla dünyada bir numara olan bir Türkiye'nin ayak sesleri dünyanın dört bir tarafından duyuluyor" dedi.
4.11.2023Ekonomi
Bakan Bolat: 'İhracatımızın yüzde 60’ını gelişmiş ülkelere yapıyoruz’
Bakan Bolat: 'İhracatımızın yüzde 60’ını gelişmiş ülkelere yapıyoruz’Ticaret Bakanı Ömer Bolat, İsrail'in Filistin'e yönelik saldırılarına ilişkin, ''Dünyaya hükmetmeye çalışan egemen güçlerin buna seyirci kaldıklarını, bunu haklı gördüklerini, duyarsız kaldıklarını ve böylesi ikiyüzlü bir politika izlediklerini bir kez daha görmüş olduk. Maskeler düştü ve hakikaten bu konuya nasıl çifte standartla yaklaştıklarını görmüş olduk” dedi.
24.10.2023Ekonomi
İndirim yapan firmalar ilan edilecek
İndirim yapan firmalar ilan edilecekTicaret Bakanlığı; TÜSİAD, TOBB ve TESK gibi iş ve esnaf örgütlerinden indirim kampanyalarına destek istedi. İndirimlere iş dünyasının “anlamlı seviyede” katkı yapmasını talep eden bakanlık, kampanyaya katılan firmaların, bakanlığın internet sitesinden ilan edileceğini bildirildi.
19.10.2023Ekonomi
Bakan Kacır: Türk sanayisi yatırım yapıyor
Bakan Kacır: Türk sanayisi yatırım yapıyorSanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, MÜSİAD Sanayi ve Teknoloji zirvesine katıldı. Bakan Kacır, "20 yıl öncesinde ücretini ödediğimiz, parasını verdiğimiz savunma sistemlerini başkalarından alamayan bir ülke iken bugün geliştirdiği Milli Savunma Sanayi ürünleriyle, sistemleriyle, platformlarıyla dünyaya parmak ısırtan, dünyanın pek çok ülkesinin yakından izlediği, kimilerinin takdirle kimilerinin kıskançlıkla takip ettiği başarı hikayelerine imza atan bir ülke olabildik." dedi.
18.10.2023Ekonomi
Denizli-İzmir işbirliği artacak
Denizli-İzmir işbirliği artacakMÜSİAD İzmir Şubesi, 3T ‘Tanı-Tanıştır-Ticaret Yap’ projesi kapsamında Başkan Gökhan Temur’un önderliğindeki heyetle MÜSİAD Denizli Şubesi’ni ziyaret etti.
22.07.2023Ege
Dolmabahçe'de ekonomi zirvesi! Cevdet Yılmaz'dan önemli açıklama
Dolmabahçe'de ekonomi zirvesi! Cevdet Yılmaz'dan önemli açıklamaCumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz İstanbul'da iş dünyası temsilcileriyle görüştü. Yılmaz burada önemli açıklamalarda bulundu.
21.07.2023Ekonomi
İş dünyasıyla OVP hazırlığı
İş dünyasıyla OVP hazırlığıCumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, “OVP Çerçevesinde Türkiye ve İstanbul Ekonomi Gündemi” başlıklı toplantıda iş dünyasının değerlendirmeleri ve önerilerini dinleyecek.
21.07.2023Ekonomi
Hedef, Denizlili üreticinin daha çok kazanması
Hedef, Denizlili üreticinin daha çok kazanmasıDenizli Büyükşehir Belediyesi, kentteki küçük ve orta ölçekli işletmelerde bulunan büyükbaş ve küçükbaş hayvanlarda mineral eksikliğini gidermeye yönelik mineral taşı destekleme projesi başlattı. Tarım ve Orman İl Müdürlüğü işbirliği ile yapılan projeyle, Denizli genelinde 27 bin 10 işletmede bulunan 446 bin 536 adet küçükbaş ve 199 bin 564 büyükbaş olmak üzere toplamda 646 bin 100 adet hayvanın mineral yalama taşı ihtiyacı karşılandı.
17.06.2023Ege
100 yıllık hastane çürümeye terk edildi! 13 yıldır restorasyon bekliyor
100 yıllık hastane çürümeye terk edildi! 13 yıldır restorasyon bekliyorBalıkesir'in Bandırma ilçesinde yaklaşık 100 sene önce kurulan Pertevniyal Hastanesi çürümeye terk edildi. Yıllardır restore edilmeyi bekleyen hastane, madde bağımlısı şahıslar yüzünden çevresine tehlike saçmaya başladı.
16.06.2023Gündem
Yeni dönemin ilk kabine toplantısı yarın yapılacak
Yeni dönemin ilk kabine toplantısı yarın yapılacakCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin yeni kabinesini açıkladı. Bakanlar, devir teslim törenlerini bugün tamamlayacak. Yarın da ilk kabine toplantısı gerçekleştirilecek. Toplantıda ekonomi ve terörle mücadele başlıklarının öne çıkması bekleniyor.
5.06.2023Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Müsiad ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.